Let’s travel together.

Do kogo należą te głowy? Sprawa Barstow Jane Doe i Ina Jane Doe.

0

9 lutego 2010 roku mężczyzna szukający puszek wzdłuż Lenwood Road, na południe od Barstow w stanie Kalifornia, znalazł czarny plecak. Gdy zaciekawiony mężczyzna schylił się i go otworzył, znalazł odciętą głowę kobiety o latynoskich cechach urody. Głowę owinięto w dwie plastikowe torby, jedną od Walgreens, a drugą od Fiesta Foods.

Barstow Jane Doe

Prawdopodobnie ze względu na fakt, że reszta jej ciała nigdy nie została odnaleziona, przyczyna śmierci młodej latynoski pozostaje nieokreślona. Co więcej, nie udało się nawet jednoznacznie udowodnić, że została faktycznie zamordowana. Istnieją jednak dość mocne dowody na udział osób trzecich w jej śmierci. Twarz Barstow Jane Doe była w „bardzo złym stanie” w wyniku celowego okaleczenia przez osobę, która następnie poćwiartowała jej ciało. Charakter tych obrażeń nie jest znany, ale podobno były one tak rozległe, że funkcjonariusze organów ścigania stwierdzili, że rekonstrukcje twarzy mogą nie odzwierciedlać jej rzeczywistego wyglądu. Władze uważają, że mogła paść ofiarą seryjnego mordercy.
Po zbadaniu stanu jej uzębienia odkryto, że miała wiele wypełnień i otrzymała dobrą opiekę stomatologiczną.

Bez odpowiedzi

Co ciekawe, z plecaka ani toreb nie pobrano odcisków palców. Sprawa do dziś pozostaje nierozwiązana, a każdy, kto ma jakiekolwiek informacje z nią związane, powinien skontaktować się z szeryfem-koronerem hrabstwa San Bernardino.

Rysopis:

  • Wiek: 14-19 lat
  • Miała proste ciemnobrązowe włosy, średniej długości z czerwonawymi pasemkami.
  • Brązowe oczy
  • Przekłute uszy bez kolczyków
  • Kompleksowa opieka stomatologiczna, w tym wiele wypełnień

This slideshow requires JavaScript.

Wielu ludzi spekuluje, że Barstow Jane Doe może  być zaginioną w Meksyku Fanny.

Fanny

„Fanny” Silvia Stephanie Sánchez Viesca Ortiz zaginęła 5 listopada 2004 roku w Torreón, Coahuila. 16-letnia wówczas nastolatka wyszła z domu i miała udać się do swojej szkoły na mecz koszykówki. Dziewczyna opuściła swój dom o godzinie 16:00, a jej dalsze losy pozostają nieznane. Wiadomo jedynie, że tego samego dnia, około godziny 20  nastolatka poszła do domu swojej koleżanki z klasy, aby pożyczyć od niej pieniądze na powrót do domu (na bilet autobusowy?), twierdząc, że ją okradli. Matka koleżanki była ostatnią osobą, która widziała, jak Fanny idzie w kierunku przystanku autobusowego na 28 ulicy. Według kierowców autobusów, które kursowały tamtą trasą w godzinach wieczornych, dziewczyna nie wsiadła do żadnego z nich. O tamtej pory losy Fanny pozostają nieznane.

Fanny

Sprawa Fanny była badana pod kątem zgodności ze sprawą Barstow Jane Doe, ale do chwili obecnej nie ma jednoznacznych informacji w tej sprawie.

Ina

Drugą nierozwiązaną sprawą, w której mamy do czynienia z odnalezieniem jedynie głowy ofiary płci żeńskiej jest sprawa Iny Jane Doe. Kobieta, a w zasadzie jej głowa została odkryta 27 stycznia 1993 roku na zalesionym terenie Parku Stanowego im. Wayne’a Fitzgerrell’a w Hrabstwie Jefferson w stanie Illinois. Tego przerażającego odkrycia dokonała grupa dzieci bawiących się w okolicy.

Głowa kobiety wisiała na krzakach, w niewielkiej odległości od drogi, i wyglądało to tak, jakby została wyrzucona z pojazdu jadącego tą drogą. Jej twarz była rozpoznawalna, a pozostałych części jej ciała nigdy nie znaleziono. Kobiecie nadano przydomek Ina Jane Doe i do dnia dzisiejszego pozostaje niezidentyfikowana.

This slideshow requires JavaScript.

Niezidentyfikowana

Rysopis:

  • Rudobrązowe włosy,
  • Brązowe oczy.
  • Cierpi na kręcz szyi
  • znamię wielkości główki od szpilki wewnątrz lewego ucha

Ze względu na bardzo dobry stan szczątków, szacuje się, że Ina Jane Doe zmarła w 1993 roku, w tym samym roku, w którym została odnaleziona.

Jeśli masz jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc w jej identyfikacji, skontaktuj się z biurem szeryfa hrabstwa Jefferson pod numerem (618) 244-8004.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.