Let’s travel together.

Zabił dwóch autystycznych synów – Skazano go na 212 lat więzienia

0

11 marca br. Mężczyzna z South Bay w południowej Kalifornii został skazany na 212 lat więzienia za zamordowanie swoich dwóch upośledzonych synów i usiłowanie zabójstwa żony. Zrobił to dla pieniędzy.

45-letni Ali F. Elmezayen, Egipcjanin bez statusu prawnego w Stanach Zjednoczonych, dopuścił się tej okropnej zbrodni 9 kwietnia 2015 r. Tamtego dnia zabrał swoją żonę Rehab Diab i dwójkę chorujących na ciężką postać autyzmu synów: 13- letniego Elhassana i 8-letniego Abdelkarima, na „wycieczkę”. W rzeczywistości okrutny mąż i ojciec miał diaboliczny plan, nad którym pracował od dawna.

Po wjechaniu do San Pedro– dzielnicy portowej w Los Angeles, mężczyzna skierował się w stronę nabrzeża i ku przerażeniu świadków, wjechał do wody. Po chwili wypłynął przez otwarte po stronie pasażera okno i szybko dopłynął do brzegu. Kobieta, chociaż mąż pragnął jej śmierci, zdołała się wyswobodzić z tonącego auta i została uratowana przez rybaka, który pomógł jej dotrzeć do brzegu. Chłopcy, przypięci na tylnym siedzeniu do fotelików nie mieli najmniejszych szans na ratunek. Ponieśli bolesną śmierć. Można sobie tylko wyobrazić przerażenie jakiego musieli doświadczyć,  kiedy walczyli o wydostanie się z pasów i kiedy ich płuca wypełniały się wodą…Trzeci najstarszy syn, przebywał w tym czasie na obozie.

 

Po tej tragedii Ali F. Elmezayen, udawał zrozpaczonego, pogrążonego w żałobie ojca, który w tragicznym wypadku stracił dzieci. Tak naprawdę planował tą zbrodnię od dwóch lat. W latach 2012 i 2013, w ośmiu różnych firmach, uzyskał 7 milionów dolarów ubezpieczenia dla swojej rodziny. Było to ubezpieczenie na życie i od nieszczęśliwych wypadków. Za te polisy płacił składki przekraczające 6 tysięcy dolarów rocznie. Nie był jednak najbystrzejszym przestępcą ponieważ po zakupie polis wielokrotnie dzwonił do towarzystw ubezpieczeniowych, aby upewnić się, że są aktywne i czy otrzyma zapłatę, gdyby jego bliski zginął w wypadku. Ostatni telefon wykonał na 12 dni przed upozorowaniem wypadku.

 

Morderca, po śmierci dzieci otrzymał łącznie 262 000 dolarów wpływów z ubezpieczenia, po czym próbował przekonać świadków, aby okłamali organy ścigania i mówili, że przekazał dochody z ubezpieczenia na cele charytatywne. W rzeczywistości pieniądze wydał na zakup łodzi i posiadłości w Egipcie. To mu jednak nie wystarczało. Złożył pozew przeciwko miastu za brak barier na nabrzeżu oraz przeciwko producentowi marki Honda, za wykonanie samochodu z uszkodzonymi hamulcami. Domagał się odszkodowania. Pozew ten został później oddalony.

W 2018 r. Ali F. Elmezayen został aresztowany za oszustwa finansowe, gdyż jak wykazało prowadzone w jego sprawie śledztwo, komunikował się z niektórymi towarzystwami w imieniu swojej żony, co czynił bez jej wiedzy. W październiku 2019 r. Skazano go za kradzież tożsamości, pranie brudnych pieniędzy i oszustwa pocztowe oraz bankowe. Prokuratorzy federalni nie mieli jurysdykcji w zakresie federalnych zarzutów o morderstwo.

Autor, Dorota Ortakci.
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.