Let’s travel together.

TRUCK STOP KILLER I JEGO OFIARY – CZ.IV. Historia mrożącego krew w żyłach zdjęcia. 50 ofiar i 3 dożywocia.

0

Ojciec Reginy Walters otrzymał wiele niepokojących, anonimowych telefonów, zarówno w swoim miejscu pracy, jak i pod zastrzeżony numer domowy. Anonimowy rozmówca zaczął nękać Waltersa już miesiąc po zaginięciu jego córki. Mężczyzna pewnego razu powiedział zrozpaczonemu ojcu: „Wprowadziłem kilka zmian. Ściąłem jej włosy”. Powiedział też Waltersowi, że jego córka znajduje się na strychu w stodole, a kiedy ten zapytał, czy Regina żyje, rozmówca odłożył słuchawkę.

Regina

14-letnia Regina Kay Walters pochodziła z Pasadeny w stanie Teksas. Rodzice dziewczyny rozwiedli się gdy ta była malutka, a w jej domu stale gościła przemoc. Starsza siostra Reginy popełniła samobójstwo, a brat miał problemy z prawem. Po rozwodzie rodziców dziewczyna zamieszkała z ojcem, a matkę regularnie odwiedzała. 18-letniego Rickiego Lee Jonesa poznała 1 lutego 1990 roku i młodzi szybko się w sobie zakochali. Regina miała jednak przed Rickim pewną tajemnicę: nigdy nie zdradziła mu swojego prawdziwego wieku, sugerując, że jest kilka lat starsza niż w rzeczywistości. Trzy dni później, nastolatkowie postanowili rozpocząć nowe, wspólne życie i oboje uciekli ze swoich domów z zamiarem wyjazdu i osiedlenia się w Meksyku. A do celu mieli się dostać korzystając z uprzejmości przygodnie napotkanych kierowców.

Czarna sukienka i szpilki

W ten oto sposób, para wpadła w ręce Truck Stop Killera. Od tamtej pory już nikt ich nie widział żywych. Z tego co udało się ustalić śledczym, Ricky stracił życie niedługo po tym jak wsiadł do samochodu Rhoadesa. Chłopak otrzymał śmiertelny strzał w głowę, a jego ciało odnaleziono 3 marca 1991 roku, w Lamar (Missisipi). Przykry jest fakt, że jego bliscy nigdy nie zgłosili zaginięcia, a zwłoki udało się zidentyfikować w 2008 roku. Jako, że Regina nadal była uważana za osobę zaginioną, a Ricky w tajemniczy sposób zniknął, to właśnie jego uznano za głównego podejrzanego w sprawie zaginięcia nastolatki. Co więcej, został za to zaocznie skazany.

Po śmierci chłopaka, Regina była torturowana i przetrzymywana przez Rhoadesa przez około 3 tygodnie. W tym czasie była wielokrotnie gwałcona i poddawana najróżniejszym rodzajom tortur przy użyciu wyrafinowanych narzędzi. Dzięki znalezionym później zdjęciom zrobionym dziewczynie przez oprawcę, można było orientacyjnie ustalić jakiego typu obrażeń doświadczyła. Na kilku z ostatnich zdjęciach widać przerażoną krótkowłosą dziewczynę. Czy już wtedy wiedziała jaki spotka ją los? Nastolatka ma na sobie czarną sukienkę oraz szpilki. Były to ubrania, które nie należały do Reginy, zatem podejrzewa się, że została zmuszona do ich założenia przez swojego oprawcę.

Ricky nie żyje!

Udokumentowana trasa Rhoadesa wykazała zgodność z miejscami, z których przychodziły połączenia do ojca nastolatki.

Ciało Reginy odkrył właściciel ziemi, na której znajdowała się stara szopa, którą mężczyzna miał zamiar zburzyć. 29 września 1990 roku udał się do szopy, aby sprawdzić czy nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrównać ją z ziemią. Podczas oględzin, na poddaszu budynku mężczyzna odkrył ludzkie zwłoki. Szopa znajdowała się w pobliżu autostrady I-70 w stanie Illnois i miejsce to zgadzało się z tym, które widniało na ostatnich zdjęciach Reginy. Zwłoki udało się zidentyfikować dzięki badaniu odontologicznemu. Ustalono, że dziewczyna została uduszona przy użyciu garoty składającej się z drutu i deski.

Mimo wszystko, śledczy nadal mieli świadomość, że dowody, które mają są na razie zbyt słabe by postawić podejrzanemu zarzuty. W samochodzie Rhoadesa znaleźli jednak jeszcze jedną bardzo ważną rzecz. Był to pamiętnik należący do Reginy, gdzie miała zapisany numer telefonu do ojca, a kilka stron dalej  widniał przerażający napis „Ricky nie żyje” oraz rysunek przedstawiający pistolet i krew. Analiza pisma wykazała, że napis został wykonany przez Rhoadesa.

Układ

W 1992 roku odsiadującemu już karę więzienia za porwanie, i kilka innych przestępstw związanych z uprowadzeniem Lisy Pennal, postawiono dodatkowe zarzuty, w tym zamordowania Reginy Kay Walters. Mężczyzna początkowo nie przyznawał się do zabójstw, jednak ilość i siła dowodów okazała się być przytłaczająca, więc ostatecznie, w ramach układu z prokuraturą Rhoades przyznał się do zabójstwa Reginy i uniknął dzięki temu kary śmierci.  Mężczyzna został skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Okazało się jednak, że Regina i jej chłopak nie byli jedynymi śmiertelnymi ofiarami Truck Stop Killera.

Patricia

W 2005 roku, udało się powiązać kolejne morderstwo z osobą Roberta Rhoadesa. Ofiarą była Patricia Candance Walsh Zyskowska oraz jej mąż Douglas Scott Zyskowski.

W 2003 roku udało się ustalić personalia ofiary, którą była zaginiona w styczniu 1990 roku Patricia Candace Walsh Zyskowska. Szczątki należące do kobiety znaleźli łowcy jeleni, w środkowej części stanu Utah, w październiku 1990 roku, a 15 lat później, badania DNA śladów zabezpieczonych na jej ubraniach pozwoliły śledczym dotrzeć do osoby, która pozbawiła jej życia.

Sny

Na stronie www.metalside.pl możemy znaleźć wywiad z Warrel’em Dane’m, amerykańskim muzykiem, który był liderem takich metalowych zespołów, jak Sanctuary i Nevermore. Mężczyzna był kiedyś związany z Candance i jej osoba wywarła na niego duży wpływ oraz stanowiła inspirację dla jego twórczości. Poniżej znajduje się fragment tego wywiadu:

Ok, w takim razie porozmawiajmy teraz na temat Nevermore. Który album jest twoim ulubionym i czy jest to „Dreaming Neon Black”?

Zdecydowanie „Dreaming Neon Black”, ponieważ jest bardzo osobisty, to koncept album. Opowiada o mojej dziewczynie, która odeszła zdecydowanie za szybko. Dołączyła do kultu i została zamordowana. Utopiono ją, jej ciało zostało znalezione na dnie jeziora. Przez lata nie było wiadomo, co się wydarzyło, a ja wciąż miewałem sny, w których była pod wodą. W końcu została odnaleziona.

Ten wywiad staje się bardzo przygnębiający… Jak myślisz, czy w przyszłości nagrasz jeszcze jakiś koncept album?

Nie wiem, zobaczę. Jeśli tak się stanie, to się stanie, nie mogę tego przewidzieć. Inspiracje na koncept album przychodzą spontanicznie, to nie jest tak, że człowiek myśli sobie „teraz napisze album o tym i o tym”. Kiedy zacząłem tworzyć „Dreaming Neon Black”, nie miałem pojęcia, że to będzie koncept album. Po prostu zacząłem pisać utwory i nagle okazało się, że są one ze sobą powiązane. Imię dziewczyny, o której jest ta płyta, to Candace. Patricia Candace Walsh. Ale wszyscy przyjaciele nazywali ja Candy. Zorientowałem się, że te wszystkie utwory przypominają mi o niej i myślę sobie „Coś tu jest na rzeczy. Może ona chce mi coś przekazać”. Pewnej nocy miałem sen – siedziałem z nią, rozmawialiśmy, tak, jak teraz z wami i powiedziała „meet me in the dreamtime water and drown with me”. Kiedy się obudziłem, byłem zszokowany i myślę sobie „co to do cholery znaczy?”. I wtedy do mnie dotarło, że ta płyta musi być koncept albumem. Nie wiem, co dzieje się tam, po drugiej stronie, ale zdecydowanie sądzę, że ona próbowała się ze mną skontaktować. Chciała mi powiedzieć, że utonęła. (kilka łez kręci się w oczach Warrela)

Głosiciele

24-letnia Patricia oraz jej mąż Douglas Scott Zyskowski (28l.) pobrali się niedługo przed tragedią. Oboje byli osobami głęboko wierzącymi i w listopadzie 1989 roku wybrali się w podróż autostopem z Seattle do Georgii. Para miała zamiar głosić ewangelię i popularyzować wyznawaną religię. Na Rhoadesa trafili w styczniu 1990 roku, gdy byli akurat w El Paso w stanie Teksas. Ciało Douglasa znaleziono w tym samym stanie przy autostradzie, a powodem śmierci był strzał z bliskiej odległości. Identyfikacja zwłok zajęła śledczym dwa lata. Douglas zginął prawie natychmiast po tym jak weszli do samochodu Rhoadesa.

Na podstawie zdjęć, jakie znaleziono u Truck Stop Killera, udało się określić, że kobieta była więziona przez swojego oprawcę przez okres około tygodnia, a w tym czasie była brutalnie bita, torturowana i gwałcona. Na koniec, ją również zastrzelił.

3 dożywocia

W 2005 roku w stanie Utah, miał się odbyć proces w sprawie morderstwa Patricii i jej męża, jednak ostatecznie rodziny ofiar odstąpiły od procesu. Bliscy nie byli w stanie przeżywać po raz kolejny traumy związanej ze śmiercią Patricii i Douglasa. Sprawca przyznał się jednak do zamordowania tej pary, za co dostał kolejne 2 dożywocia.

Oprócz tego co udało się udowodnić, Rhoades jest też podejrzany o torturowanie, gwałt i zabójstwo przynajmniej pięćdziesięciu kobiet w latach 1975-1990. Podejrzenia te są oparte na danych z jego tras oraz zaginionych w tym czasie i miejscu kobiet, które pasowały do preferowanego przez Rhoadesa profilu ofiar.  A dodatkowo, wiemy, iż on sam przyznał, że zadawaniem bólu kobietom zajmował się piętnaście lat przed złapaniem…

Tak czy inaczej, 75-letni dziś Robert Ben Rhoades odsiaduje swój wyrok w Menard Correctional Center w Chester w stanie Illinois, a prawdziwa liczba jego ofiar pozostaje nieznana.

This slideshow requires JavaScript.

Powyższy artykuł jest kontynuacją serii pt. Truck Stop Killer i jego ofiary. Jeśli nie zapoznaliście się jeszcze z poprzednimi artykułami z tej serii, to poniżej zostawiam do nich linki. Każdy z nich opisuje inną część historii tego psychopatycznego mordercy autostopowiczów.

Część I

Truck Stop Killer i jego ofiary – cz.I. Zdjęcia i sala tortur w ciężarówce.

Część II

Truck Stop Killer i jego ofiary – cz.II. Uciekły śmierci spod kosy. Szokujące odkrycia po latach.

Część III

TRUCK STOP KILLER I JEGO OFIARY – CZ.III. Torturowane tygodniami w samochodzie.

Autor: KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.