Let’s travel together.

Z serii POLECAMY #film#- PUŁAPKA (hard candy)

1

„Pułapka” to znakomity thriller psychologiczny produkcji amerykańskiej, w reżyserii Davida Slade’a, po raz pierwszy emitowany na świecie w 2005 roku.

„Kiedy młoda Hayley czatuje ze starszym od siebie fotografem, mężczyzna prosi dziewczynę o spotkanie”.- Filmweb

Debiutancki, ale niepokojący, kontrowersyjny, oraz całkowicie wciągający. W mojej ocenie jeden z bardziej oryginalnych i wyczerpujących filmów, jakie miałam okazje obejrzeć. Reżyser obrazuje niezwykle aktualny, temat pedofilii i niebezpieczeństw jakie niesie za sobą internet. Co istotne film powoli buduje napięcie, mieszając gatunki thrillera, i horroru psychologicznego. David Slade doskonale dawkuje emocje bohaterów, które przekładają się na emocje widzów, czego często brakuje w nowoczesnym kinie. Jest to film, który daje do myślenia, mający „drugie dno”, którego musimy się dopatrzeć i zrozumieć. Kolory i ujęcia oddają emocję co pozwala widzowi lepiej uczestniczyć w wydarzeniach- „wczuć się”. Żaden krok nie jest bez znaczenia. Gra aktorska w wykonaniu Ellen Page i Patricka Wilsona, jest po prostu mistrzowska.

Wszystkim, którzy uznają ten film za nudny, polecam skupienie się na niedosłownym przesłaniu fabuły. Jest to o tyle ciekawe, że każdy może je odebrać na swój własny sposób – bo choć akcja jest jedna, to interpretacji może być wiele.

 

1 komentarz
  1. Patrycja mówi

    Bardzo lubię ten film. Jeden z moich ulubionych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.