Let’s travel together.

Zabił koleżankę i przechowywał jej ciało pod łóżkiem – 14-letni morderca, Josh Phillips

1

Josh Phillips wydawał się typowym 14-latkiem, mieszkającym z rodzicami, przy cichej ulicy w Jacksonville w stanie Floryda. Chłopiec uczył się dobrze i lubił bawić się z innymi dziećmi z okolicy. Jednym z tych dzieci była jego sąsiadka, mieszkająca po drugiej stronie ulicy, 8-letnia Maddie Clifton.

Joshua Earl Patrick Phillips urodził się w Allentown, w stanie Pensylwania, 17 marca 1984 roku. Jego ojciec, Steve Phillips, był osobą o gwałtownym temperamencie i dominującą w domu. Ofiarą jego agresji byli żona i syn. Steve narzucił swojemu synowi twarde zasady i traktował go nadzwyczaj surowo. Mężczyzna był uzależniony od narkotyków i alkoholu.

Zaginięcie

Maddie Clifton zniknęła 3 listopada 1998 roku, około godziny 17:00. Pierwszym podejrzanym w tej sprawie, był sąsiad, który był już wcześniej dwukrotnie aresztowany, około 15 do 20 lat wcześniej, za przypadki napaści na tle seksualnym, ale w obu przypadkach zarzuty zostały oddalone. Sąsiad nie zdał testu na wykrywaczu kłamstw, przeprowadzonym w związku ze zniknięciem Maddie, ale zapewnił sobie solidne alibi.

Policja postanowiła odwołać poszukiwania Maddie, ale społeczność, w tym ponad 400 ochotników, nadal trwała w swych wysiłkach aby odnaleźć dziewczynkę. Początkowo oferowano nagrodę, w wysokości 50 000 $, a później, sumę tą podwojono. Jednym z ochotników był sam Phillips. W sprawę zaangażowało się również FBI. W mieście rozprowadzano ulotki z wizerunkiem zaginionej ośmiolatki a sprawę zaginięcia nagłośniono również w telewizji, m.in. w programie America’s Most Wanted.

Sprawa morderstwa

Poszukiwania zakończyły się tydzień po zniknięciu Maddie. 10 listopada 1998 roku, Melissa, matka Phillipsa, poszła posprzątać pokój syna i odkryła, że ​​jego łóżko wodne przecieka. Gdy kobieta przyjrzała się bliżej łóżku, w celu ustalenia przyczyny awarii, odkryła ciało dziecka, ukryte w podstawie łóżka wodnego. Dziewczynka, która tam leżała, była dobrze znana kobiecie. Cało należało do córki sąsiadów z naprzeciwka, poszukiwanej od tygodnia Maddie Clifton. Przerażona kobieta, natychmiast wybiegła z domu i pobiegła wezwać policję. Phillips został aresztowany później, tego samego, dnia w swojej szkole. Ustalono, że przyczyną śmierci Melissy, było dźgnięcie ostrym narzędziem i uderzenie kijem bejsbolowym.

Zeznania

Phillips stwierdził, że wypadek miał miejsce, gdy był sam w domu, a Maddie przyszła do niego z prośbą, aby wyszedł zagrać z nią w baseball. Phillips zgodził się, chociaż nie pozwolono mu wychodzić, podczas gdy jego rodziców nie było w domu. Podczas gry, Maddie rzuciła do niego piłkę a Josh odbił ją i piłka trafiła w oko Maddie. Dziewczynka zaczęła krwawić, płakać i krzyczeć. Mając na uwadze, że jego ojciec niedługo wróci do domu, Phillips spanikował, bojąc się reakcji ojca, więc postanowił zaciągnąć Maddie do swojego domu. Zabrał dziewczynkę do swojego pokoju, gdzie dusił ją kablem telefonicznym przez około 15 minut. Niedługo potem uderzył ją kijem bejsbolowym i wsunął pod podstawę łóżka. Kiedy ojciec Josha wrócił do domu, chłopiec poszedł się z nim przywitać, po czym wrócił do swojego pokoju. Kiedy odkrył, że Maddie wciąż żyje i jęczy pod łóżkiem, wyjął dziewczynę i dźgnął ją 11 razy. Teraz miał już pewność, że dziewczyna nie żyje.

This slideshow requires JavaScript.

Proces

Proces Phillipsa odbył się w hrabstwie Polk, na Florydzie. Chłopak został uznany winnym morderstwa pierwszego stopnia i skazany na dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia warunkowego. Nie można było mu wymierzyć kary śmierci, ponieważ miał mniej niż 16 lat, w chwili popełnienia morderstwa. Podczas gdy sekcja zwłok nie ujawniła śladów napaści seksualnej, ciało Maddie było obnażone od pasa w dół. Phillips stwierdził, że jej ubrania zsunęły się, gdy ciągnął ją do swojego pokoju.

Przyczyna

Wydaje się, że przyczyną morderstwa był strach Phillipsa przed jego gwałtownym ojcem, który byłby bardzo zły, gdyby znalazł Maddie w ich domu. Phillips uczęszczał do Blackstone Career Institute, gdzie brał udział w programie kształcenia na odległość i ukończył go w 2007 r. z tytułem asystenta prawnego.

Obecnie pracuje jako asystent prawny, pomagając innym więźniom w ich apelacjach. Jakiś czas po procesie rodzice Maddie Clifton, Steve i Sheila Clifton, rozwiedli się po 25 latach małżeństwa. W 2000 r. ojciec Phillipsa, Steve, zginął w wypadku samochodowym.

Odwołania

W 2002 r. sąd apelacyjny utrzymał w mocy skazanie Phillipsa. W grudniu 2004 r., Melissa Phillips zaczęła starać się o kolejny proces dla swojego syna, argumentując, że jego młody wiek w chwili  popełnienia morderstwa, powinien był mieć większą wagę przy wymierzaniu kary.

Na rozprawie, w 2012 r. Sąd Najwyższy USA orzekł, że skazanie nieletnich na dożywotnie więzienie bez możliwości zwolnienia warunkowego jest niezgodne z konstytucją.

W czerwcu 2017 roku, na kolejnej rozprawie, matka Maddie Clifton, prosiła sąd o utrzymanie poprzedniego wyroku skazującego w mocy. W dniu 17 listopada 2017 r. Phillips został ponownie skazany na dożywocie, ale w 2023 r. będzie miał prawo do ponownego procesu. Obecnie, skazany przebywa w Zakładzie Karnym w Cross City .

 

Autor: KaPaMa
1 komentarz
  1. Bogusław mówi

    Jeśli Sąd Najwyższy USA uważa, że skazanie nieletnich degeneratów na dożywotnie więzienie jest niezgodne z konstytucją, to znaczy, że zdaniem Sądu Najwyższego USA nieletni degeneraci są pod ochroną a społeczeństwo nie ma prawa ich trwałej izolacji. To wyraz pogardy sądu do ofiar takich oprawców. To dziwne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.