Let’s travel together.

Znaleziona w walentynki, nadal bez tożsamości – Kim jest Valentine Sally?

2

14 lutego 1982 roku oficer Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego stanu Arizona, szukał opony, która odpadła podczas wypadku samochodowego, kiedy znalazł zwłoki młodej kobiety. Odcinek autostrady międzystanowej, na której zdarzenie miało miejsce, znany był jako długie wzniesienie, wzdłuż którego, często zatrzymywali się kierowcy, aby ostudzić hamulce.

Valentine Sally

Rozkładające się zwłoki, leżały twarzą do ziemi pod dużym cedrem. Wstępne oględziny, doprowadziły do przekonania, że zostały w to miejsce przeciągnięte za szlufki od spodni, które dziewczyna miała na sobie.  Dwie z nich były urwane. W pobliżu znaleziono białą chusteczkę, stanik i biały sweter w czerwone paski.

Po przewiezieniu ciała do zakładu medycyny sądowej, ustalono, że Jane Doe, która została nazwana przez śledczych Valentine Sally, zmarła około dwa tygodnie przed znalezieniem. Z powodu dużej aktywności zwierząt i owadów, jej twarz i szyja zostały poważnie uszkodzone; mięso zostało obgryzione praktycznie do kości oraz brakowało prawego ucha. Udało się jednak ustalić, że na około tydzień przed śmiercią, jeden z jej trzonowych zębów został przygotowany do leczenia kanałowego, a w lewym uchu miała kolczyka, co oznacza, że jej uszy były przebite. Po za tym wiadomo jeszcze, że była drobną blondynką o niebieskich oczach, która na lewej nodze i stopie miała blizny. Inną godną uwagi cechą były liczne pieprzyki nad i na prawej piersi.

Jeśli chodzi o przyczynę śmierci nie udało się jej jednoznacznie określić. Nie odnaleziono także oznak napaści seksualnej. Mimo, iż kość gnykowa nie uległa uszkodzeniu, założono, że Jane Doe została uduszona.

Obserwacje

 

W 1984 roku Jane Doe została błędnie zidentyfikowana jako nastolatka, która w 1980 r. Zaginęła na Florydzie. Dopasowanie między Melody, a Jane Doe zostało przeprowadzone przez odontologa sądowego, który stwierdził, że odcisk szczęki Jane Doe, pasuje do zdjęć dentystycznych zaginionej. Metoda ta obecnie uznawana jest za zawodną. Przez ten błąd Jane Doe została pochowana pod imieniem i nazwiskiem zaginionej. Matka Melody nigdy nie uwierzyła, że jej córka nie żyje, co potwierdziło się w 1986 r. Kiedy Melody szczęśliwie się odnalazła.

Sprawa Valentine Sally pozostaje nierozwiązana.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

2 Komentarze
    1. Dorota Biel mówi

      Dziękujemy. Zaktualizujemy niebawem

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.