Let’s travel together.

Zamrożona dziewczyna

0

Zabójstwo Anne Noblett jest nierozwiązane i pozostaje tajemnicą do dziś, pomimo śledztwa policyjnego w tamtym czasie, w którym nie udało się znaleźć odpowiedzialnego winnego. Ann Noblett miała zaledwie siedemnaście lat i mieszkała w Batford. Była opisywana jako spokojna dziewczyna, która najchętniej swój wolny czas spędzała w domu. W noc jej morderstwa 30 grudnia 1957 roku, Ann była z przyjaciółmi na bardzo popularnych lekcjach tańca Rock’n’Roll. Około godziny 18:00, nastolatka wysiadła z lokalnego autobusu i udała się w drogę do domu. Ścieżka, którą szła była ciemna i bardzo cicha, z wyjątkiem skutera, którym akurat przejeżdżała lokalna dziewczyna Shirley Edwards. To ona jako ostatnia widziała Anne żywą. Zamarznięte ciało nastolatki, odnaleziono miesiąc później siedem mil od tego miejsca. Motyw zabójstwa był seksualny. W momencie odnalezienia, Ann była częściowo rozebrana. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczyna zmarła na skutek uduszenia. Śmierć nastąpiła w dniu jej zaginięcia, na co wskazywała niestrawiona treść pokarmu, który znajdowała się w jej żołądku.

Miejsce w którym nastolatka została zamordowana, pozostaje nadal tajemnicą, tak samo jak to czy dziewczyna znała kierowcę i dobrowolnie wsiadła do jego samochodu, czy została porwana i wywieziona wbrew własnej woli. Ciało zostało zlokalizowane przez dwóch braci, którzy spacerowali z psem. Zostało porzucone około 300 jardów od drogi. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, ale miejsce to było wielokrotnie przeszukiwane przez policję i setki miejscowych ochotników. Co najbardziej zastanawiające to fakt, że ciało nastolatki było całkowicie zamrożone, a w tamtym czasie panowała wyjątkowo ciepła zima. Wszystko wskazywało więc na to, że zwłoki były przechowywane w zamrażarce. W przeciwieństwie do dzisiejszych czasów w wielu domach nie było jeszcze zamrażarek więc policja przeprowadzała rewizje wszystkich domostw i firm, które takową posiadały. Śledztwo pod tym kątem, nie przyniosło żadnych rezultatów.

Kilku świadków zeznało, że w dniu zaginięcia dziewczyny, zwróciło uwagę na nieznany dotąd czarny samochód, prowadzony przez mężczyznę w średnim wieku, w okularach z mocną oprawą. Nigdy więcej, nie widziano już tego człowieka, w tej miejscowości. By dowiedzieć się więcej o zgonie nastolatki, śledczy skontaktowali się z ekspertami z dziedziny biologi, by przyjrzeli się oni wzrostowi roślin, znajdujących się pod ciałem. To badanie pozwoliło ustalić, że rozwój roślin znajdujących się pod zwłokami, był o dwa tygodnie krótszy od tych znajdujących się wokół. Miało to kluczowe znaczenie, ponieważ potrafiło to ustalić ile czasu zwłoki nastolatki znajdowały się w lesie…Dziwne jest też to, że  nie znaleziono śladów opon oraz śladów wleczenia, co oznacza że mężczyzna musiał je nieść na rękach przez około 270 metrów. A jak wiadomo, zamrożone zwłoki są cięższe. To sugerowało, że morderca był silny. Przy ofierze odnaleziono także kilka monet o wartości 30 szylingów (1,50 funta), reszta tkwiła w torebce. Czy zabójca zrobił to celowo, by zasugerować, że zamordowana dziewczyna nie straciła swej własności? W tamtych czasach, kara śmierci została już zniesiona z wyjątkiem morderstwa z kradzieżą w tle. Gdyby morderca został schwytany i potrafiłby udowodnić, że zgwałcił, zamordował ale nie ukradł, uniknąłby tej najsurowszej kary. Monety zbadano pod kątem odcisków palców, ale nic nie znaleziono.

Po tej makabrycznej zbrodni, okoliczni mieszkańcy domagali się ulicznych latarni. Te oczywiście w krótkim czasie, stanęły przy nieoświetlonych drogach, by służyć jako świadectwo tego tragicznego wydarzenia. Cała ta przykra historia ma także swoje tło paranormalne. Otóż w 1974 roku, właściciel farmy trzody chlewnej zauważył, że drzwi od stodoły często same się otwierają, po czym zamykają. Pewnego dnia w kącie stodoły zauważył sylwetkę dziewczyny, ale kiedy podszedł bliżej ta rozpłynęła się w powietrzu. W 2000 roku, odbyto sesję spirytystyczną, dzięki której ponoć duch Anne nawiązał kontakt i wskazał mordercę, który w tym czasie żył i pracował w pobliskim Zoo. Co ciekawsze i w tamtych czasach, zaraz po zaginięciu nastolatki rodzina skontaktowała się z medium. Należy tu zaznaczyć, że wizja medium miała miejsce jeszcze przed wszczęciem dochodzenia. Oto fragment:

„Czarny samochód stoi zaparkowany, na trawiastym terenie przy drodze. Drogę tą pokonuje młoda dziewczyna. Ma na sobie  czerwony sweter i czarną spódnicę. Wśród drzew stoi mężczyzna i obserwuje ją”

Morderca Anne, nigdy nie został schwytany.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.