Let’s travel together.

Wsiadła do auta, które zaparkowało przed jej domem i zniknęła

2

W 1996 roku Trudy Appleby zniknęła ze swojego rodzinnego domu w Moline w stanie Illinois. Ostatnim razem kiedy ją widziano, siedziała w samochodzie, który zaparkował pod jej domem. 

Kolejny dzień wakacji

Rankiem 21 sierpnia 1996 r. Dennis Appleby wyszedł z domu i udał się do pracy, podczas gdy jego 11- letnia córka Trudy mogła cieszyć się kolejnym, leniwym porankiem w łóżku, który oferowała jej wakacyjna przerwa. Dziewczynka dzień wcześniej spędzała cudowny czas ze swoją najlepszą przyjaciółką Amber Dunlap. Jadły hot- dogi, makaron z serem i jeździły na wrotkach. Późnym wieczorem Amber wraz z mamą Kelly Carlson odprowadziły Trudy do domu. Amber jest już dorosła, ale mimo upływu lat nadal pamięta ich ostatnie pożegnanie.

„Przytuliłyśmy się jak zawsze, po czym Trudy pogładziła mnie po włosach i poszła w stronę domu. W chwili, w której złapała za klamkę, odwróciła się i wesoło krzyknęła: „To do jutra”. Chociaż jutro nadeszło, ja  już nigdy więcej nie zobaczyłam swojej najlepszej przyjaciółki.”

Nieobecność

Kiedy w godzinach wieczornych Dennis wrócił z pracy, ze zdziwieniem odkrył, że córki nie ma w domu. Było to nietypowe, ponieważ w trakcie wakacji Trudy zawsze czekała na jego powrót  i przy wspólnej kolacji opowiadała jak minął jej dzień. Zazwyczaj był to czas spędzony na zabawie z dziećmi z sąsiedztwa.

Chociaż ojciec poczuł chwilowy niepokój, po chwili przyszło mu na myśl, że w tak piękny i ciepły dzień, jego brązowowłosa dziewczynka o niebiesko-zielonych oczach, zatraciła się w zabawie i nadal spędza czas z przyjaciółmi, albo postanowiła spotkać się z matką. Niewiele myśląc postanowił więc zadzwonić do byłej żony, a następnie obdzwonić sąsiadów. Szybko okazało się, że tego dnia Trudy nie zjawiła się na umówionym spotkaniu z koleżankami, w tym z Amber i żadne z dzieci jej nie widziało. Spanikowany Dennis zawiadomił policję i zgłosił zaginięcie swojej córki.

Samochód

Już w pierwszych godzinach dochodzenia, okazało się, że jeden z sąsiadów widział 11- latkę, co miało miejsce o godzinie 9:30 rano. Trudy miała wsiąść do samochodu, który zaparkował pod jej domu. Sąsiad dobrze zapamiętał, że ubrana była w  czarny kostium kąpielowy, szorty i niebieskie tenisówki, a w ręce trzymała ręcznik plażowy. Samochód został przez niego opisany jako srebrny bądź szary sedan, który przypominał Chevroleta Cavaliera. Kierowca mógł mieć około 20 lat. Świadek zapamiętał, że miał czarne, kręcone, opadające na ramiona włosy, a na głowie nosił czapkę z daszkiem. Według niego Trudy dobrowolnie wsiadła do auta, a to mogło oznaczać, że znała swojego porywacza.

Główny podejrzany

Tak własnie rozpoczęło się trwające 27 lat dochodzenie. Trudy przepadła bez śladu, a śledczy choć nie mają już cienia nadziei na to, że żyje, wierzą że są coraz bliżej rozwiązania tej zagadki.

W 2017 r., Mężczyzna imieniem William „Ed” Smith został zidentyfikowany jako główny podejrzany w sprawie zaginięcia Trudy, mimo iż zmarł on w 2014 r. Mężczyzna wraz z rodziną mieszkał wówczas w sąsiedztwie i był on dobrym kolegom Dennisa, a Trudy często bawiła się z jego dziećmi. William miał także kędzierzawe włosy i był posiadaczem auta, które pasowało do opisu przedstawionego przez świadka. Co ciekawe, tydzień po zniknięciu Trudy postanowił je zezłomować. Istotne jest także to, że niektórzy z jego bliskiego otoczenia zauważyli, że ilekroć wymieniało się imię zaginionej dziewczynki, William stawał się drażliwy i szybko zmieniał temat.

Dennis wysunął teorię, że William i kolejnych dwóch podejrzanych, zabrali Trudy na łódź, gdzie mogli ją skrzywdzić, a następnie pozbyli się ciała. W dniu swojego zniknięcia, Trudy prosiła ojca  o pozwolenie na pływanie, a on jej odmówił. Wierzy, że córka postąpiła wbrew jego woli, co zdarzało się już kilkakrotnie.

Z informacji uzyskanych w toku śledztwa wynika, że ​​William „Ed” Smith często podróżował w okolice Blackbird Island lub Dynamite Island, do których można dostać się tylko łodzią i które znajdują się na północnym krańcu Campbell’s Island. W związku z tym Departament Policji Moline zwrócił się do społeczności z prośbą o pomoc w rozwiązaniu sprawy.

Dwóch kolejnych podejrzanych

Jeśli chodzi o drugiego podejrzanego, jest nim David Whipple– świadek, który twierdził, że widział Trudy w dniu jej zaginięcia o godzinie 9:30 rano. Był on zięciem Williama Smith’a i zarejestrowanym przestępcą sek*ym, który został skazany za gwałt na 10- letniej dziewczynce. Trzecim podejrzanym jest Jamison Fisher– wspólny kolega wymienionych wyżej mężczyzn. Wiadomo, że Trudy przyjaźniła się z jednym z dzieci Davida i często towarzyszyła jego rodzinie na łodzi.

Śledczy wierzą, że podejrzani mogli mieć plan. Celowo zwabili dziewczynkę na łódź gdzie została wykorzystana sek*alnie, a następnie zamordowana. Zgodnie z relacjami wielu świadków, którzy zgłaszali się na przestrzeni lat, Trudy miała być widziana w dniu swojego zaginięcia na łodzi z wymienioną trójką podejrzanych. Ową łódź udało się odnaleźć w 2018 r., i pobrano z niej około 500 wymazów, a każdy z nich był testowany pod kontem DNA. Dla dobra sprawy wyników tych analiz nigdy nie ujawniono.

Sprawa jest nadal rozwojowa, a śledczy podają, że są coraz bliżej jej rozwiązania.

Matka Trudy, Brenda Gordon, zmarła w 2014 roku po potrąceniu przez pijanego kierowcę. Nigdy nie dowiedziała się, co stało się z jej jedynym dzieckiem.

Autor, D

This slideshow requires JavaScript.

2 Komentarze
  1. Agata mówi

    A ja wierzę że matka jednak dowiedziała się co stało się z jej jedynym dzieckiem kiedy sama zmarła.i wierzę że wszyscy zmarli którzy na świecie mieli kogoś kto im zaginął chociaż po śmierci dowiedzieli się prawdy

  2. Agata mówi

    A ja wierzę że matka jednak dowiedziała się co stało się z jej jedynym dzieckiem kiedy sama zmarła.i wierzę że wszyscy zmarli którzy na świecie mieli kogoś kto im zaginął chociaż po śmierci dowiedzieli się prawdy…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.