Let’s travel together.

Śmierć na żywo- dwunastolatka transmitowała własne samobójstwo

3

30 grudnia 2016 roku 12-letnia Katelyn Nicole Davis z Cedartown w stanie Georgia powiesiła się w swoim ogrodzie. Film przedstawiający jej samobójstwo obejrzały miliony ludzi na całym świecie, co skłoniło śledczych do podjęcia działań w celu usunięcia materiału. Nagranie udręczonej dziewczyny, która postanowiła transmitować swoją śmierć, rozprzestrzeniło się niczym wirus, a policja miała duży problem by film zniknął z sieci całkowicie.

 

ITZ DOLLY

Katelyn urodziła się 20 lutego 2004 r. Na krótko po jej narodzinach rodzice postanowili się rozstać. Dziewczynka została ze swoją matką Tammy, a jej ojciec Matthew nigdy nie interesował się córką i nie płacił na nią alimentów.

Kiedy Katelyn miała kilka lat, Tammy wyszła za mężczyznę imieniem Anthony Lee Roger, który wszedł do rodziny z dwójką własnych dzieci. Od tej pory, mimo iż Katelyn zyskała przyrodnie rodzeństwo, jej życie zmieniło się w codzienną walkę.

Swoimi przeżyciami i rozterkami dziewczynka dzieliła się ze światem prowadząc transmisje internetowe, a także bloga. Znana pod pseudonimem ITZ DOLLY, aspirująca vlogerka, blogerka i piosenkarka, przyciągała obserwujących nie tylko swoją umiejętnością śpiewania, ale także urodą, filozoficznym podejściem do swoich opowieści i kreatywnością. Katelyn potrafiła stworzyć kilka wpisów czy filmów w ciągu jednego dnia.

Życie w nędzy

Katelyn skupiła się głównie na opowieściach o doświadczeniach życiowych, a jej życie z całą pewnością nie było ani szczęśliwe ani kolorowe. W sumie powiedzieć, że „miała ciężkie życie” to w rzeczywistości tak jakby nie powiedzieć nic. Sama nastolatka porównywała je do piekła.

Dziewczynka mieszkała w zdezelowanej przyczepie, w której wilgoć była tak duża, że na ścianach tworzyła się pleśń. Spała na starym, zniszczonym materacu, który leżał na wilgotnej podłodze, a jedynie miejsce, w które mogła uciec by pobyć w samotności i nakręcać swoje filmiki to wanna z zasłoną wokół niej…

Katelyn była także zmuszana do opieki nad młodszym, przyrodnim rodzeństwem, ponieważ jej matka i ojczym skupiali się tylko i wyłącznie na piciu alkoholu i zażywaniu narkotyków. To właśnie na używki przeznaczali praktycznie wszystkie pieniądze. Mimo tej trudniej i smutnej rzeczywistości, w której przyszło dziewczynce dorastać, miała ona nadzieje na lepszą przyszłość. Do czasu…

Wołanie o pomoc

Katelyn marzyła o zdobyciu dobrego wykształcenia i chciała się uczyć w prestiżowej szkole o wyższym poziomie kształcenia. Skompletowała już nawet niezbędne dokumenty i wypełniła formularz, ale jej marzenia zdeptał ojczym.

„Nawet o tym nie śnij. Nikt nie będzie łożył na to pieniędzy”– wybełkotał pijany, po czym podarł dokumenty na jej oczach, przybijając tym samym jeden z przysłowiowych gwoździ do trumny.

Z tym całym zaniedbaniem i odpowiedzialnością, która została zrzucona 12- letnie barki, Katelyn popadła w depresję i zaczęła się samookaleczać, a jej stan pogarszał się z dnia na dzień. Mimo iż zza ekranu wyłaniał się obraz inteligentnej dziewczyny, która gdyby tylko miała szanse, osiągnęłaby w życiu duży sukces, oglądanie transmisji na żywo, czy czytanie niektórych postów na jej blogu stawało się coraz bardziej wstrząsające. Niestety dopiero po śmierci Katelyn pojawiły się podejrzenia, że jej filmy i wpisy były swoistym wołaniem o pomoc, na które wszyscy byli ślepi.

Ofiara ojczyma

Ta biedna dziewczyna, którą każdy mógł zobaczyć online, była zaniedbywana i znajdowała się w przerażającej sytuacji. Każdy kto ją oglądał czy czytał, powinien mieć tego świadomość, jednak nie uczyniono niczego co mogło jej pomóc.

Na kilka dni przed śmiercią, Katelyn wyznała, że ojczym się nad nią znęca. Bicie skórzanym paskiem z metalowymi ćwiekami to nic w porównaniu do tego, że wykorzystywał pasierbicę sek*ualnie. Gnębił ją także psychicznie i poniekąd nakłaniał do samobójstwa:

„Nic nie znaczysz. Jesteś bezwartościowa i wiesz co? Powinnaś się zabić”.

 

Nastolatka szukała pomocy u matki, ale jak większość Internautów miała okazję zobaczyć na jej filmikach, była przez kobietę jedynie przeklinana i przeganiana.

Smutny koniec

Pod koniec 2016 roku, 12- letnia Katelyn Nicole Davis uznała, że ​​ma dość życia i po raz kolejny podzieliła się ze swoimi widzami poczuciem lęku, depresji i beznadziei, sądząc, że śmierć jest jedynym rozwiązaniem. 

30 grudnia dziewczynka wyszła do ogrodu i postanowiła popełnić samobójstwo. Całe wydarzenie było transmitowane na żywo za pomocą aplikacji „Live.me”. W pierwszej połowie 42- minutowego filmu Katelyn powtórzyła przed kamerą, że była wykorzystywana sek*ualnie przez członka rodziny, pożegnała się ze wszystkimi, po czym przewiesiła sznur przez gałąź, założyła pętle na szyję i stanęła na wiaderku, które po chwili wykopała spod swoich stóp…

Nagranie nie skończyło się jednak wraz z końcem jej życia. Trwało przez kolejne 20 minut, do czasu przyjazdu policji. Na pomoc było już jednak za późno. Można jedynie zadać sobie pytanie dlaczego nikt kto oglądał tą transmisję nie skontaktował się z policją natychmiast? To co zrobiła Katelyn jest niestety powszechną i niepokojącą konsekwencją tego, że społeczeństwo ignoruje takie sygnały.

Po śmierci dziewczynki policja wszczęła dochodzenie dotyczące molestowania sek*alnego, jednak nie wniesiono żadnych zarzutów.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

3 Komentarze
  1. Kassandra mówi

    Okropna historia, serce pęka 🙁

  2. Ehhh mówi

    Masakra.. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie zainteresowała się całą sprawą opieka społeczna i policja…

  3. Smutne mówi

    Smutna historia …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.