Let’s travel together.

Kim jest Natalie Grace? Adoptowana dziewczynka okazała się być 22-letnią kobietą?

1

Historia, którą chciałabym opowiedzieć, przywodzi na myśl horror z 2009 roku z udziałem Very Farmiga i Petera Sarsgaarda, pt. Orphan ( Sierota).

Małżeństwo z Indiany, Michael i Kristine Barnett, są oskarżeni o porzucenie swojej ośmioletniej córki w Lafayette, gdy sami przeprowadzili się z trójką pozostałych dzieci do Kanady. Jednak rozwiedziona teraz para twierdzi, że ich adoptowana ukraińska córka, Natalia Grace, była w rzeczywistości 22-letnią kobietą, która próbowała ich wielokrotnie zamordować.

Historia Natalii

Natalia przyjechała z Ukrainy do Stanów Zjednoczonych w 2008 roku w ramach programu adopcyjnego. Powiedziała także, że ma rzadką formę karłowatości, wrodzona dysplazja kręgosłupa. Choroba ta charakteryzuje się deformacjami, które obejmują wady rozwojowe kręgosłupa, bioder i kolan, a także wady wzroku.

Michael i Kristine adoptowali Natalię w 2010 roku. Początkowo planowali adoptować małą dziewczynkę z Haiti jednak plany rodziny Barnetts zostały pokrzyżowane z powodu potężnego trzęsienia ziemi w tamtym regionie.
W kwietniu 2010 r. skontaktowała się z nimi agencja adopcyjna z Florydy, mówiąc, że chcieliby przedstawić im ukraińską dziewczynkę, którą mogliby adoptować. Według Michaela proces adopcyjny przebiegł bardzo szybko. Poprzedni rodzice adopcyjni porzucili ją niedługo po zakończeniu procesu adopcyjnego, przyczyny ich zachowania nie są oficjalnie znane.
Dokumenty Natalii początkowo wskazywały na to, że urodziła się w 2003 r. Według danych szpitala dziecięcego z 2010 roku, gdzie badał ją lekarz lekarz oszacował jej wiek na około osiem lat. Dwa lata później inny szpital przeprowadził własne testy i oszacował, że Natalia ma 11 lat.

Zaskakujące odkrycia

Kristine, która jest znaną pisarką poradników dla rodziców i mówcą motywacyjnym , zaczęła wątpić w wiek Natalii natychmiast po adopcji. Podczas pierwszej nocy w domu Barnetts,  Kristine, która towarzyszyła Natalli przy kąpieli, zauważyła, że ​​dziewczynka ma gęste owłosienie łonowe co nie jest normalne u dziecka w wieku 8 lat . Niedługo później para dowiedziała się o tym, że Natalia ukrywała miesiączkę. Odkryli to znajdując w koszu na pranie zakrwawioną bieliznę.
Rodziców dziwiło to, że dziewczynka nie miała śladu obcego akcentu, a kiedy rodzina poprosiła by mówiła w swoim ojczystym języku, nie potrafiła tego zrobić, nie potrafiła też opisać swojej ojczyzny.
Barnetts zastanawiał też fakt, że dziewczynka, która od początku przejawiała objawy kalectwa, które uniemożliwiało jej normalne chodzenie, w chwilach zapomnienia biegała i nic nie wskazywało, żeby sprawiało jej to jakiś problem. Barnettsowie zaobserwowali u Natalii dziwne i niepokojące zachowania. Według ich relacji, dziewczynka miała wyskakiwać z jadącego samochodu, mazać krwią po lustrze i ścianach swojego pokoju, nocami stała nad śpiącymi rodzicami i zdarzało się, że przyłapano ją na mówieniu „do siebie” o krzywdzie jaką chce wyrządzić swojej rodzinie adopcyjnej.

Rodzice proszą o pomoc

Jednak momentem kiedy rodzice postanowili zwrócić się do lekarzy nastąpił kiedy Natalia dolała żrącego środka chemicznego do kawy Kristine. Całą tą sytuacje widział Michael, który miał powstrzymać żonę przed wypiciem zatrutego napoju.
Natalia została umieszczona w państwowym oddziale psychiatrycznym, ponieważ rzekomo stanowiła zagrożenie dla innych.

Pracownicy służby zdrowia podzielali poważne obawy rodziców, potwierdzając, że dziewczynka im również opowiadała o swoich zamiarach wobec rodziny Barnetts. W swoim dzienniku miała napisać:

„Nie tylko próbuję zabić Kristine, ale także zamierzam zabić braci. Oto jak to zrobię. Oto, co zrobię z ich ciałami ”

Natalia przyznała się personelowi, że ma 18 lat.

Zmiany

W czerwcu 2012 r. adopcyjni rodzice Barnetts, za zgodą sędziego, zmienił wiek Natalii z ośmiu na 22 lata. W niektórych źródłach podaje się, że fakt ten wynika z ujawnionych akt urodzenia Natalii, która urodziła się w 1989 r. a nie 2003 jak sama utrzymuje. Dodatkowo opinię tą mieli potwierdzać lekarze specjaliści, którzy zajmowali się opieką nad Natalią.

Jako osoba pełnoletnia, mogła zamieszkać sama i otrzymywała pomoc finansową i materialna od państwa i rodziny adopcyjnej.

„Pomogliśmy jej zorganizować mieszkanie w pobliżu miasta, w którym mieszkamy. Opłaciliśmy jej czynsz za pierwsze trzy miesiące; pomogliśmy zdobyć orzeczenie niepełnosprawności, z ubezpieczeniem społecznym, kartami żywnościowymi. Sprawdzałem ją kilka razy w tygodniu. Nic jej nie było ”

Kiedy Natalia sprawiała problemy w wynajmowanym mieszkaniu i została eksmitowana, Barnetts wkroczyli ponownie, aby zapobiec jej bezdomności, wynajmując dla niej nowe mieszkanie w Lafayette w hrabstwie Tippecanoe.

Rodzice adopcyjni starali się zapewnić przyszłość Natalii, proponując aby zapisała się na studia by uzyskać dyplom ukończenia szkoły średniej i studiować kosmetologię, którą tak bardzo lubiła.

Wyprowadzka

Barnetts mieli również inne dzieci, w tym 12 – letniego, niezwykle utalentowanego syna Jacoba, który w 2013 roku został przyjęty do Perimeter Institute for Theoretical Physics w Waterloo, Ontario.

W 2013 roku Barnett opublikowała pamiętnik o Jacobie, zatytułowany „Iskra: historia matki o wychowaniu, geniuszu i autyzmie”.

W tym samym roku przeprowadzili się do Kanady, aby Jacob mógł uczęszczać do Perimeter Institute for Theoretical Physics w Waterloo, Ontario, zostawiając Natalię w wynajętym mieszkaniu.

Jednak od tego czasu według rodziców, Natalia zniknęła i przestała odpowiadać.

Kristine powiedziała, że obawiała się, że Natalia przestała brać leki i prawdopodobnie udawała ponownie jako dziecko w innej niczego nie podejrzewającej rodzinie.

Rodzice przyjechali do mieszkania córki aby sprawdzić czy wszystko z nią w porządku

„Znalazłam małą różową sukienkę w jej szafie i mały różowy rower stojący obok jej domu” – powiedziała.

„Zmusiłbym ją do powrotu na leczenie, ale nie mogłem tego dłużej robić, ponieważ była dorosła” opowiada ojciec.

Sąsiad Natalii powiedział, że dziewczyna po ich wyjeździe uczęszczała na zajęcia w Lafayette Adult Resource Academy, ale nagle przestała.

Co dalej?

Barnetts rozwiedli się w 2014 roku.

Nowa rodzina, Antwon i Cynthia Mans, złożyła wniosek adopcyjny o opiekę nad Natalią w 2016 roku. Mieszkają razem i uważają, że Natalia jest 16 letnią dziewczyną.

We wrześniu zeszłego roku Barnetts  zostali oskarżeni o dwa przypadki przestępstwa polegającego na zaniedbaniu osoby niepełnoletniej pozostającej na utrzymaniu. Michael i Kristine  zostali aresztowani i niedługo po tym  zostali zwolnieni z więzienia za kaucją. Ich proces był zaplanowany na styczeń 2020 r. Oboje nie przyznają się do winy. Kluczowym argumentem w sprawie ma być kolejne specjalistyczne badanie tkanki kostnej Natalii co ma potwierdzić, czy jest nastolatką czy 30 – letnią kobietą.

Natalie czuje się pokrzywdzona zachowaniem rodziny Barnetts i wspierana przez swoją nową rodzinę, dochodzi sprawiedliwości za swoje krzywdy.

Sprawa na chwilę obecną pozostaje nierozwiązana.

This slideshow requires JavaScript.

KaPaMa
1 komentarz
  1. Monika L. mówi

    Zbyt mało opisaliście. W dalszej części filmu okazuje się, że matka była psychopatką biła i znęcała sie nad Natalią. Może dlatego mała chciała jej wlać ten środek. Albo i to wymyślili. Okazało sie, że jest małym dzieckiem faktycznie i w zarysie prawa zostawili na pastwę losu małe dziecko w mieszkaniu, które wynajęli. Dlatego byłą dziwna wobec innych, bo była ciekawskim dzieckiem łącznie z grzebaniem przy rozporkach panów. Być może i dlatego…..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.