Let’s travel together.

Zaginiona modelka i aktorka zamordowana przez swojego chłopaka?

0

25- letnia Adea Shabani przeniosła się do Hollywood z nadzieją, że zostanie gwiazdą. Pochodziła z Macedonii i zapisała się na zajęcia aktorskie, a nawet dostała małą rolę w filmie. 23 lutego 2018 roku, Adea opuściła swoje hollywoodzkie mieszkanie, wraz z dwiema walizkami i już nigdy nie widziano jej żywej. Miesiąc później jej ciało zostało odkryte na odległym obszarze setki kilometrów od jej domu. Niemal natychmiast zaczęto podejrzewać Christophera Spotza, 33-letniego chłopaka Shabani. Ale wciąż było wiele pytań bez odpowiedzi. Oto, co wiemy o morderstwie młodej aktorki:

Adea Shabani uczęszczała do międzynarodowej szkoły w Skopje, stolicy Macedonii, po czym przeniosła się do Francji i studiowała zarządzanie biznesem na American University of Paris. Do czasu ukończenia studiów w 2014 roku, kobieta odbyła już przynajmniej jedną podróż do Stanów Zjednoczonych. Następnie pracowała w sklepie jubilerskim w Dubaju, aż w końcu zdecydowała się przenieść do LA i realizować swoje dziecięce marzenie o aktorstwie. Ludzie, którzy ją znali zapamiętali ją jako żywą, energiczną kobietę o ciepłym wnętrzu. Słuchała Drake’a i Beyonce, a jej mieszkanie zdobiły świeże kwiaty i zdjęcia Leonardo di Caprio i innych idoli. Z zewnątrz wyglądała na szczęśliwą młodą kobietę, która cieszyła się życiem i ścigała hollywoodzki sen. W chwili jej zniknięcia Adea studiowała w słynnym studium aktorskim Stella Adler. Bardzo poważnie traktowała swoją karierę i chciała być jak najlepiej przygotowana. W szkole poznała swojego chłopaka. Chris Spotz dorastał w Kolorado, gdzie skończył psychologię. Zanim ostatecznie przeniósł się do LA 33-latek był już odnoszącym małe sukcesy aktorem. Swój związek utrzymywali w tajemnicy przed kolegami z klasy i nauczycielami, ponieważ relacja ta wcale nie była prosta. Chris  najwyraźniej nadal był zaręczony z inną kobietą, zidentyfikowaną jako Mary Elmalak. On i Mary byli razem od wielu lat. 

W piątek 23 lutego 2018 roku Shabani opuściła mieszkanie około południa. Para została zarejestrowana przez kamery bezpieczeństwa w windzie. Obydwoje mieli na głowach czapki baseballowe, a kobieta trzymała dwie walizki. Wysłała także swojego ostatniego smsa do przyjaciela, w którym pytała gdzie może kupić czerwone świece. Jej zaginięcie zgłoszono po dwóch dniach. Początkowo wszyscy myśleli, że być może udała się na weekendową wycieczkę, ale kiedy nie pojawiła się na zajęciach w szkole, wszyscy wiedzieli, że coś tu nie gra. Adea nigdy nie opuszczała zajęć. Policja odkryła, że mieszkanie kobiety było otwarte, co było do niej zupełnie niepodobne. Długo po tym jak przestała się kontaktować z rodziną i przyjaciółmi, ktoś korzystał z jej laptopa. Chris stał się natychmiast osobą podejrzaną. Przyznał policji, że tego dnia widział się z Adeą i mieli wspólnie pojechać do Północnej Kalifornii. W samochodzie doszło między nimi do kłótni, wysadził ją po przejechaniu zaledwie 25 kilometrów i odjechał.  Upierał się, że to był ostatni raz kiedy ją widział. Kiedy śledczy nie były w stanie zweryfikować alibi Chrisa, zaczęto podejrzewać, że wie więcej, niż mówił. Ale Chris i Mary opuścili Los Angeles 1 marca, aby udać się do domu rodzinnego mężczyzny w Kolorado. W przypadku pojazdu Chrisa wydano ostrzeżenie, że Toyota Tacoma, była w rzeczywistości kradziona. Trzy tygodnie później, 22 marca, policja zauważyła samochód Chrisa w San Bernardino w Kalifornii, i rozpoczęto pościg. Mężczyzna strzelił sobie w głowę zanim go zatrzymano.

Nawet po tym dramatycznym obrocie wydarzeń zniknięcie kobiety nadal było traktowane jako przypadek zaginionej osoby. Ale najgorsze zostało potwierdzone 27 marca 2018 roku, kiedy jej zwłoki znaleziono w płytkim grobie u podnóża gór Sierra Nevada, ponad 400 mil od domu Shabani w Los Angeles. Kobieta zmarła na skutek obrażeń głowy, zadanych tępym przedmiotem. Do tej pory nikt nie został oskarżony o jej morderstwo i wysoce prawdopodobne jest to, że mordercą był Chris. Gdyby był niewinny, po co odbierałby sobie życie?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.