Let’s travel together.

Zabijał dzieci bo one po śmierci idą do Nieba – Wampir z Niterói

0

Marcelo Costa de Andrade urodził się 2 stycznia 1967 r. w Rio de Janeiro , znany również jako Wampir z Niterói . Andrade jest brazylijskim seryjnym mordercą, który zamordował 14 chłopców w Itaboraí i jego okolicach, w 1991 r.

Problematyczne dzieciństwo 

Andrade mieszkał przez część swojego dzieciństwa w Rocinha , faveli* w Rio de Janeiro. Mieszkał w rozpadającym się domu z matką i ojcem. Jego matka, pokojówka, była ofiarą przemocy ze strony swojego męża, podobnie jak Marcelo.

Marcelo został wysłany na jakiś czas do domu swoich dziadków w Ceará, gdzie, jak twierdził, zarobił dużo pieniędzy. W domu dziadków nie zaznał jednak spokoju, tam również narażony na przemoc ze strony dorosłych. Po pewnym czasie został odesłany z powrotem do Rio de Janeiro, gdzie był ciągle źle traktowany przez nowych partnerów swoich rodziców, którzy podczas jego nieobecności w domu, się rozeszli. W tym właśnie okresie, był molestowany seksualnie przez starszego mężczyznę.

Trudny okres dojrzewania

Andrade został następnie przyjęty do szkoły dla chłopców, ale nie radził sobie tam dobrze . Tam był prześladowany przez kolegów z klasy, którzy nazwali go upośledzonym. Kiedy skończył 14 lat, został wydalony z internatu, ponieważ instytucja zajmowała się tylko chłopcami w wieku od 6 do 14 lat.

Gdy tylko Andrade opuścił mury szkoły, zaczął się prostytuować. W tym czasie próbował popełnić samobójstwo. Jakiś czas później został wysłany do FEBEM(ośrodek społeczno-edukacyjny dla młodzieży do 21 roku życia), ale kilka miesięcy później uciekł i wrócił do prostytucji. W wieku 16 lat zamieszkał z innym homoseksualistą, Antônio Batistą Freire, który wprowadził Andrade do Uniwersalnego Kościoła Królestwa Bożego** . Nawet przy wsparciu swojego towarzysza, Andrade nadal prostytuował się, aż w końcu rozstał się z Freirem i wrócił do swego rodzinnego domu.

Zmiany

Po powrocie do domu, Marcelo porzucił prostytucję i zaczął legalnie pracować, wspierając rodzinę finansowo. Andrade uczestniczył w nabożeństwach Królestwa Bożego przez około dziesięć lat. Według niego, w jednym z tych nabożeństw, usłyszał, że kiedy dzieci umierają, idą do nieba. Podążając tą logiką, nie zabijał dorosłych, bo mógł ich zesłać do piekła.

Kiedy nie czytał kazań biskupa Edira Macedo , przeglądał czasopisma pornograficzne. Lubił słuchać piosenek Xuxi , a także innych dziecięcych idoli tamtego okresu. Matka Andrade wspomniała, że miał dziwny zwyczaj słuchania kasety z nagranym płaczem jego brata.

Bracia 

16 grudnia 1991 r. 10-letni Altair Medeiros de Abreu, wybrał się ze swoim bratem, Iwanem do domu sąsiada, który obiecał im lunch. Chłopcy mieszkali w zubożałej dzielnicy Santa Isabel w São Gonçalo , w sąsiedztwie gminy Niterói. Oboje byli dziećmi Zélii de Abreu, pokojówki, która miała jeszcze pięcioro dzieci.

Kiedy obaj chłopcy przeszli przez centralny dworzec w Niterói, podszedł do nich Andrade, który zaoferował im około czterech tysięcy cruzeiros (dawna brazylijska waluta), za pomoc w odprawieniu pewnego rytuału religijnego. Cała trójka wsiadła do autobusu i wysiedli przy plaży na obrzeżach Barreto. Gdy znaleźli się na plaży, Andrade spróbował pocałować Altaira. Przestraszony chłopiec próbował uciec, ale został schwytany i powalony na ziemię. Oszołomiony Altair, leżał i patrzył, jak Andrade gwałci jego brata a następnie dusi. Po wszystkim, powiedział Altairowi, że jego brat śpi. Jak łatwo się domyśleć, nie było to prawdą.

Ujawnienie

Przestraszony Altair zaczął robić wszystko, czego chciał Andrade. Marcelo zabrał chłopca na stację benzynową, gdzie przemył mu ranę. Później udali się do lasu za stacją i tam się przespali. Zanim Altaire mógł zasnąć, został wielokrotnie zgwałcony przez Marcelo. Następnego ranka wyjechali do Rio de Janeiro. Podczas podróży, Andrade zaoferował Altaire aby z nim zamieszkał, chłopiec zgodził się natychmiast. Podczas późniejszych zeznań Andrade powiedział, że był litościwy wobec Altaire, ponieważ chłopiec był „dobry”, uległy i obiecał z nim zostać. W tym czasie, Andrade pracował jako dystrybutor broszur i musiał się stawić w pracy. Gdy tylko spuścił chłopca z oka i poszedł po broszury do firmy, ten zaryzykował i uciekł zabójcy.

Altair początkowo nie ujawnił, że jego brat został zabity. Dopiero następnego dnia, opowiedział o zbrodni swoim starszym siostrom. Andrade nie próbował szukać Altaira ani nie próbował ukryć ciała jego brata, zamiast tego wrócił na miejsce zbrodni, aby zmienić pozycję ciała. Kiedy ciało Iwana zostało zidentyfikowane, Altair poprowadził policję do Andrade, który natychmiast przyznał się do zbrodni, nie okazując zaskoczenia.

This slideshow requires JavaScript.

Wyznania mordercy

Na posterunku policji, Andrade przyznał się do zabicia trzynastu innych chłopców, dokładnie opisując jedno ze swoich pierwszych przestępstw.

W czerwcu 1991 roku, właśnie wysiadł z autobusu, gdy zobaczył 11-letniego Odaira Jose Muniza dos Santosa, błagającego o jałmużnę na ulicy. Udało mu się przekonać chłopca, że ​​pójdzie z nim do domu jego cioci i tam zarobi 3000 cruzeiros. Ale w rzeczywistości zwabił Odaira na boisko do piłki nożnej, gdzie próbował go wykorzystać, a kiedy mu się to nie udało, udusił chłopca.

Nie wiedziałem, czy żyje, czy nie, kiedy go gwałciłem. Nie mogłem się zadowolić więc jeszcze raz ścisnąłem jego gardło, aby upewnić się, że jego dusza poszła do Nieba.

 

Po dokonaniu zbrodni, Andrade poszedł do domu na obiad. Gdy się już najadł, wrócił na miejsce zbrodni i rozczłonkował ciało chłopca. Stwierdził, że zrobił to, aby zemścić się za to co robili mu koledzy, podczas jego pobytu w szkole z internatem.

Pierwsze morderstwo

Jego pierwsze morderstwo miało miejsce w kwietniu 1991 r. Pewnego dnia, podczas gdy wracał z pracy do domu i zobaczył na ulicy chłopca sprzedającego słodycze. Użył tej samej historii z rytuałami religijnymi i zabrał chłopca w zarośla. Próbował uprawiać z nim seks, ale chłopiec się opierał. Andrade obezwładnił go uderzeniem kamieniem w głowę, potem go dusił a następnie zgwałcił. Od tamtej pory, nie mógł już powstrzymywać się od zabijania. Do zamordowania swojej drugiej ofiary,  11-letniego Andersona Gomesa Goularta, użył kamienia. Następnie upuścił trochę krwi Goularta do miski, by później ją wypić.

Następstwa

W domu Andrade, policja znalazła maczetę, której użył do rozczłonkowania ciała Santosa. W chwili aresztowania, Marcelo Andrade był porównywany do seryjnego mordercy i kanibala, Jeffreya Dahmera.

Podczas badań przez specjalistów,  zdiagnozowano u niego antyspołeczne zaburzenia osobowości, schizofrenię , niskie IQ, tendencje psychopatyczne oraz inne choroby psychiczne.

Andrade został oskarżony i ostatecznie uznany za niepoczytalnego i wysłany do szpitala psychiatrycznego Henrique Roxo.

 

*Fawela (port. favela) – dzielnica nędzy w Brazylii. Fawele tworzą się wokół centrów miast. Domy zbudowane są z najtańszych materiałów (często odzyskanych z innych domów i ze śmietnisk: tektury, dykty, blachy, desek itp.). Szacuje się, że żyje w nich około 6% ludności Brazylii

**Kościół Powszechny Królestwa Bożego – neo-zielonoświątkowy kościół chrześcijański, mający swoją siedzibę w Rio de Janeiro, w Brazylii

 

Autor: KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.