Let’s travel together.

Zaginięcie studenta doprowadziło do szokującego odkrycia. Policja, magia, narkotyki i ofiary z ludzi. Część II

0

11 marca 1989 roku, we wczesnych godzinach porannych studenci Mark Kilroy, Bill Huddleston, Bradley Moore i Brent Martin zdecydowali, że ich noc imprezowania dobiegła końca.

Zapraszamy na ciąg dalszy historii dziwnego zaginięcia Marka Kilroya i jego nieprawdopodobnych następstw. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłe/aś zapoznaj się najpierw z pierwszą częścią tej niesamowitej historii.

Zaginięcie studenta doprowadziło do szokującego odkrycia. Policja, magia, narkotyki i ofiary z ludzi. Część I

Misja

Ale kobieta przygotowywała go do czegoś znacznie mroczniejszego niż wróżenie. Zmusiła go do polowania i zabijania zwierząt, chwaląc go za okrucieństwo, kiedy się go dopuszczał.

W pewnym momencie matka Constanzo została aresztowana za trzymanie 27 zwierząt w jej maleńkim mieszkaniu; podłogi były pokryte kałem i krwią, a pomieszczenie wypełniał odór odchodów i zgnilizny.

Kiedy Adolfo miał 21 lat, jego matka przeprowadziła na nim ostatnią inicjację, ofiarując mu nganga, żelazny kociołek potrzebny do rytuałów Palo Mayombe. Uważa się, że nganga zawiera esencję duchów, a kapłan musi umieścić w nganga odpowiednie przedmioty, aby otrzymać w zamian różne błogosławieństwa.

Model

Niedługo później, przystojnemu Constanzo zaoferowano pracę w modelingu w Mexico City. Przeniósł się tam i czasami dorabiał jako model. Ale jego główny dochód pochodził z bycia kapłanem Palero lub Palo Mayombe. Otworzył sklep w Zona Rosa, dzielnicy miasta Meksyk, znanej z gościnności dla mężczyzn o odmiennej orientacji seksualnej.

Odprawiał tam odpłatnie rozmaite rytuały, w tym oczyszczenia, uzdrowienia lub wróżby. Niektórzy z jego klientów byli niezwykle zamożni i wpływowi, w tym funkcjonariusze organów ścigania i handlarze narkotyków. Constanzo zainteresowali w szczególności handlarze narkotyków, ponieważ to tam były potężne pieniądze. Przekonał kilku dilerów wysokiego szczebla, że ​​może rzucić zaklęcia, aby uczynić ich niewidocznymi dla policji, oraz, że może dla nich przewidzieć, w jakie dni najlepiej przerzucać towar. W zamian za to, handlarze narkotyków sowicie płacili Constanzo.

Narkotyki

Nie wiedzieli, że Constanzo przekupuje również funkcjonariuszy organów ścigania, aby chronić swoich klientów.

To dzięki swoim powiązaniom z narkotykami Constanzo wylądował na ranczo w Santa Elena. Od dawna był to przystanek na nielegalnej „autostradzie” narkotykowej, ale wraz ze śmiercią właściciela terenów, w interesach zapanował chaos. Wtedy do akcji wkroczył Constanzo i wykorzystując swoje charyzmatyczne moce, skłonił braci Hernandez aby uwierzyli w jego umiejętności magiczne. Przekonał ich nawet, że może sprawić by stali się kuloodporni. Wkrótce przejął władzę nad ranczem i narkotykową działalność.

Bracia oraz kilu innych członków grupy, tak bardzo wierzyli w moce El Padrino, że uczestniczyli w jego rytuałach – w tym rytuałach składania ofiar z ludzi.

Które ciało?

Ayala zabrał braci Hernandez w kajdankach z powrotem na ranczo. „Pokażcie mi, gdzie jest ciało” – rozkazał policjant. „Które ciało?” – zapytał Serafín. Ayala nie był w nastroju do żartów, ale Serafín wyjaśnił, że na ranczo pochowano kilka ciał, więc nie wiedział, o które policjantowi chodziło.

Najpierw polecono im wskazać lokalizację szczątków Kilroya. Tak tez się stało, wskazali miejsce gdzie z ziemi wystawał drut. Ayala zapytał, dlaczego jest tam drut, a Serafín wyjaśnił, że El Padrino chciał sobie zrobić naszyjnik z kręgów Kilroya, więc przeciągnęli drut przez jego kręgosłup. W ten sposób, gdy ciało się już rozłoży, El Padrino będzie musiał tylko pociągnąć za drut i wyciągnie gotowy naszyjnik.

Mark

Kiedy odkryto szczątki Marka, bracia opowiedzieli o jego szokującej śmierci. Jego czaszka została rozcięta, a mózg usunięty. Nogi miał odrąbane poniżej kolan. Mówiąc od niechcenia, bez cienia wyrzutów sumienia, Serafín opisał ostatnie godziny życia Kilroya.

Tej nocy, on i jego bracia wyszli do baru, brodząc wśród tysięcy amerykańskich turystów, szukając ofiary, która pasowałaby do kryteriów El Padrino. Wtedy znaleźli Kilroya. Poszli za nim do parku, gdzie zatrzymał się, żeby oddać mocz. Podeszli do niego i pokazali fałszywe legitymacje policyjne i powiedzieli mu, że jest aresztowany. Wrzucili go na tył swojej furgonetki i odjechali kilka przecznic dalej, aby poczekać na drugi samochód prowadzony przez ich braci.

Kiedy zaparkowali, mężczyzna próbował uciec. Wybiegł z samochodu i niemal zniknął z ich pola widzenia, gdy jeden z nich krzyknął po angielsku „Stój!” Kilroy zatrzymał się instynktownie, a bracia Hernandez złapali go i związali, zaklejając mu oczy i usta taśmą klejącą.

Ofiara

Tak jak powiedział dozorca, Mark leżał na tyłach suburbana na ranczo przez kilka godzin, aż do późnego popołudnia. Wtedy przybył Constanzo i rozpoczął rytuał.

Kilroy został wciągnięty do szopy i ciśnięty na brudną ziemię wewnątrz. Następnie Constanzo rozciął mu czaszkę przy użyciu maczety. Usunął mózg Kilroya i umieścił go w nganga, miała to być ofiara, która, jak wierzył, zapewni mu inteligencję i mądrość.

Ayala kazał braciom Hernandez pomagać przy wykopywaniu pozostałych zwłok. Ostatecznie ekshumowali szczątki 14 kolejnych osób. Ciała wszystkich nosiły ślady przebytych za życia tortur: ścięcia głowy, spalenia, kastracji, a co najmniej jednej ofiary usunięcia serca.

Krew i kości

Kiedy policja przeszukała chatę, znalazła dowody, że miały tam miejsce rytuały składania ofiar z ludzi oraz ich okaleczania: znaleziono maczetę oblepiona krwią i tkanką ludzką; butelki i słoiki wypełnione zgniłą mieszanką krwi, włosów i innych tkanek; 55-galonowy bęben najwyraźniej używany do gotowania mięsa ofiar lub ich kości. I oczywiście nganga, która zawierała gulasz z gnijącego mięsa – zarówno ludzkiego, jak i zwierzęcego – w tym mózg Kilroya.

Chociaż policja zatrzymała braci Hernandez i kilku innych wspólników, Constanzo był na wolności. Dzięki wyznaniu Serafína policja wiedziała, że ​​mężczyzna obecnie podróżuje z Sarą Aldrete, jego kapłanką i prawą ręką.

La Madrina

Aldrete zwana La Madrina nie należała do osób, które ktokolwiek mógłby podejrzewać o przynależność do morderczego kultu. Była wybitną studentką w Southmost College w Teksasie na kierunku wychowanie fizyczne. Przez innych uczniów opisywana była jako przyjazna, towarzyska i głęboko zaangażowana w zajęcia pozalekcyjne. Jednak wysoka Meksykanka od lat współpracowała z Constanzo, wabiąc ofiary i rekrutując nowych członków.

Policja dotarła do informacji, że oboje byli w Stanach Zjednoczonych, gdzie uzyskali fałszywe dokumenty. Następnie pojechali do McAllen w Teksasie i wsiedli do samolotu, używając fałszywych personaliów. Ich cel: Mexico City.

Kolejne ofiary

Policja przeszukała kilka domów i posiadłości należących do Constanzo w Mexico City, ale nie mogła znaleźć pary. Odkryli jednak więcej ciał zakopanych przy jego domach… W sumie odkryto 25 ofiar, ale szacuje się, że było ich znacznie więcej.

Policja wysłała za parą listy gończe i ustanowiono nagrodę pieniężną za pomoc w ich ujęciu. Ale tygodnie mijały bez powodzenia. Poszli więc do miejscowego antropologa, który specjalizował się w Santeríi i Palo Mayombe. Zasugerował, aby spalili chatę, a co najważniejsze, ngangę, aby metaforycznie wypalić Constanzo z ukrycia.

Nganga

Tak więc, gdy ekipa telewizyjna ich filmowała, właśnie to zrobili. Brudna chata stanęła w płomieniach, a nganga została wyrzucona i również podpalona.

Constanzo zobaczył, jak jego nganga spalono w telewizji. Wystraszył się, tak jak przewidział antropolog.

6 maja 1989 roku, policja z Mexico City otrzymała zgłoszenie, o zakłócanie porządku publicznego. Kiedy patrol przybył na miejsce, Constanzo, w stanie paranoi, palił całą swoją gotówkę na kuchence i wyrzucał zwitki banknotów i monety na ulicę. Widząc całe to zamieszanie i dym wydobywający się z konkretnego lokalu, policja skierowała swoją uwagę na mieszkanie Constanzo.

Wymiana ognia

Constanzo zaczął strzelać do policjantów, a oni odpowiedzieli ogniem. W wyniku trwającej 45 minut strzelaniny, jeden z policjantów został ranny. Kiedy policja weszła do jego mieszkania, znaleźli Constanzo martwego z powodu wielu ran postrzałowych, podobnie jak jego kochanek, który leżał obok niego. Aldrete schowała się w sypialni i wyszła z całej tej akcji bez szwanku. Ona i dwaj inni członkowie kultu poddali się.

Koniec?

W sumie 14 członków sekty Constanzo zostało oskarżonych o popełnienie przestępstw, od morderstw, przez handel narkotykami, po utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości. Sara Aldrete, Elio Hernandez i Serafín Hernandez zostali skazani za wielokrotne morderstwa i skazani na ponad 60 lat więzienia.

Podczas gdy rodzinie Kilroyów udało się w końcu doprowadzić do zamknięcia sprawy, rodziny innych ofiar Constanzo nie skorzystały z pomocy dwóch krajowych sił policyjnych i mediów. Z jego wielu meksykańskich ofiar zidentyfikowano tylko dziewięć. Policja nadal podejrzewa, że ​​może być więcej ofiar, których po prostu nie znaleziono.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.