Let’s travel together.

TRUCK STOP KILLER I JEGO OFIARY – CZ.III. Torturowane tygodniami w samochodzie.

0

Robert Ben Rhoades został aresztowany 1 kwietnia 1990 roku i można powiedzieć, że został przyłapany na gorącym uczynku. Oficer Arizona Highway Patrol, Mike Miller zastanawiał się, czy kierowca ciężarówki stojącej na poboczu potrzebuje pomocy.

Biała ciężarówka stała zaparkowana przy autostradzie międzystanowej I-10 tuż przy granicy miasta Casa Grande, a migające światła awaryjne były sygnałem dla Millera, że coś jest „nie tak”. Oficer zbliżył się do pojazdu i zapukał.

Lisa

Zza zaciągniętych starannie zasłon kabiny kierowcy wyłonił się mężczyzna, a w odpowiedzi na pukanie z wnętrza samochodu dobiegł przerażający kobiecy krzyk. Kierowca mimo swoich zapewnień, że wszystko jest pod kontrolą i dzieje się za obopólną zgodą, został skuty w kajdanki i zamknięty w radiowozie. Miller wrócił do ciężarówki i znalazł w niej coś, co nim wstrząsnęło.

Wnętrze kabiny przywodziło na myśl salę tortur. Na ścianach i suficie znajdowały się haki, a do nich przymocowana była młoda, przerażona i ranna kobieta. Siniaki, pręgi i rany pokrywały całe jej ciało, a stopy i ręce miała skrępowane.

Kobieta, która cudem uniknęła śmierci z rąk Truck Stop Killera – czyli Roberta Ben Rhoadesa – nazywała się Lisa Pennal, występująca czasem pod nazwiskiem Katie Ford. 27-latka została niezwłocznie uwolniona i zabrana na przesłuchanie. Lisa ujawniła wtedy przerażające szczegóły dotyczące ostatnich kilku dni, które spędziła w ciężarówce Rhoadesa.

Bestia

Na początku kierowca był bardzo miły, czym uśpił czujność Lisy. Zmęczona podróżą kobieta zasnęła, a gdy się obudziła zorientowała się, że mężczyzna związał jej ręce i stopy. Następnie grożąc jej bronią, rozkazał by przeniosła się na tyły pojazdu, gdzie ją unieruchomił i przez kolejnych kilka dni torturował przy użyciu najróżniejszych przedmiotów, które przechowywał w specjalnej walizce. Mężczyzna jej nie zgwałcił, ale za to zgolił jej włosy na głowie i w okolicach intymnych.

W trakcie niewoli, kobieta zdążyła zaobserwować i dowiedzieć się kilku rzeczy o swym oprawcy. Robert przyznał Lisie, że przemoc wobec kobiet stosuje już od około 15 lat, oraz, że w kręgach BDSM posługuje się pseudonimem „whips and chains”. Organy ścigania w końcu dotarły również do informacji, że oprócz swoich sadomasochistycznych zapędów, Rhoades był swingersem, który regularnie utrzymywał stosunki seksualne z innymi małżeństwami w swoim rodzinnym mieście Houston w Teksasie. Według Pennal, Robert miał bardzo zmienne nastroje, w przeciągu chwili, bez wyraźnego powodu, z miłego faceta stawał się dziką i groźną bestią.

Jaskinia lwa

Po aresztowaniu podejrzanego, policja oraz inne służby zaczęły przeszukiwać pojazd oraz mieszkanie należące do Rhoadesa. Znaleziono wtedy:

  • damskie kosmetyki oraz bieliznę i kosmetyki,
  • pisma p*rn*graficzne
  • ręczniki nasiąknięte krwią
  • seria zdjęć, przedstawiających kilkanaście różnych kobiet pobitych, skrępowanych, i ogolonych
  • narzędzia oraz akcesoria do krępowania i torturowania

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty napaści seksualnej i pozbawienia wolności Lisy, co pozwoliło śledczym go zatrzymać na dłuższy czas, po to by zdobyć o nim więcej informacji.

Shana

Policja szybko połączyła sprawę Lisy z incydentem, który miał miejsce kilka tygodni wcześniej w Houston, gdzie mieszkał Rhoades. Wtedy to doszło do porwania 18-letniej Shany Hotts. Sprawcą był kierowca ciężarówki, który trzymał ją skrępowaną w swoim pojeździe przez 4 tygodnie. Mężczyzna ogolił jej owłosienie łonowe i obciął włosy na głowie.

Z opowiadań dziewczyny wynika, że była skrępowana cały czas, a gdy potrzebowała załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, jej oprawca wyprowadzał ją na smyczy na trawnik. Po jakimś czasie, mężczyzna przyprowadził ją do swojego mieszkania w Houston, po to by mogła się umyć i coś zjeść. Potem zamknął ją z powrotem w samochodzie, lecz tym razem bez krępowania. Kiedy porywacz zatrzymał się pod sklepem, dziewczyna wiedziała, że to jej jedyna i ostatnia szansa na ucieczkę. I tak też się stało, Shana uciekła i udała się na najbliższy komisariat policji. Opowiedziała tam o wszystkim co ją spotkało, i podała nawet adres swojego porywacza. Podczas okazania nie była jednak w stanie zidentyfikować sprawcy. Dzięki czemu, porywacz, którym – jak się później okaże – był Rhoades, mógł nadal kontynuować swoją pogoń za „zwierzyną”…

Truck Stop Killer

Tak oto dochodzimy do ostatniej części tej historii. W kolejnym, czwartym artykule tej serii, skupimy się na najbardziej brutalnym aspekcie niechlubnej przestępczej działalności Roberta Rhoadesa, czyli śmiertelnych ofiarach Truck Stop Killera. Jeśli jeszcze nie zapoznałeś/aś się z treścią poprzednich dwóch artykułów, linki znajdują się poniżej. W pierwszej części znajdziesz opis sylwetki mordercy. W drugim artykule zamieszczone są historie kobiet, które zostały przez Rhoadesa wypuszczone wolno i po latach dowiedziały się o tym jak dużo miały szczęścia.

Część I

Truck Stop Killer i jego ofiary – cz.I. Zdjęcia i sala tortur w ciężarówce.

Część II

Truck Stop Killer i jego ofiary – cz.II. Uciekły śmierci spod kosy. Szokujące odkrycia po latach.

Autor: KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.