Let’s travel together.

Z pomocą żony zabił 6 z siedemnastu swoich dzieci. Szokująca sprawa z Derby

0

Jako istoty ludzkie wszyscy mamy jakieś ambicje i cele. Dla wielu ludzi na całym świecie ambicją życiową jest po prostu posiadanie dużej rodziny. W idealnym świecie dzieci rodzą się w ciężko pracujących rodzinach, które starają się zapewnić im kochający dom i stabilne środowisko. Ale co z tymi, którzy są postrzegają dzieci jako nic więcej niż źródło dochodu?

Mick Philpott po raz pierwszy zobaczył swoje nazwisko na pierwszych stronach gazet w 2006 roku, kiedy poprosił o większy dom dla swojej ogromnej rodziny. Philpott spłodził 17 dzieci z różnymi kobietami aby otrzymywać wsparcie finansowe od państwa. Ostatecznie utrzymywał się wyłącznie z zasiłków państwowych, a jego styl życia bulwersował wielu ciężko pracujących Brytyjczyków.

Wielka Brytania już prawie zapomniała o rodzinie Philpottów, gdy nagle, w 2012 roku doszło do strasznej tragedii. Ich dom stanął w płomieniach, otwierając jedno z najbardziej szokujących śledztw kryminalnych w Derby.

Micke

Michael „Mick” Philpott urodził się w 1956 roku w Derby, w Anglii. Wychowywał się w licznej  rzymskokatolickiej rodzinie, w której normą były wielokrotne małżeństwa i duża liczba potomstwa. Stosunek Philpotta do kobiet jest określany jako „kontrolujący”, „dominujący”, „agresywny” i „manipulujący”.

W lipcu 1978 roku, w wieku 21 lat, próbował zamordować swoją dziewczynę Kim Hill, z którą był w związku od dwóch lat. Dziewczyna związała się z Mickiem gdy miała zaledwie 15 lat. Jakiś czas wcześniej mężczyzna strzelił do Kim z kuszy, raniąc ją w pachwinę, ponieważ uważał, że jej sukienka była za krótka. Innym razem złamał jej rzepkę młotkiem, bo jego zdaniem poświęcała zbyt wiele uwagi dziecku.

Nikt nie rzuca Micka

Philpott próbował zabić Hill, gdy otrzymał od niej list z informacją, że nie chce z nim dłużej być.
Rozwścieczony mężczyzna włamał się do domu jej matki gdy wszyscy już spali. Zakradł się do sypialni Kim, powiedział do niej „Nikt nie rzuca Micka Philpotta.” a następnie dźgnął ją kilkanaście razy w klatkę piersiową.

A następnie dźgnął jej matkę, kiedy ta przyszła z pomocą córce. Hill doznała w wyniku tego ataku zapaści płuc, miała przebity pęcherz, nerkę i wątrobę. Philpott został skazany za usiłowanie zabójstwa Hill oraz ciężkie uszkodzenie ciała matki dziewczyny. W grudniu 1978 roku został skazany na siedem lat więzienia, a następnie zwolniony po trzech latach i dwóch miesiącach.

Małżeństwo

W 1986 roku, Philpott ożenił się z Pamelą Lomax i miał z nią troje dzieci, dwóch synów i córkę. Lomax powiedziała, że Philpott był bardzo kontrolujący w sosunku do niej, i modliła się, żeby znalazł kogoś innego i dał jej spokój. Jej życzenie się spełniło, gdy Philpott spotkał 14-letnią  Heather Kehoe,. Philpott miał wtedy 37 lat. W wieku 16 lat, Heather uciekła z domu rodziców aby zamieszkać z Mickiem. Urodziła  mu dwoje dzieci, obu chłopców, w krótkich odstępach czasu. Mężczyzna był jednak niezadowolony, ponieważ chciał mieć córkę i z tego powodu zaczął znęcać się nad Kehoe. Gdy kobieta próbowała uciec, groził jej śmiercią.

Kolejne kobiety

W 1991 roku Philpott został skazany za uszkodzenie ciała swojego kolegi i otrzymał za to wyrok w zawieszeniu. W 2000 roku Mick poznał Mairead Duffy, 19-letnią samotną matkę. Wkrótce potem kobieta przeprowadziła się do domu Philpotta, a w maju 2003 roku para się pobrała.

W 2001 roku Philpott poznał Lisę Willis, 16-letnią sierotę i samotną matkę. W 2002 roku, mężczyzna zaproponował Lisie, aby ta wprowadziła się do jego domu. Dziewczyna się zgodziła i po tym jak zamieszkała z Mickiem i Mairead, stałą się kochanką Philpotta. Mężczyzna pobił ją pewnego razu ponieważ twierdził, że sypia z ojcem swojego dziecka. Lisa Willis była druhną na ślubie Micka i Mairead. 23 grudnia 2002 r. W międzyczasie, Kehoe udało się odzyskać prawną opiekę nad dwójką dzieci, które do tej pory pozostawały pod opieką ich ojca.

Nowy dom

W 2006 roku, Philpott został ostro skrytykowany na łamie mediów, po tym jak poprosił o większy dom, w którym mogłaby mieszkać jego rodzina, w skład której wchodziła wówczas jego 25-letnia wówczas żona Mairead Philpott, kochanka Lisa Willis i ośmioro dzieci.

Po tym, jak w 2006 roku, Willis urodziła czwarte dziecko Philpotta, prasa ujawniła, że ​​zarówno ona, jak i Mairead Philpott spodziewają się kolejnych dzieci, które mają się urodzić w marcu 2007 roku. Przed ich narodzinami Mick pojawił się w The Jeremy Kyle Show, aby publicznie bronić swojego stylu życia, oświadczając jednocześnie, że podda się zabiegowi wazektomii.

Gwiazda

Mick wystąpił również w filmie dokumentalnym Ann Widdecombe Versus the Benefits Culture (2007), w którym była konserwatywna minister Ann Widdecombe spędziła z nim tydzień i próbowała skłonić go do zmiany stylu życia. Widdecombe znalazła Philpottowi trzy prace, z których jedna była w firmie produkującej beczki, ale już pierwszego dnia mężczyzna nie pojawił się w pracy w efekcie czego nadal pozostawał bezrobotny.

W filmie dokumentalnym pokazano, że Philpott mieszka w przyczepie kempingowej w ogrodzie koło swojego domu, gdzie jego żona i kochanka spędzały z nim na przemian noce. Widdecombe powiedziała, że Philpott o nikogo nie dbał i że zarówno swoją żonę, jak i kochankę nazywał „suką”.

Co dalej?

O ile wiadomo, Mick nie miał więcej dzieci. Jednak podczas jego procesu w sprawie zabójstwa ujawniono, że Mairead zaszła w ciążę z innym mężczyzną. Philpott poinstruował Mairead, aby dokonała aborcji, co  kobieta uczyniła. W 2010 roku Mick dostał ostrzeżenie od policji za pobicie żony.

W listopadzie 2011 r., Phillpot został oskarżony o spowodowanie wypadku na drodze. Mężczyzna został zwolniony za kaucją i na wolności oczekiwał na proces w tej sprawie.

Philpott i Lisa Willis rozstali się w lutym 2012 r. Kobieta wyjechała i zamieszkała ze swoją siostrą i szwagrem. Zabrała ze sobą czwórkę dzieci, które miała z Mickem i jej syna z poprzedniego związku. Mężczyzna postanowił walczyć o dzieci na drodze sądowej.

Ogień

11 maja 2012 r. dom Philpotta przy 18 Victory Road w Allenton w Derby został poważnie uszkodzony w wyniku pożaru, który wybuchnął około godziny 4 nad ranem. Pięcioro dzieci – Jade (10), John (9), Jack (7), Jesse (6) i Jayden (5) Philpott, którzy spali na górze – zmarło na miejscu, podczas gdy ich przyrodni brat Duwayne Philpott ( 13), zmarł w szpitalu trzy dni później.

Jak do tego doszło?

Jest 10 maja 2012 roku. Wieczorem Mick i Mairead Philpott położyli do łóżka sześcioro swoich dzieci. Następnie zaprosili do swojego domu przyjaciela, Paula Moseleya. Cała trójka wypija dużą ilość alkoholu. Gdy wszyscy są już w dobrych nastrojach, Mairead odbywa stosunek z Philpottem i Moseley przy stole do snookera.
Około 3 nad ranem wylewają benzynę na podłogę domu. Paul Mosley usuwa pojemniki z benzyny, żeby nie było żadnych obciążających dowodów. O 3:30 Mick rozpala ogień w korytarzu na dole schodów.
Teraz odciął drogę ucieczki dzieciom.
Wychodzą, a gdy ogień się rozprzestrzenia, przenoszą się do ogrodu sąsiada. Następnie Mairead dzwoni pod 911…

Współczucie

16 maja Philpott i jego żona zorganizowali przejmującą i pełną emocji konferencję prasową, podczas której opisali wydarzenia związane z pożarem.

Lokalni mieszkańcy założyli organizację charytatywną Catch Me When I Fall, aby pomóc rodzinie. Księga kondolencyjna w katedrze w Derby została później podpisana przez setki osób. Na pogrzeb dzieci zebrano wśród lokalnej społeczności 11 000 funtów. Uroczystość odbyła się 22 czerwca 2012 r. w kościele w Derby. Mick i Mairead Philpott nie mogli uczestniczyć w spotkaniu, ponieważ zostali aresztowani w związku z podejrzeniem morderstwa.

Śledztwo

Lisa Willis, opuściła dom Micka z czwórką swoich dzieci na kilka miesięcy przed pożarem, a rozprawa w sprawie ustalenia opieki nad nimi miała się odbyć rano w dniu pożaru. Philpott zasugerował wtedy, że to jego była kochanka jest odpowiedzialna za ten pożar. Mężczyzna zaplanował wrobić w pożar swoją ex-kochankę, doprowadzić do jej skazania i dzięki temu otrzymać opiekę nad dziećmi. Willis i jej szwagier Ian Cousins ​​zostali aresztowani pod zarzutem morderstwa, ale niedługo później zostali zwolnieni z aresztu z braku dowodów na ich udział w sprawie.

Podsłuch

Policja założyła podsłuch w pokoju hotelowym gdzie małżonkowie zatrzymali się po pożarze, uzyskując dzięki temu dowody potwierdzające, że para była odpowiedzialna za pożar oraz zaangażowanie Paula Mosleya.

Philpott i jego żona zostali aresztowani pod zarzutem zabójstwa w dniu 28 maja 2012 r. A 30 maja 2012 r.  zostali oskarżeni o zabójstwo, gdy pobliżu ich domu znaleziono pusty pojemnik na benzynę i rękawice. Śledczy odkryli też, że ubrania Philpottów i Mosleya były przesiąknięte benzyną.

Proces i wyrok

Proces rozpoczął się 12 lutego 2013 roku, w Nottingham Crown Court a 2 kwietnia Mick, Mairead oraz Paul Mosley zostali uznani za winnych zabójstwa sześciorga dzieci.

Skazanie miało nastąpić 3 kwietnia, ale zostało przełożone, ponieważ sędzia, pani Justice Thirlwall, chciała więcej czasu na rozważenie wyroku. W tym momencie ujawniono wcześniejsze wyroki skazujące Philpotta, które nie zostały przedstawione ławie przysięgłych. Ostatecznie 4 kwietnia Philpott został skazany na dożywocie, z możliwością starania się o zwolnienie warunkowe po 15 latach, a jego żona i Mosley zostali skazani na 17 lat więzienia i mogą starać się o zwolnienie po odbyciu połowy z zasądzonego wyroku.

Po procesie, Lisa Willis i jej dzieci otrzymały nową tożsamość, aby uniknąć zainteresowania ze strony mediów.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.