Let’s travel together.

Został uniewinniony podczas rozprawy o molestowanie dzieci, później zamordował pięciolatkę

2

15 lipca 2002 roku, 5-letnia Samantha Runnion bawiła się na podwórku ze swoją przyjaciółką, Sarah. W pewnym momencie w pobliżu dzieci zatrzymał się samochód: „Dziewczynki! Nie widziałyście mojego pieska? Jest rasy chihuahua. Zginął i szukam go już od kilku godzin. Mogę pokazać wam jego zdjęcie.” – Mówił nieznajomy mężczyzna.

Wciągnął do auta

Samantha, która uwielbiała zwierzęta podeszła do auta bez chwili zawahania. W tym momencie, nieznajomy otworzył drzwi i zaczął wciągać ją do środka. Mała bezbronna dziewczynka, walczyła zaciekle, jednak wszystko na próżno. Zdążyła tylko krzyknąć: „Pomóż mi, powiedz mojej babci!”. Przerażona Sarah czym prędzej pobiegła do domu, wykrzykując co sił, że jej przyjaciółka została porwana. Poszukiwania rozpoczęto natychmiastowo.

Sarah, która była w tym samym wieku, co jej uprowadzona koleżanka, była na tyle rezolutna, że z ogromną dokładnością podała policjantom opis napastnika i szczegóły dotyczące jego samochodu. Inni świadkowie zdarzenia, potwierdzili zeznania pięciolatki. Za mężczyzną latynoskiego pochodzenia, z czarnymi włosami i wąsami, prowadzącego jasnozieloną Hondę lub Acurę, wydano list gończy.

Porzucił przy drodze

Dzień później, na policję zadzwonił anonimowy rozmówca, informując że wzdłuż wiejskiej drogi, w sąsiednim hrabstwie znalazł nagie ciało małej dziewczynki. Godzinę później, Departament Szeryfa Hrabstwa Riverside potwierdził, że znalezione ciało to Samantha Runnion. Autopsja wykazała, że ​​dziewczynka została zgwałcona, doznała wielu urazów fizycznych, a jej śmierć nastąpiła w wyniku uduszenia. Zabójca jednak pastwił się nad nią kilka godzin, zanim ją zamordował.

„Nie śpij, nie jedz. Podążamy za tobą. Wykorzystamy wszystkie dostępne zasoby, by doprowadzić cię do sprawiedliwości”– wydano publiczny apel do mordercy.

Dobrze znał okolicę
W trakcie dochodzenia, zebrano cały szereg wskazówek, które wkrótce doprowadziły śledczych do 27 letniego Alejandro Avila- nadzorcy pobliskiej linii produkcyjnej. Mężczyzna zaprzeczył, jakiemukolwiek udziałowi w morderstwie, zeznając, że w dniu zabójstwa był w innej miejscowości. Jednak rejestry telefonu i kart kredytowych, nie potwierdziły jego alibi. FBI ustaliło, że Alejandro bywał już wcześniej w kompleksie apartamentów, w których mieszkała Samantha. Miało to miejsce w latach 1998-1999, kiedy mężczyzna był w związku z kobietą, która mieszkała na tej samej ulicy. Związek zakończył się w 2000 r. Po tym jak kobieta oskarżyła go o molestowanie seksualne jej 9- letniej córki i innej małej dziewczynki. Alejandro, został w ówczesnym czasie oczyszczony ze wszystkich zarzutów i puszczony wolno.
Przechwalał się, że molestuje dzieci
19 lipca 2002 roku, Alejandro został aresztowany i oskarżony o porwanie, dwa akty przemocy i morderstwo. Prokurator okręgowy ogłosił, że ponieważ zabójstwo miało miejsce po porwaniu, a przestępstwo dotyczyło lubieżnych czynów z udziałem dziecka, domaga się kary śmierci.
W 2005 r. Podczas procesu prokuratura ujawniła rozmowę między Avilą i innym przestępcą seksualnym, który nie został wezwany na proces ponieważ był w Europie. Konwersacja odbywała się w ramach programu komputerowego (Kazaa*). Mężczyźni przechwalali się między sobą tym, że molestują małe dziewczynki. Obaj zgodzili się także, że molestowanie dziecka z którym ma się więzy krwi jest niewłaściwe i złe, ale jeśli dziecko jest obce to jest to, jak najbardziej w porządku. Alejandro Avila nie przyznał się do morderstwa Samanthy. Mimo tego zasądzono wyrok kary śmierci na którą czeka do dziś w więzieniu.
Nie ma wybaczenia

W pogrzebie dziewczynki wzięło udział 5,5 tysiąca żałobników. Zaraz po tej smutnej ceremonii, jej mama omawiała zabójstwo córki w programie Larry King Live. Kobieta wyraziła złość w stosunku do ławy przysięgłych, która uniewinniła zwyrodnialca, kiedy był sądzony za poprzednie molestowania dziewcząt:

Obwiniam każdego sędziego, który go wypuścił, każdego ławnika, który brał udział w procesie i uwierzył temu człowiekowi. Nigdy tego nie zrozumiem i nigdy nie wybaczę. Wasza decyzja doprowadziła do tragedii. 

Kobieta wraz ze swoim partnerem założyła fundację, by zmienić tragedię Samanthy w coś pozytywnego. Fundacja skupia się na pro-aktywnym podejściu do radzenia sobie z trudnymi problemami przemocy wobec dzieci.

*Kazaa – Wyszukiwanie i wymiana plików między klientami Kazaa odbywa się bez pośrednictwa centralnego serwera jako tzw. samoorganizująca się sieć rozproszona, w której komputery o dużej mocy procesora oraz przepustowości łącza pełnią rolę tzw. superwęzłów. Status ten jest przyznawany automatycznie, o ile użytkownik nie zablokuje takiej możliwości. Program Kazaa zawiera również elementy o charakterze reklamowym i szpiegowskim, które mogą powodować znaczący spadek wydajności systemu. Produkcja Szwedzka. – Wikipedia

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

 

 

2 Komentarze
  1. Marta mówi

    Chyba brakuje części artykułu

    1. Dorota Biel mówi

      Artykuł jest kompletny

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.