Let’s travel together.

Wepchnął 10-miesięczną dziewczynkę do plecaka i zostawił na 5 godzin w samochodzie. Domaga się zwolnienia.

0

7 stycznia 2020 r. Trevor Marquis Rowe udał się do pracy. Nie byłoby w tym nic dziwnego ani nieodpowiedniego, gdyby nie fakt, że w samochodzie zostawił swoją 10-miesięczną córkę, którą wcześniej zamknął w plecaku.

Rzecz miała miejsce w Lubbock, w Teksasie. Trevor miał 27 lat i od jakiegoś czasu był w związku z matką 10-miesięcznej dziewczynki o imieniu Marion Jester-Montoyi. Marion urodziła się 10 lutego 2019 roku jako córka Veroniki Weems i Emilio Montoya. Dziewczynka uwielbiała się bawić lalkami, gonić zwierzęta i spędzać czas ze swoim tatą.

Podwójne życie Veroniki

Veronica nigdy nie była w związku z Emiliem. Kobieta była żoną Thomasa Wayne Weems, z którym pobrała się 13 października 2018 r. Prawdopodobnie do chwili obecnej, w świetle prawa Veronica jest żoną Thomasa. Para rozstała się gdy wyszło na jaw, że ​​ojcem Marion był Emilio Montoya, a nie jej mąż Thomas. Po tym jak została wyrzucona z domu męża, Veronica zaczęła spotykać się z bliskim przyjacielem Emilia, Trevorem.

Walka

Matka i biologiczny ojciec dziewczynki, od miesięcy toczyli zaciekły spór o prawo do opieki nad Marion. Emilio Montoya powiedział, że już wcześniej wzywał Child Protective Services, czyli CPS (Służby ochrony dzieci) z nadzieją na ich reakcję na cierpienie jego dziecka. Mężczyzna oskarżył matkę swojej córki o niezdolność do opieki nad Marion, a dom jej chłopaka był „brudny i wszędzie leżą odchody”. Nie było to odpowiednie miejsce dla jego córeczki, nie było to odpowiednie miejsce dla żadnego dziecka. 

„Uważam, że moje obawy były słuszne i żałuję, że nie mogłem niczego więcej zrobić” – powiedział Emilio Montoya, informując, że po raz pierwszy zadzwonił do CPS po tym, jak u jego córki podczas badań w szpitalu wykryto obecność metamfetaminy. Mężczyzna skarży się mówiąc, że czuł się ignorowany przez CPS. 

Nikt nie słuchał

Następnie zgłosił swoje obawy po tym, jak zauważył nieleczoną, krwawiącą wysypkę na ciele dziecka, tzw. pieluszkowe zapalenie skóry oraz duże siniaki na ciele dziecka. Nikt nie zareagował…

Ostatni raz Emilio widział swoją córkę 4 stycznia, kiedy podrzucił ją do mamy. „Nie chciała wracać” – powiedział. Płakała i uciekała od Trevora, wrzeszczała z całych sił”. Dziewczynka przywarła do taty i nie chciała go puścić, gdy Veronika wyciągała do niej ręce. „Wiedzieliśmy, że coś jest nie tak. Dlaczego nikt mnie wcześniej nie słuchał?”

Plecak

7 stycznia 2020 roku, Trevor wsiadł do swojego samochodu i udał się do swojej pracy. Jak później zeznał policji, zabrał malutką Marion ze sobą do pracy, ponieważ Veronica, była bardzo zmęczona i senna i powiedziała mu, żeby zabrał dziecko i pozwolił jej spać. Tak też zrobił. Gdy dotarł do pracy, wsadził dziewczynkę do plecaka, zamknął go, położył na ziemi przy fotelu pasażera, a następnie wyszedł z pojazdu, zamknął go i odszedł. Jakiś czas później wrócił do samochodu i odkrył, że Marion uwolniła się z plecaka. Włożył dziecko z powrotem do torby i wrócił do pracy.

Około godziny 13, w porze lunchu, Trevor ponownie poszedł do samochodu, postanowił sprawdzić, jak się miewa dziecko. Marion oddychała i lekko płakała. Mężczyzna wsadził plecak z dziewczynką do bagażnika, a sam udał się na obiad i odwiedził kilka sklepów.

Nie oddycha

Gdy po skończonej pracy wrócił do samochodu, odkrył, że Marion nie reaguje. Zadzwonił wtedy pod numer alarmowy i zgłosił, że ma w samochodzie dziecko, które nie oddycha. Zgodnie z zaleceniami operatora rozpoczął resuscytację i czekał na przyjazd ambulansu. Karetka zabrała Marion do szpitala, gdzie od razu stwierdzono zgon.

Zdruzgotana babcia Marion, Sheilah Montoya, powiedziała: „Planowaliśmy jej pierwsze urodziny. Miała na nich być Myszka Minnie.” Trevor miał na swoim koncie kilka wyroków za kradzież, napaść i przemoc domową. W 2018 roku został aresztowany za pozostawienie swoich dwojga dzieci bez opieki, ale zarzut ten ostatecznie został wycofany.

Zwolnienie

Sąd wyznaczył kaucję w wysokości 2 mln dolarów, a w kwietniu 2020 roku, z pomocą adwokata, Trevor złożył wniosek o zwolnienie z aresztu ze względu na „niedotrzymanie” ustawowego 90-dniowego terminu wniesienia aktu oskarżenia przez Prokuraturę Rejonową w Lubbock. Ze względu na panującą od zeszłego roku pandemię, działania sądu i prokuratury zostały opóźnione. Powołując się na dekret z 29 marca 2020 roku, wydany przez Gubernatora Teksasu Grega Abbotta, zawieszający terminy wniesienia oskarżenia z powodu sytuacji COVID-19, sąd oddalił wniosek Trevora. Sąd zadecydował jednak, że mężczyzna może domagać się obniżenia kaucji po postawieniu go w stan oskarżenia.

Proces w sprawie zabójstwa Marion Jester-Montoyi jeszcze się nie rozpoczął.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.