Let’s travel together.

Zagadkowa sprawa Beaty – Czy zaginiona Polka to Jane Doe z Ameryki?

0
Napisała do nas jedna z czytelniczek, która zwróciła uwagę na podobieństwo między dwoma sprawami. Zaginięcia naszej rodaczki i niezidentyfikowanej Jane Doe. Zapraszam do dyskusji.

28 czerwca 2019 r. Na stronie polskiej policji, pojawił się wpis informujący o zaginięciu Pani Beaty Rembisz urodzonej w 1967 r.  Dowiemy się z niego jedynie, że ostatnie miejsce zameldowania kobiety to Wejherowo (Pomorskie). Nie ma podanej daty zaginięcia, ani towarzyszących mu okoliczności. Nie wiadomo nawet ile pani Beata miała wtedy lat.  O niej samej wiemy tylko tyle, że miała jasne oczy, była szatynką o prostych, długich włosach, miała średniej wielkości odstające uszy, prostolinijny nos, owalną twarz, pełne uzębienie. Mogła ważyć od 50 do 69 kg i miała 166-170 cm wzrostu.

This slideshow requires JavaScript.

Jedna z naszych czytelniczek, pani Sigrid Thorvaldsen przesłała nam materiały z których wynika, że zaginięcie kobiety nie zostało zgłoszone jedynie w Polsce, ale także Stanach Zjednoczonych. Według tamtejszych zapisów Beata Rembisz urodziła się 23 listopada 1967 r. Miała zielone oczy i 42 lata w chwili zaginięcia. Po raz ostatni widziano ją 27 listopada 2005 r. Spakowała walizkę,  opuściła dom w którym mieszkała w Woodbridge (New Jersey) i więcej jej nie widziano. Wiadomo, że Beata Rembisz przebywała w Stanach na wizie gościnnej, która wygasła w 2006 r. 

This slideshow requires JavaScript.

15 czerwca 2008 r. W Brielle – dzielnicy położonej w południowej części hrabstwa Monmouth w stanie New Jersey, w odległości 38 mil od Woodbridge doszło do nieszczęśliwego wypadku. O godzinie 1:38 w nocy, maszynista pociągu spostrzegł na torach kobietę. Stała i machała rękami jakby naiwnie próbowała go zatrzymać. Maszynista uruchomił klakson i zaciągnął hamulec bezpieczeństwa, ale niestety było już za późno. W wyniku potrącenia, kobieta zmarła na miejscu.

Ofiara wypadku była ubrana w białą koszulkę, czerwoną bluzkę z długim rękawem, w tali miała przewiązaną białą koszulę, niebieską bluzę z rysunkiem zimowej scenerii, jasnozieloną bieliznę, białe skarpetki, czarne jeansy i biało – czarne trampki Adidas. Na głowie miała czarno białą chustkę i kapelusz przeciwsłoneczny z niebieskimi kwiatami. Na szyi przewiązała niebiesko- żółty szalik w żółte kwiaty. Nosiła niebieski różaniec i drewnianą bransoletkę z religijnymi ikonami. Miała przy sobie torbę New York, wypełnioną czarnymi spodniami, szczoteczką do zębów, czapką, zapalniczką i mapami z obszarami takimi jak New York i New Yersey. Kobieta miała krótkie paznokcie z ukośnymi białymi paskami, bliznę po prawej stronie brzucha, która wskazywała na operację usunięcia wyrostka robaczkowego, oraz niewielkie blizny na prawej i lewej ręce. Mogła mieć około 40 lat.

This slideshow requires JavaScript.

Sprawa niezidentyfikowanej ofiary wypadku jest gorącym tematem, amerykańskich forów dotyczących osób zaginionych. To właśnie ich użytkownicy zwrócili uwagę na słowiańską urodę kobiety i połączyli ją z naszą zaginioną rodaczką. Według nich Beata Rembisz, po wygaśnięciu wizy, mogła przebywać w Stanach nielegalnie, co jest dość popularnym zjawiskiem. Jeden z użytkowników zwrócił szczególną uwagę na bransoletkę: „Jestem Szwedem, ale w Polsce mam rodzinę, którą często odwiedzałem kiedy byłem młodszy. Około 2007 lub 2008 r. Byłem tam na wycieczce i odwiedziłem niektóre z większych miast w tym Kraków i Gdańsk.  Bransoletka, którą nosiła Jane Doe, była w tym czasie bardzo popularna i tania w Polsce. Dobrze pamiętam, że były dostępne na każdym rynku, który widziałem i miały różne święte obrazki. Polska jest krajem katolickim i być może, jej różaniec też został tam kupiony”

Sprawa została przekazana policji w celu weryfikacji.

Autor Dorota Ortakci

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.