Let’s travel together.

Zaginiona dziewczynka odnaleziona martwa- Porwał ją kurier

0

Zniknięcie 7-letniej Atheny Strand, które miało miejsce 30.11.2022 r. W wiejskim hrabstwie Wise w Teksasie, wywołało szeroko zakrojone poszukiwania i Amber Alert.

W środę o godzinie 16:15 dziewczynka wysiadła ze szkolnego autobusu i udała się do domu swojego ojca. Już dwie i pół godziny później z dyspozytorem numeru alarmowego skontaktowała się macocha Atheny i zgłosiła jej zaginięcie.

Siedmiolatka zniknęła podczas nieobecności ojca w domu, a sam incydent miał miejsce po sprzeczce z macochą. Ze wzgląd na te okoliczności, śledczy którzy zareagowali na zgłoszenie, mieli nadzieję, że obrażona dziewczynka postanowiła się gdzieś ukryć i lada moment złość jej przejdzie i wróci do domu. Czas jednak mijał…

 

W kolejnych godzinach ogłoszono Amber Alert, a poszukiwania zaginionego dziecka rozciągnęły się na teren całego hrabstwa. Po małej dziewczynce nie było jednak śladu.

W trzecim dni poszukiwań władze otrzymały wskazówkę, że tajemnicze zniknięcie Atheny może mieć związek z kierowcą pracującym w przedsiębiorstwie FedeX. 31- letni Tanner Lynn Horner dostarczał paczkę do domu rodziny Strand, mniej więcej w czasie, w którym siedmiolatka zniknęła. Pojawiło się podejrzenie, że mężczyzna zabrał dziecko z 200 metrowego podjazdu, który ciągnął się przed domem.

Początkujący muzyk, który swoją twórczością dzielił się na Instagramie, został aresztowany jeszcze tego samego dnia. Mężczyzna przyznał się do uprowadzenia i zamordowania dziewczynki, a następnie podał śledczym dwie błędne lokalizacje, w których według niego porzucił ciało. Dopiero za trzecim razem zaprowadził władze do ciała Atheny. Znajdowało się ono w pobliżu wiejskiej drogi, w odległości 6 kilometrów od domu. Cztery kilometry dalej odnaleziono natomiast FedEx van Homer, którym Tanner uprowadził siedmiolatkę.

 

Autopsja dowiodła, że Athena zmarła w przeciągu godziny od porwania, ale szczegóły tego jak zginęła i co spotkało ją przed śmiercią, nie zostały ujawnione- Wszystko to dla dobra sprawy.

„Boli nas świadomość, że to dziecko zmarło.To jedno z najtrudniejszych dochodzeń, w jakim brałem udział, ponieważ dotyczy dziecka. A za każdym razem, gdy umiera dziecko, po prostu uderza cię to w serce” – powiedział szeryf hrabstwa w trakcie konferencji prasowej.

Athena była niewinna, miła, inteligentna i piękna. Nie chcę, żeby była znana jedynie jako dziewczynka porwana, zamordowana i porzucona przez potwora. Chcę żeby wszyscy wiedzieli- każda osoba na świecie, że to jest moje dziecko, które zostało mi odebrane. Chcę, żeby wszyscy poznali jej twarz i wiedzieli jaką była wspaniałą osobą. 

Dziękuję za znalezienie mojego dziecka. Wiem, że każdy chciałby, żeby to się skończyło inaczej.- Mówiła mama zamordowanej dziewczynki.

W piątek późnym wieczorem, zaraz po tym jak stało się jasne, że Athena została odnaleziona martwa, FedEx wydał oświadczenie, w którym złożył kondolencje rodzinie:

„Słowa nie są w stanie opisać naszego szoku wywołanego doniesieniami dotyczącymi tego tragicznego zdarzenia. Przede wszystkim nasze myśli są z rodziną w tym bardzo trudnym czasie”.

Sprawa jest rozwojowa. Oskarżony obecnie oczekuje w areszcie na proces.

Autor, Dorota Ortakci.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.