Let’s travel together.

Kiedy Hitler popełnił samobójstwo, postanowili iść jego śladem- Pierwsze były dzieci

0

Przed popełnieniem samobójstwa Goebbelowie spiskowali w celu zamordowania ich sześciorga dzieci i w tym celu skorzystali z pomocy dentysty.

Małżeństwo Goebbels

Joseph Goebbels jeden z najwyższych urzędników, minister propagandy i najbliższy współpracownik Adolfa Hitlera, w 1930 r. Poznał Marię Magdalenę Ritschel, lepiej znaną jako Magda. Niezamężna kobieta samotnie wychowująca syna z poprzedniego związku Harolda Quandta, zwróciła jego uwagę na tyle, że już po kilku miesiącach postanowił się oświadczyć.

Związek nie należał do najłatwiejszych ponieważ Joseph był chorobliwie zazdrosny, a tą zazdrość powodował fakt, że Magda była ulubienicą Hitlera. Z uwagi na to, że niemiecki polityk- Kanclerz Rzeszy nie był wówczas żonaty, jego faworytka Magda była nazywana „pierwszą damą III Rzeszy”. Mimo tego w grudniu 1931 r. Para zalegalizowała swój związek, tworząc względnie szczęśliwą niemiecką rodzinę.

H jak Hitler

W latach 1932-1940 Joseph i Magda doczekali się sześciorga dzieci- jednego chłopca i pięciu dziewczynek. Dzieci były spełnieniem wszystkich marzeń Josepha i dorastały w ogromnym luksusie, szczęśliwe i zdrowe:

Helga Susanne, Hildegard Traudel, Helmut Christian, Holdine Kathrin, Hedwig Johanna i Heidrun Elisabeth.

Wszystkie imiona zaczynały się na literę H. W ten sposób Gobbels’owie chcieli wyróżnić swojego najlepszego przyjaciela. Adolf Hitler spędzał w willi małżeństwa bardzo dużo czasu, a jego ulubienicą była Helga. Często żartował, że gdyby byli w podobnym wieku, byliby dobranym małżeństwem.

Bunkier

Do 1945 roku Niemcy przegrywały wojnę. W styczniu Hitler przeniósł się do führeńskiego grobowca, który znajdował się pod budynkiem kancelarii III Rzeszy w Berlinie. Zabrał ze sobą wielu swoich urzędników, mając nadzieję na kontynuowanie spraw państwowych w bezpiecznej lokalizacji. 22 kwietnia 1945 roku zaprosił także Josepha wraz żoną i dziećmi, oferując bezpieczne miejsce w jego podziemnych kwaterach. Mężczyzna przyjął propozycję i zajął pokój obok lokum swojego przywódcy. Magda wraz z dziećmi została umieszczona na drugim końcu bunkra. Jej najstarszy syn Harold nie zdecydował się na przeprowadzkę.

Śmierć Hitlera i decyzja

W tym samym bunkrze, dnia 30 kwietnia 1945 roku, Hitler wraz ze swoją żoną Evą Braun popełnił samobójstwo. Wraz z nimi zginęła suczka owczarka niemieckiego „Blondi”, którą Adolf Hitler w 1941 roku otrzymał od jednego ze swoich współpracowników, Martina Bormanna. W nocy z 29 na 30 kwietnia podano suczce cyjanowodór.

Joseph, który był teraz kanclerzem III Rzeszy wiedział, że śmierć Hitlera uczyniła jego własną nieuchronną. Miłość do Hitlera, okazała się silniejsza niż miłość do dzieci. Państwo Goebbels dzień po samobójstwie swojego przywódcy postanowili iść w jego ślady. Magda napisała list do swojego najstarszego syna Harolda, w którym wyjaśniła swoją decyzje, nazywając śmierć „jedynym, możliwym i honorowym wyjściem z sytuacji”.

Kobieta przekonana, że oszczędza swoje dzieci przed upokorzeniem i schwytaniem przez zbliżających się Sowietów, sfinalizowała plan rozszerzonego samobójstwa. Pierwsze były dzieci.

Morfina i cyjanek

Zgodnie z dokumentami z powojennego procesu, to lekarz dentysta Helmut Kunz- główny oficer medyczny nazi*tów, pomógł w zabiciu rodzeństwa, ale zamordował je Dr Ludwig Stumpfegger, lekarz bliski Heinrichowi Himmlerowi, szefowi SS.

„Pod koniec kwietnia Magda podeszła do mnie i powiedziała: „Potrzebuję twojej pomocy w zabiciu dzieci”. Odmówiłem jej, mówiąc, że to nie moja odpowiedzialność, ale Magda Goebbels upierała się i wkrótce potem oświadczyła mi, że nie jest to już prośba o pomoc, ale bezpośredni rozkaz Hitlera. Wystraszyłem się i uciekłem z bunkra.Magda mnie wytropiła i powiedziała, że muszę wrócić albo będę trupem.

 

Wieczorem 1 maja 1945 r. Dzieci były w jednym pokoju, ale nie spały. Szczęśliwe i wesołe … Nie wiedziały nic o czekającym na nich losie. Tylko najstarsza, Helga miała smutny wyraz w jej wielkich, brązowych oczach. .. Czasami myślę z przerażeniem, że to dziecko przejrzało zamiary dorosłych.

„Nie bójcie się. Lekarz zrobi wam zastrzyk, taki jaki otrzymują wszystkie dzieci i żołnierze”– uspokajała Magda, po czym wyszła z pokoju, a ja wstrzyknąłem im morfinę- najpierw najstarsze córki, potem syn, potem pozostałe córki. Zajęło to około 10 minut.

Kiedy dzieci zasnęły do pokoju weszła Magda z kapsułkami cyjanku. Była w pokoju kilka minut i bardzo płakała. „Doktorze, nie mogę tego zrobić. Musisz zrobić to ty”. 

„Od razu odpowiedziałem: „Nie, nie mogę”. Potem zawołała: „Cóż, jeśli nie możesz tego zrobić, to zawołam Stumpfeggera”.

Tej samej nocy, kiedy dzieci zostały zabite, Magda i Joseph Goebbels poszli do gabinetu w Bunkrze Führera. Zgodnie z tradycją para stanęła blisko miejsca, w którym zginęli Adolf Hitler i Eva Braun, aby popełnić ten sam czyn.

Inna teoria mówi, że  zastrzelił ich jeden z nazistowskich oficerów, a ich ciała zostały podpalone po ich śmierci.

Męczeństwo Helgi

To Rosjanie, którzy przybyli do Berlina 4 maja 1945 roku, odkryli w bunkrze ciała rodziny Goebbels. Podczas autopsji, okazało się, że 12-letnia Helga wybudziła się ze snu, co oznacza, że dawka jej trucizny była niewystarczająca. Dziecko walczyło ze śmiercią, która musiała być bardzo bolesna, jeśli chodzi o zatrucie cyjankiem. Ciało Helgi pokrywały siniaki, a jej szczęka była złamana.

Proces

Po śmierci rodziny, doktor Kunz uciekł z bunkra. Został aresztowany przez wojska radzieckie i został zabrany do Moskwy, gdzie spędził 6,5 roku jako jeniec wojenny. W 1952 roku, został osądzony i skazany za bycie członkiem SS i partii na*istowskiej. Został zwolniony z rosyjskiego aresztu w 1955 roku. Kiedy bawarski sąd śledczy przyjrzał się samobójstwu Hitlera, a władze zaczęły zadawać pytania o ostatnie dni w bunkrze. Oskarżono go o współwinnego śmierci szóstki dzieci.

W 1959 roku, po długim okresie badań, dr Kunz został postawiony przed sądem. Nie wydano wyroku skazującego, na podstawie tego, że wykonywał on rozkazy.

*Wpisując w grafikę Google hasła typu bodies of Goebbels children, można znaleźć zdjęcia martwych dzieci. My takowych do galerii wklejać nie możemy. 

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.