Let’s travel together.

Przeżył piekło, zmarł w klatce – tragiczna historia Christiana Choate.

1
W maju 2011 r. policja w Gary, w stanie Indiana, otrzymała wskazówkę od pewnej kobiety. Wskazówka ta dotyczyła miejsca, w którym znajduje się ciało dziecka, które zostało zamordowane dwa lata wcześniej.

Zostali skierowani pod numer 5900, przy West 36th Avenue, gdzie dokonali niepokojącego odkrycia. Pod warstwą betonu w szopie pochowano ciało 13-letniego Christiana Choate. Chłopiec został zamordowany przez jego ojca, Riley Choate i jego macochę, Kimberly Kubinę, w 2009 roku. Siostra Christiana, Christina Choate, zebrała się na odwagę, by wyznać prawdę na temat tego, jaki los spotka jej brata.

Trudne dzieciństwo

Odkrycie ciała Christiana ujawniło straszną historię znęcania się i zaniedbania dzieci, w domu jego ojca. W 2004 r. matka Christiana, Aimee Eriks Estrada, straciła opiekę nad nim i Christiną po tym, jak jej partnera oskarżono o wykorzystywanie seksualne dzieci. Christian wyznał władzom, że jego matka również go dotykała w niewłaściwy sposób. Christian i Christina wprowadzili się do ojca, Rileya Choate.

U taty

Zamieszkali z jego żoną, Kimberly Kubina, kilkoma kuzynami i przyrodnim rodzeństwem. Nie przeszkadzał temu fakt, że w sierpniu tego samego roku, Choate został również oskarżony o wykorzystywanie seksualne syna. Śledczy nie mogli wtedy uzasadnić zarzutów o nadużycie, ale urzędnicy DCS (Department of Child Services) ustalili, że Choate molestował siostrzenice Kubiny, które wówczas mieszkały z nimi. W raporcie wspomniano o „niewłaściwej dyscyplinie” i posiniaczeniu obu dziewcząt. W wyniku tego nadużycia siostrzenice zostały usunięte z domu Choate i umieszczone w rodzinie zastępczej na okres kilku miesięcy. Zostały one jednak zwrócone Choate i Kubinie, w tym czasie, gdy przyznano im opiekę nad Christiną i Christianem. W sumie dwanaście osób zamieszkało w ciasnej przyczepie i wkrótce życie młodego Christiana zamieniło się w piekło.

Piekło w domu ojca

Ojciec i macocha znęcali się głównie nad Christianem. Christian był bity pięściami, kopany, a to był tylko wierzchołek, przysłowiowej, góry lodowej. Jedną z kar wymierzanych chłopcu, było przykucie rąk i stóp do ramy łóżka. Gdy był już przykuty, bito go, kopano i okładano metalowym prętem. Oprócz ciężkich razów, jakie otrzymał, Christian był systematycznie głodzony. Zazwyczaj dostawał ramen na śniadanie i lunch a później resztki tego, co zostało rodzinie z obiadu. W desperackiej próbie przetrwania, Christian próbował kraść jedzenie.

Klatka

Gdy nie był bity, zmuszano go aby mieszkał w klatce dla psów, którą Kubina kupiła od sąsiada za 15 USD. Czasami jego ręce były przywiązane do górnej części klatki i przy takiej okazji, Kubina malowała mu sprayem, przykute ręce na czarno, jako dodatkową karę. Jedyną możliwością aby wyjść z klatki, było sprzątanie domu. Christian nie mógł nawet korzystać z łazienki i mieszkał wśród własnych odchodów, w klatce umieszczonej obok stolika z komputerem Choate. Podczas gdy Riley, każdego dnia grał w gry na swoim komputerze, jego syn powoli umierał w małej klatce obok niego.

Notatki Christiana

Christian często pytał, dlaczego nie może wyjść na zewnątrz i bawić się z innymi dziećmi. Jedyną rzeczą, do której miał dostęp w ramach rozrywki, był papier i długopis. Na tych kartkach Christian zadał pytanie, dlaczego był tak znienawidzony, i napisał, że bardzo chciał być, po prostu lubiany przez swoją rodzinę. Pisał o swoim pragnieniu śmierci, ponieważ nikt go nie lubił. Pisał o tym, jak bardzo był głodny i spragniony. Jego notatki ukazują, bardzo smutne i przygnębione dziecko, które zastanawiało się, kiedy ktoś do niego przyjdzie, sprawdzi czy wszystko z nim w porządku i da mu jedzenie lub wodę.

Udział innych

Inne dzieci mieszkające z Christianem, powiedziały, że były surowo karane, gdy chciały pomóc Christianowi. Kiedy pytały, dlaczego Christian musi siedzieć w klatce, Kubina odpowiedziała: „Christian musi być zamknięty. On jest psem.” Jakby tego wszystkiego było mało, Christina przyznała później, że ona także biła czasem swojego brata, a pewnego razu, nawet dusiła go „dopóki nie zrobił się niebieski”. Przyznała także, że biła brata otwartą dłonią, gdy nie robił tego, co mu kazała.  Próbując usunąć siniaki i obrzęki na ciele Christiana powstałe w wyniku pobicia, Kubina poinstruowała Christinę, aby zrobiła Christianowi lodowato-zimną kąpiel. Ponieważ stopień przemocy stale wzrastał i coraz częściej odmawiano mu jedzenia, Christian mieścił się w pieluszce dla czteroletniego dziecka. Christian zmuszony był nosić pieluchy ponieważ nie mógł opuszczać klatki. W swojej klatce Christian stracił rozum, siłę i ostatecznie swoje człowieczeństwo.

This slideshow requires JavaScript.

Śmierć

Krótko przed śmiercią na początku 2009 roku Christian zaczął mieć halucynacje i ledwo mógł chodzić z powodu niedożywienia i braku ruchu. Christina przypomniała sobie, że próbowała nakarmić brata płatkami, ale nie był w stanie żuć ani przełykać. Tej samej nocy, 5 kwietnia 2009 roku, Choate wpadł w szał, ponieważ Christian nie potrafił jeść. Ojciec zaczął bić chłopca  „kilkakrotnie uderzył go z całej siły, w przód, bok i tył głowy, potem, wrzucił go z powrotem do klatki”. Tej nocy Christian zmarł samotnie w klatce dla psów.

„Pogrzeb”

Po zamordowaniu Christiana, jego zwłoki umieszczono w plastikowej torbie i zabrano do szopy przylegającej do mobilnego domu rodziny. Tutaj został wrzucony do wykopanej dziury i zalany betonem, a na jego piersi spoczywała Biblia. Sekcja zwłok Christiana, wykazała, że ​​doznał tępego urazu ciała, wewnętrznego krwawienia i złamania czaszki. Później Christina powiedziała władzom, że Choate i Kubina powiedzieli jej, że przyczyną zamknięcia Christiana w klatce było to, że molestował inne dziecko mieszkające w przyczepie. Nie zostało to jednak w żaden sposób potwierdzone.

„I tak nikt nie będzie za nim tęsknił. Po prostu go pochowamy” – powiedział ojciec chłopca, decydując, jak pozbyć się martwego syna.

I miał rację. Upłyną dwa lata, zanim władze dowiedzą się, że Christian zaginął; Choate i Kubina powiedzieli sąsiadom i rodzinie, że Christian uciekł z domu, ale nigdy nie złożyli raportu o zaginięciu.

Brak reakcji

Dochodzenie w sprawie brutalnego morderstwa ujawniło, że opieka społeczna od dawna interesowała się sprawą Christiana. Niestety jednak, nikt nie interweniował na czas, aby uratować mu życie. W 2007 r. pracownicy opieki społecznej odwiedzili dom Choate. Przyczyną odwiedzin, były skargi w związku z tym, że dziesięcioro dzieci w ich domu, żyje w niegodnych warunkach. W następnym roku, DCS zostało ponownie wezwane do domu Choate, z tego samego powodu. Tym razem doniesiono, że jedno dziecko żyje w „areszcie domowym” za molestowanie innego dziecka. Rok później, Christian powiedział swojemu pediatrze, o tym, że jest zamykany na noc. Jednak pediatra nigdy nie pomyślał o przekazaniu tej informacji do DCS.

Dokumenty wykazały również, że przedstawiciele szkoły Merrillville skontaktowali się z Choate w sprawie dużej liczby godzin lekcyjnych, które Christian opuścił. Gdy szkoła zaczęła interesować się przyczyną nieobecności Christiana, ojciec z macochą wypisali chłopca ze szkoły i oświadczyli, że będą uczyć go w domu.

Wyrok

14 grudnia 2012 roku, Riley Choate przyznał się do zaniedbania dziecka powodującego jego śmierć, przeniesienia ciała z miejsca śmierci oraz pozbawienie Christina wykształcenia, w zamian za 80 lat więzienia . Przyznając się do tych zarzutów, Choate uniknął procesu przed ławą przysięgłych. „Ufał, że jesteś rodzicem, a ty go zawiodłeś” – powiedziała Diane Boswell, sędzia sądu karnego hrabstwa Lake. Podczas rozprawy skazującej, Choate nie okazywała żadnych emocji ani wyrzutów sumienia. Do czasu skazania Choate i Kubina rozwiedli się. Rozwód utorował drogę Kubinie do zawarcia porozumienia w sprawie mniejszego zarzutu zaniedbania dziecka. Kimberly Kubina została skazana na 25 do 35 lat więzienia.

Autor: KaPaMa
1 komentarz
  1. Patryk mówi

    Co za potwory!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.