Let’s travel together.

Kim był mężczyzna, którego zamordowano ponad 20 lat temu? Udało się odtworzyć jego wygląd

0

Ponad dwa lata temu, pod posadzką budynku na Olszy w Krakowie, znaleziono szkielet mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że padł ofiarą zabójstwa jeszcze w latach 90. Policja zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

 

Makabryczne znalezisko

Ponad dwa lata temu, funkcjonariusze policji przeszukiwali budynek na krakowskiej Olszy. W jednym z pomieszczeń pod podłogą, znaleziono ludzki szkielet. Z przeprowadzonych badań wynika, że był to mężczyzna, który zmarł w wyniku postrzału w głowę z broni palnej.

W czerwcu 2020 roku policjanci wydziału kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie weryfikując ustalenia operacyjne, pod posadzką budynku znajdującego się na krakowskiej Olszy natrafili na szkielet mężczyzny. Już wstępne oględziny wskazywały, że człowiek ten, został zabity strzałem w głowę z broni palnej.

Policja podejrzewa, że była to osoba wywodząca się ze środowiska przestępczego, działającego w Krakowie w latach 90.

Te ustalenia pokrywały się z wynikami badania szczątków przez specjalistów Zakładu Medycyny Sądowej, jak również Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, które określały czas zabójstwa na lata 90. (1995-1999).

Jak podaje rzecznik małopolskiej policji, młodszy inspektor Sebastian Gleń:

Trwają ustalenia dotyczące sprawcy bądź sprawców zabójstwa.

Porównano DNA zamordowanego mężczyzny z bazą DNA osób zaginionych, jednak nie stwierdzono żadnych powiązań. Dzięki biegłym z zakresu medycyny sądowej oraz antropologii, udało się wykonać rekonstrukcję twarzy ofiary. Na ten moment wiadomo, że był to mężczyzna w wieku 40 lat, mierzący 176 cm wzrostu i ważący 70 kg.

Rozpowszechniliśmy ten wizerunek wśród jednostek policji, ale to nie przyniosło rezultatu, nikt tego mężczyzny nie rozpoznaje. Pokazywaliśmy ten wizerunek również świadkom, osobom, które mogłyby nam pomóc, ale to nie przyniosło pozytywnych rezultatów. Nie przyniosło ich również sprawdzenie w bazie osób zaginionych, porównywaliśmy bowiem DNA denata z DNA zarejestrowanym w tej bazie. Jedyną szansą na ustalenie tożsamości denata jest pomoc społeczeństwa.

Kontakt

Wszystkie osoby mające informacje dotyczące tożsamości mężczyzny, okoliczności i sprawcy bądź sprawców tej zbrodni proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie – tel. 47 835 86 90. Funkcjonariusze gwarantują pełną anonimowość.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

 

autor, Daria

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.