Let’s travel together.

Przy ciele znaleziono włoską gazetę z 2010 roku i paragon z Londynu z początku lat 90-tych. Policja prosi o pomoc.

1

Od 10 lat brytyjska policja próbuje ustalić tożsamość ciała znalezionego w pobliżu szkockiej granicy, ale ona mimo wysiłków władz nadal pozostaje tajemnicą. W związku z tym, policja ponawia apel do społeczeństwa o pomoc w jego identyfikacji.

Dziesięcioletnia tajemnica spowiła ciało mężczyzny w średnim wieku, znalezionego w lesie w pobliżu Szkockiej Granicy.
Pomimo intensywnych poszukiwań zarówno na terenie Wielkiej Brytanii, jak i za granicą oraz stworzenia wizerunku jego twarzy przy pomocy najnowszej technologii, mężczyzna nadal pozostaje niezidentyfikowany.
Inspektor szkockiej policji Stephen Bell, w swoim apelu, powiedział: „Ktoś, gdzieś może mieć informację, która może doprowadzić do przełomu.”

Rekonstrukcja twarzy

Ciało zostało znalezione 20 grudnia 2010 r. przez parę udającą się na plantację w Burnside w pobliżu Canonbie, na północ od granicy z Anglią. Podejrzewa się, że leżało tam do około miesiąca.

Miejsce znalezienia ciała

Wiek mężczyzny ustalono na około 40-60-lat, a ubrany był w oliwkowo-zielony kapelusz typu safari, sztruksową kurtkę w kolorze jasnobrązowym, czarne spodnie, jasne rękawiczki i szare buty do kostek w rozmiarze od 6 do 8 według brytyjskiej numeracji. Mężczyzna miał siwy zarost widoczny na twarzy, a jego wzrost określono na 172-175 cm. Policja opisała go jako białego, z brakującymi sześcioma zębami – po ewentualnej ekstrakcji w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przed śmiercią – i małą blizną po lewej stronie ciała w okolicy podbrzusza.

This slideshow requires JavaScript.

W pobliżu ciała znaleziono egzemplarz La Repubblica (dziennik włoski o poglądach lewicowych wydawany od 1976 roku w Rzymie), wydanie z lipca 2010 roku. W jednej z kieszeni kurtki znaleziono paragony ze sklepu w Londynie z 1991 roku, ale nie znaleziono żadnych przedmiotów, które mogłyby pomóc w ustaleniu jego tożsamości.
Dziesięć lat temu, policja dokonała wzmożonych wysiłków, aby spróbować zidentyfikować tego mężczyznę, ale bez powodzenia.
Informację o zmarłym wysłano do organizacji zajmujących się sprawami osób zaginionych, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów, podobnie jak publikacja wizerunku kryminalistycznej rekonstrukcji jego twarzy.
Nie podejrzewa się, aby w śmierci mężczyzny mogły brać udział osoby trzecie.
Inspektor Bell, z Dumfries, powiedział: „Ponieważ jest to miejsce wiejskie, rzeczy nietypowe często pozostają w pamięci mieszkańców, szczególnie o tej porze roku. Mamy nadzieję, że ktoś może coś sobie przypomni, albo przypomni sobie coś, o czym wtedy zapomniał.”

Policja Dumfries i Galloway opublikowała po raz kolejny zdjęcia odzieży mężczyzny i apeluje do wszystkich świadków, którzy widzieli tego mężczyznę lub mogą zidentyfikować jego ubranie, aby skontaktowali się z nimi pod numerem 0845 600 5701 lub z dowolną jednostką policji w Wielkiej Brytanii.

Autor: KaMa.

1 komentarz
  1. Wiktoria mówi

    Jaka była przyczyna śmierci? Metki z odzieży nie są w stanie pomóc chociażby dowiedzieć się skąd pochodził mężczyzna?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.