Let’s travel together.

„Zabiję dzieci i zabiorę je ze sobą do piekła” – krwawa babcia Young

0

 

W internecie nie ma zbyt wielu informacji dotyczących tej sprawy, niemniej jednak uznałam, że historia warta jest opisania, na tyle na ile jest to możliwe.

Caroline Young ( ur. 23 listopada 1943 r. ) była 51-letnią babcią, która została skazana za zamordowanie dwojga swoich wnucząt. Otrzymała karę śmierci. Young zadźgała dzieci na śmierć, gdy dowiedziała się, że przegrała z ich ojcem walkę o opiekę nad jednym z nich.

Babcia

Jakiś czas wcześniej, Young przyznano opiekę nad wnukami, ponieważ ich matka, Vanessa Torres, została uznana za niezdolną do ich wychowywania. Torres miała problemy z prawem i trafiała do więzienia za posiadanie narkotyków i prostytucję.

Torres zeznała, że po przyjściu do domu matki, 18 czerwca 1993 r., zobaczyła krew na jej ubraniach, a następnie znalazła swojego syna, 6-letniego syna Darrina Torresa, leżącego martwego na łóżku z poderżniętym gardłem. Kiedy Torres podniosła Darrina i zadzwoniła na policję, Young zabrała 4-letnią Dai-Zshię Torres do innego pokoju i dźgała ją, tak długo aż dziewczynka zmarła. Po zabójstwie wnuków, Young wielokrotnie powtarzała córce, że nie chce już żyć.

Zemsta

Według Torres, jej matka Karolina Young, zabiła dzieci, ponieważ była zła, że ​​sąd odebrał jej opiekę nad wnukiem. Ojciec chłopca, Barrington Bruce, członek Marine z Wirginii, nie wiedział, że ma syna, dopóki państwo nie skontaktowało się z nim w celu poinformowania go, że ma do spłacenia 12.000 $  zaległych alimentów. Gdy się o tym dowiedział, złożył wniosek do sądu o opiekę nad Darrinem i otrzymał ją.

Bruce przybył do Bay Area tego samego dnia w którym doszło do morderstwa. Miał odebrać Darrina od babci i zabrać go na stałe do jego domu w Wirginii.

Young napisała list do swoich wnuków i ich ojca w dniu, w którym je zamordowała:

„Jestem bardzo nieszczęśliwą duszą, która teraz szaleje, by wyrównać rachunki za wszystkie moje krzywdy”, a do ojca chłopca zaadresowała  takie słowa:

„Wrócę, aby pokazać ci, jak to jest stracić kogoś, kogo naprawdę kochasz… twoją córkę. Wracam po nią. Każde dziecko, które urodzi Twoja żona, wrócę i zabiorę”.

Prokurator Ken Burr powiedział, że zanim dzieci zostały zamordowane, Young zwierzyła się swojemu przyjacielowi:

„Zabiję dzieci i zabiorę je ze sobą do piekła”. ( „I will kill the kids and take them with me to hell.” )

Prawnicy Younga twierdzili, że Young co najwyżej powinna zostać skazana za morderstwo drugiego stopnia, ponieważ morderstwa nie były z góry zaplanowane.

Ława przysięgłych obradowała przez dwie i pół godziny, zanim zdecydowali, że Young jest winna morderstwa pierwszego stopnia i powinna otrzymać karę śmierci.

Adwokat Younga, Michael Berger, utrzymywał, że Young popełniła morderstwa, ponieważ była chora psychicznie.

Berger powiedział sędziemu: „Ta osoba, która siedzi przed tobą, to chora kobieta a my doszliśmy do końca XX wieku, kiedy to nie zabijamy chorych”

Vanessa Torres prosiła sądu o litość, starając się uratować życie swojej matki.

Werdykt

Sędzia Sądu Najwyższego, Stanley Golde nie zgodził się z oceną Younga wydaną przez Bergera, mówiąc, że jej problemy emocjonalne nie miały wpływu na jej zdolność do poznawczą, i w chwili morderstwa dobrze wiedziała co robi. Sędzia skazał Younga na śmierć.

Wydając wyrok śmierci, sędzia powiedział, że „zabijanie dzieci jest w rzeczywistości śmiercią całego społeczeństwa”.

Carolyn Young była pierwszą kobietą, która kiedykolwiek otrzymała karę śmierci w hrabstwie Alameda, a przynajmniej tak się uważa.

6 września 2005 r. Young zmarła z powodu niewydolności nerek w ośrodku dla kobiet w Kalifornii w Chowchilla w Kalifornii.

Naturalna śmierć jest najczęstszym sposobem śmierci więźniów w Kalifornii. Od 1976 r. 13 mężczyzn skazanych za morderstwo zostało straconych w Kalifornii.

Ostatnią kobietą straconą w Kalifornii była Elizabeth Ann Duncan, która została skazana za planowanie morderstwa swojej synowej. Duncan została stracona w komorze gazowej w 1962 roku.

 

 

KaPaMa

Od autora: Wybaczcie brak dokumentacji fotograficznej tym razem, niestety nie znalazłam żadnych zdjęć.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.