Let’s travel together.

W swoim dzienniku opisywał seksualne fantazje, które w końcu przerodziły się w czyn

0

Ming Sen Shiue urodził się 15 października 1950 roku na Tajwanie. Kiedy miał osiem lat wraz z mamą i dwójką rodzeństwa przeprowadził się do Minnesoty. Jego ojciec, który zmarł trzy lata później, był wówczas profesorem Uniwersytetu w Minnesocie. Shiue był często agresywny wobec swojego młodszego rodzeństwa, zarówno w wieku dojrzewania, jak i dorosłym. Według zeznań matki, często kłamał, ale uparcie dbał o to by kłamstwo nie wyszło na jaw. Nie potrafił kontrolować swoich emocji, oraz ponosić odpowiedzialności za swoje czyny. W wieku 14 lat brał udział w psychoterapii.

W latach 1965-1966 Shiue uczęszczał do liceum, gdzie zaczął się „podkochiwać” w swojej nauczycielce od matematyki, Mary Stauffer. Wkrótce to, jak mogłoby się wydawać, niewinne uczucie przerodziło się w obsesję. Nastolatek opisywał wszystko w swoim dzienniku. Większość opowiadań miało charakter seksualny. Shiue opisywał dobrowolny seks z Mary, gwałt na niej, seks grupowy oraz tortury. W późniejszych latach, kiedy zdał sobie sprawę, że nie znajduje pełnej satysfakcji w swoich fantazjach, postanowił porwać Mary.

W 1975 roku, mężczyzna zlokalizował rezydencje w której powinna według zebranych przez niego informacji, mieszkać kobieta. Włamał się do domu z bronią w ręku z zamiarem jej uprowadzenia. Teściowie, którzy podczas napadu przebywali w domu, zostali związani. Shiue zagroził im śmiercią, jeśli odważą się zgłosić przestępstwo, dlatego włamanie nie zostało zgłoszone, dopóki 5 lat później nie miało rzeczywiste porwanie Mary. Przez ten cały czas, była nauczycielka matematyki mieszkała wraz z mężem i dziećmi na Filipinach, gdzie byli chrześcijańskimi misjonarzami. Wrócili do Minnesoty w 1979 roku. Rok później Shiue dowiedział się, że Mary mieszka w kampusie Uniwersytetu i zaczął ją obserwować. 16 maja 1980 roku, kiedy kobieta wraz z 8-letnią córką, opuszczała salon kosmetyczny, Shiue wyciągnął pistolet i pod groźbą śmierci zmusił kobietę i jej córkę by weszły do bagażnika samochodu. Podczas podróży do domu, w którym zamierzał przetrzymywać swoje ofiary jako zakładników, Shiue zatrzymywał pojazd dwa razy, ponieważ Mary i Elizabeth głośno krzyczały. Kiedy zatrzymał się po raz drugi, do auta podszedł 6-letni Jason Wilkman. Ciekawskie dziecko, chciało zobaczyć co się dzieje. Shiue złapał chłopca i wepchnął go auta. Następnie pojechał do odosobnionego rezerwatu przyrody gdzie przy użyciu metalowego pręta, skatował dziecko na śmierć. Po wszystkim zawiózł zakładniczki do swojego domu, w którym mógł realizować skrywane od lat fantazje.

Elizabeth zamknął w szafie, zaś Mary przywiązał do łóżka. Wyjawił przerażonej kobiecie, że 15 lat temu był jej uczniem, a negatywne ocena, którą wystawiła mu na koniec roku, uniemożliwiła mu zapisanie się do college’u wskutek czego musiał odbyć służbę podczas wojny w Wietnamie. Następnie wielokrotnie zgwałcił kobietę, wszystko filmując. Katorga kobiety i jej dziecka, trwała dwa długie miesiące. 7 lipca 1980 roku, kiedy Shiue wyszedł do pracy, Mary zdołała wyjąć z zawiasów, drzwi od szafy, w której była przetrzymywana wraz z córką. Mimo, iż Elizabeth była do niej przywiązana, udało im się dotrzeć do telefonu w kuchni i wezwać organy ścigania. Shiue został aresztowany tego samego dnia. Podczas pobytu w więzieniu zaoferował 50 000 $ innemu  więźniowi, by po wyjściu na wolność zabił Mary i jej córkę, co uniemożliwiłoby im składanie zeznań podczas procesu. Współwięzień przekazał te informacje FBI.

Proces Shiue rozpoczął się w 1981 roku. Podczas jego trwania, mężczyzna przemycił nóż na sale sądową. Gdy jego ofiara zeznawała, przeskoczył przez stół i zaatakował, wykrzykując, że kiedy opuści więzienie zabije ją i Elizabeth. Rana na twarzy Mary wymagała 62 szwów. Oceny psychologiczne oskarżonego nie wykazały oznak choroby psychicznej. Kiedy zakończył się proces, Shiue został skazany na trzydzieści lat więzienia za porwanie, oraz 40 lat za morderstwo dziecka. Został uznany za uprawnionego do zwolnienia warunkowego w dniu 6 lipca 2010 roku. Na szczęście 28 września 2010 roku sędzia okręgowy, orzekł że mężczyzna stanowi zagrożenie dla społeczeństwa, a co za tym idzie, pozostanie w więzieniu aż do śmierci. Historia ta została opisana w książce Ewyen Bridgeman Biernat „Stalking Mary”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.