Let’s travel together.

Przed pociągnięciem za spust pomodliliśmy się razem. Zrobiłem to z zamkniętymi oczami

0

19-letnia Natalie Bollinger zniknęła z domu swojej rodziny w Broomfield w stanie Kolorado 28 grudnia 2017 roku . Kilka tygodni przed jej zaginięciem Natalie napisała na swojej stronie na Facebooku o zmaganiach, jakie miała ze stalkerem. Zidentyfikowała swojego prześladowcę jako człowieka o nazwisku Shawn Schwartz i napisała o nim publiczny post:

„Poznałam tego człowieka, kiedy byłam młodsza, wpadłam na niego około dwa lata temu. Krótko mówiąc, zaprzyjaźniłem się z nim. Chciałam mu pomóc. Kiedy przeprowadziłam się do Wirginii, przyjechał za mną i nocował w samochodzie naprzeciwko miejsca mojej pracy. Tworzyłam wiele różnych kont, i wszędzie go blokowałam. Mimo tego zawsze mnie odnajdował. Wysyłał setki e-maili do mnie, mojej rodziny jak i przyjaciół, grożąc, że się przeze mnie zabije”.

W czasie pisania tego posta na Facebooku Natalie mieszkała w swoim rodzinnym mieście Broomfield. Sprawę nękania zgłosiła także na policję, a stróże prawa przeprowadzili rozmowę ze stalkerem. Kiedy Natalie przepadła bez wieści, szukało jej całe miasto, a podejrzenia natychmiast spadły na jej prześladowcę, Shawna Schwartza. Mężczyzna publikował na Facebooku swoje posty, próbując się bronić. Niestety, następnego dnia, ciało Natalie znaleziono na poboczu drogi w zalesionym obszarze w pobliżu hrabstwa Adams. Jej śmierć została sklasyfikowana jako zabójstwo. Nastolatka miała ranę postrzałową głowy, oraz śmiertelną dawkę heroiny w organizmie. Podejrzenia wobec Schwartza nasiliły się, jednak podczas całego dochodzenia okazało się, że mężczyzna w chwili śmierci Natalie przebywał w innym stanie. Wszyscy spekulowali, że być może Schwartz wynajął płatnego zabójcę. Jednak policja oficjalnie oczyściła mężczyznę ze wszystkich podejrzeń.

Śledztwo w sprawie morderstwa nastolatki nadal trwało. Podczas przekopywania się przez rozmowy Natalie z różnymi ludźmi na jej portalach społecznościowych, śledczy natrafili na 22-letniego Josepha Lopeza. Natalie poznała go krótko przed swoją śmiercią i wymieniła z nim setki wiadomości, część z nich jeszcze w dniu zaginięcia. W końcu, 8 lutego 2018 roku , 22-letni mężczyzna został aresztowany i oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia. Wcześniej złożył obszerne wyjaśnienia. Okazało się, że odpowiedział na jej ogłoszenie zamieszone w internecie: „Chcę zlecić swoje zabójstwo”. Para po raz pierwszy i ostatni spotkała się 28 grudnia. Na spotkanie Natalie przyniosła pistolet, który ukradła swojemu chłopakowi. Joseph próbował odwieść ją od tego pomysłu, ale ona była zdecydowana.

„Powiedziała, że chce zostać postrzelona w tył głowy, gdy będzie klęczeć. Przed pociągnięciem za spust pomodliliśmy się razem. Zrobiłem to z zamkniętymi oczami „– zeznał Joseph Lopez.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.