Let’s travel together.

Truck Stop Killer i jego ofiary – cz.I. Zdjęcia i sala tortur w ciężarówce.

3

Choć Robert Ben Rhoades przebywa za kratkami z powodu popełnienia trzech morderstw, władze są przekonane, że Truck Stop Killer może mieć na sumieniu życie nawet 50 kobiet.

Zdolny chłopiec

Robert Benjamin Rhoades urodził się w Council Bluffs w stanie Iowa w 1945 roku. We wczesnych latach swojego życia, Rhoades był wychowywany przez matkę, ponieważ jego ojciec, żołnierz armii Stanów Zjednoczonych, stacjonował w Niemczech Zachodnich. Ojciec Roberta wrócił do kraju, kiedy jego syn był już uczniem szkoły podstawowej. Po powrocie do kraju, mężczyzna podjął pracę jako strażak.
Według wszystkich wiarygodnych źródeł wczesne życie Rhoadesa było względnie normalne. Był aktywnym uczestnikiem zajęć pozalekcyjnych w szkole i angażował się w różne programy sportowe, w tym piłkę nożną i zapasy. Należał też do chóru i klubu języka francuskiego.

Początki

W 1961 roku, w wieku 16 lat, został aresztowany za manipulowanie przy cudzym pojeździe, a w 1962 roku, aresztowano go za wszczynanie awantur i bójki w miejscu publicznym. Po ukończeniu liceum im. Thomasa Jeffersona w Council Bluffs w 1964 roku wstąpił do piechoty morskiej. W tym samym roku jego ojciec został aresztowany za molestowanie 12-letniej dziewczynki, a następnie w oczekiwaniu na proces popełnił samobójstwo. Kilka lat później, w 1967 lub 1968 roku, Rhoades został niehonorowo zwolniony z wojska za udział w napadzie.

Kierowca

Po zwolnieniu z piechoty morskiej pod koniec lat 60. uczęszczał do college’u, ale ostatecznie porzucił szkołę. Później próbował wstąpić w szeregi policji, ale jego kandydatura została odrzucona, prawdopodobnie ze względu na jego wcześniejsze wydalenie z wojska. W latach 70. i 80. Rhoades był trzykrotnie żonaty i miał syna ze swoją pierwszą żoną. Mężczyzna podejmował się różnych zajęć; pracował  w sklepach, supermarketach, hurtowniach i restauracjach. W końcu znalazł pracę jako kierowca na długich trasach.
W latach osiemdziesiątych Robert rozwinął swoje zainteresowania i hobby, między innymi zaangażował się w BDSM. W tym czasie rzekomo molestował swoją trzecią żonę, Deborah Rhoades, werbalnie, fizycznie i seksualnie.

Patricia i Douglas

Począwszy od lat 70, Rhoades polował na autostopowiczów oraz prostytutki, szczególnie na tzw. tirówki.
Jednak jego pierwszymi potwierdzonymi ofiarami była Patricia Candace Walsh Zyskowski oraz jej mąż Douglas Zyskowski, którzy stracili życie w styczniu 1990 roku. Para podróżowała autostopem, kiedy spotkali na swej drodze na Rhoadesa, który zaoferował im pomoc. Douglasa zamordował niemal natychmiast, a potem wyrzucił jego ciało w Sutton County, w Teksasie, gdzie później został znaleziony. Natomiast jego żonę przetrzymywał w swoim samochodzie ponad tydzień, w tym czasie wielokrotnie ją torturował i gwałcił. Potem ją zamordował i porzucił jej ciało w hrabstwie Millard w stanie Utah .
Niemal miesiąc po zabójstwie Patricii złapał kolejną ofiarę. Ofiarą był 18-letni włóczęga, któremu udało się uciec i poinformował o zdarzeniu policję. Kiedy Rhoades został zatrzymany, ofiara odmówiła wniesienia oskarżenia, czując, że mimo obszernych dowodów na winę sprawcy, nikt jej nie uwierzy.

Regina i Ricky

Z czasem, Rhoades przekształcił kabinę ciężarówki w swoją osobistą komnatę tortur, w której trzymał kobiety, czasami nawet przez kilka tygodni, torturując je i gwałcąc.
Kilka dni później zniknęło dwoje nastolatków, 14-letnia Regina Kay Walters i jej chłopak Ricky Lee Jones. Wkrótce po tym jak uciekli ze swoich domów, złapali ostatniego w swym życiu „stopa”. Podobnie jak w przypadku Zyskowskiego, Jones został zabity bardzo szybko, podczas gdy Walters była przetrzymywana w samochodzie oprawcy przez dłuższy czas. Podejrzenia te potwierdzają zdjęcia znalezione podczas przeszukania domu Roberta. Ciało Jonesa znaleziono 3 marca 1991 roku w hrabstwie Lamar w stanie Mississippi, jednak zidentyfikowano go dopiero w lipcu 2008 roku.

Kathleen

Wczesnym rankiem 1 kwietnia 1990 roku Mike Miller, żołnierz z Arizona Highway Patrol podczas swojej zmiany trafił na ciężarówkę zaparkowaną na poboczu drogi międzystanowej I-10. Samochód miał włączone światła awaryjne, więc Miller postanowił zaoferować kierowcy swoją pomoc. Po krótkich oględzinach pojazdu, odkrył siedzącą w nim nagą kobietę, później zidentyfikowaną jako Kathleen Vine, zakutą w kajdanki i krzyczącą. W kabinie obecny był również mężczyzna, który przedstawił się jako kierowca tego samochodu.

Aresztowanie

Kierowca, którym był oczywiście Rhoades, został aresztowany i oskarżony o napaść, przemoc seksualną i bezprawne uwięzienie. w trakcie dochodzenia w sprawie Rhoadesa, detektyw Rick Barnhart, zaczął łączyć przypadek Vine z innymi nierozwiązanymi sprawami. Podczas przeszukania domu Rhoadesa, policja znalazła zdjęcia nagiej nastolatki, którą później zidentyfikowano jako Reginę Walters, której ciało znaleziono we wrześniu 1990 roku. Znaleziono tam również zdjęcia Patricii Walsh, której ciało znaleziono w październiku tego samego roku.

Skazanie

W 1994 roku Rhoades został skazany za morderstwo pierwszego stopnia Reginy Kay Walters i skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego. Mężczyzna został poddany ekstradycji do Utah w 2005 r., gdzie miał być sądzony za pozbawienie życia Candace Walsh i Douglasa Zyskowskiego; jednakże zgodnie z prośbami rodzin ofiar, w 2006 roku zarzuty wobec niego zostały wycofane. Następnie był sądzony w Teksasie, gdzie odpowiedział za zabójstwo Walters i Jonesa. Tam w zamian za zniesienie kary śmierci, przyznał się do morderstw i otrzymał drugi wyrok dożywocia. Skazany odsiaduje swoją karę w Menard Correctional Center w Chester w stanie Illinois.

This slideshow requires JavaScript.

Zapraszamy do przeczytania drugiej części z serii „Truck Stop Killer i jego ofiary.” Drugi artykuł traktuje o niedoszłych ofiarach zabójcy z ciężarówki, o tym jak cudem „Uciekły śmierci spod kosy.”

Truck Stop Killer i jego ofiary – cz.II. Uciekły śmierci spod kosy. Szokujące odkrycia po latach.

Autor: KaMa.

3 Komentarze
  1. […] Truck Stop Killer i jego ofiary – cz.I.… […]

  2. […] Truck Stop Killer i jego ofiary – cz.I.… […]

  3. […] Truck Stop Killer i jego ofiary – cz.I. Zdjęcia i sala tortur w ciężarówce. […]

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.