Let’s travel together.

Przypadek Samanthy i matka która nigdy nie wybaczy

0 2 831

15 lipca 2002 roku, 5-letnia Samantha Runnion bawiła się na podwórku ze swoją przyjaciółką, Sarah. W pewnym momencie w pobliżu dziewczynek zatrzymał się samochód. Nieznany mężczyzna zapytał, czy nie widziały jego pieska rasy chihuahua. Samantha, która uwielbiała zwierzęta podeszła do auta, a w tym momencie napastnik wciągnął ją do środka. Dziewczynka walcząc o uwolnienie, zdążyła tylko krzyknąć do swojej przyjaciółki: „Pomóż mi, powiedz mojej babci!”. Sarah od razy pobiegła do domu i o wszystkim opowiedziała mamie. Poszukiwania Samanthy rozpoczęto natychmiastowo.

Sarah, która była w tym samym wieku, co jej uprowadzona przyjaciółka, była w stanie dostarczyć policji opis mężczyzny i szczegóły dotyczące jego samochodu. Inni świadkowie zdarzenia, potwierdzili zeznania pięciolatki. Wydano list gończy za mężczyzną latynoskiego pochodzenia, z czarnymi włosami i wąsami, prowadzącego jasnozieloną Hondę lub Acurę. Dzień później na policję zadzwonił anonimowy rozmówca, informując że wzdłuż wiejskiej drogi, w sąsiednim hrabstwie znalazł nagie ciało małej dziewczynki. Departament Szeryfa Hrabstwa Riverside potwierdził, że znalezione ciało to Samantha Runnion. Autopsja wykazała, że ​​dziewczynka została zgwałcona, doznała wielu urazów fizycznych, a jej śmierć nastąpiła w wyniku uduszenia. Zabójca jednak pastwił się nad nią kilka godzin, zanim ją zamordował.

„Nie śpij, nie jedz. Podążamy za tobą. Wykorzystamy wszystkie dostępne zasoby, by doprowadzić cię do sprawiedliwości”– wydano publiczny apel do mordercy.

 W trakcie dochodzenia, zebrano cały szereg wskazówek, które wkrótce doprowadziły śledczych do 27 letniego Alejandro Avila- nadzorcy pobliskiej linii produkcyjnej. Mężczyzna zaprzeczył, jakiemukolwiek udziałowi w morderstwie, zeznając, że w dniu zabójstwa był w innej miejscowości. Rejestry telefonu i kart kredytowych, nie potwierdziły jego alibi. FBI ustaliło, że Alejandro bywał już wcześniej w kompleksie apartamentów, w których mieszkała Samantha. Miało to miejsce w latach 1998-1999. Córka jego byłej dziewczyny mieszkała w tym samym kompleksie. Jego związek z kobietą zakończył się w 2000 roku, po tym jak oskarżyła go o molestowanie swojej 9 letniej córki i innej małej dziewczynki. Alejandro, został w ówczesnym czasie oczyszczony ze wszystkich zarzutów i uniewinniony.

19 lipca 2002 roku, Alejandro został aresztowany i oskarżony o porwanie, dwa akty przemocy i morderstwo Samanthy. Prokurator okręgowy ogłosił, że ponieważ morderstwo miało miejsce po porwaniu, a przestępstwo dotyczyło lubieżnych czynów z udziałem dziecka, domaga się kary śmierci. Alejandro Avila nie przyznał się do winy. Wyrok zasądzono w 2005 roku. W pogrzebie dziewczynki wzięło udział 5,5 tysiąca żałobników. Zaraz po tej smutnej ceremonii, jej mama omawiała zabójstwo córki w programie Larry King Live. Kobieta wyraziła złość w stosunku do ławy przysięgłych, która uniewinniła zwyrodnialca, kiedy był sądzony za poprzednie molestowania dziewcząt:

„Obwiniam każdego sędziego, który go wypuścił, każdego ławnika, który brał udział w procesie i uwierzył temu człowiekowi. Nigdy tego nie zrozumiem. Wasza decyzja doprowadziła do tragedii”. 

Kobieta wraz ze swoim partnerem założyła fundację by zmienić tragedię Samanthy w coś pozytywnego. Fundacja skupia się na pro-aktywnym podejściu do radzenia sobie z trudnymi problemami przemocy wobec dzieci.

 

 

 

Komentarze
Loading...