Let’s travel together.

Poćwiartowane ciało 2-letniej Rebecki znaleziono w wiadrze z kwasem w szafie sypialni rodziców.

1

14 lutego 2019 roku w Laredo w hrabstwie Webb w Teksasie policja dokonała szokującego odkrycia. Zaalarmowani przez sąsiada rodziny funkcjonariusze weszli do ich mieszkania, gdzie znaleźli rozczłonkowane, rozkładające się ciało 2-letniej Rebecki Zavali w wiadrze pełnym kwasu ukrytym w szafie sypialni jej rodziców. To był czwartek, a w niedzielę Rebecka skończyłaby 3 lata.

Nie jest jasne co dokładnie wzbudziło niepokój sąsiada, ale policja potraktowała jego zgłoszenie poważnie. Rodzicami malutkiej Rebecki byli 37-letnia Monica Dominquez i 32-letni Gerardo Zavala. Co ciekawe, Dominquez niedługo przed śmiercią córki dobrowolnie zrzekła się praw rodzicielskich do Rebecki po tym, jak wniesiono przeciwko niej szereg zarzutów i skarg dotyczących znęcania się nad dziećmi.

Gerardo i Monica

W czasie gdy doszło do śmierci dziewczynki, na jej matce ciążył wyrok 10 lat w zawieszeniu po tym jak została uznana winną molestowania dziecka. W przeszłości kobieta była aresztowana aż 17 razy i postawiono jej łącznie 28 różnych zarzutów, z czego pięć dotyczyło przemocy wobec dzieci. Pewnego razu jej 9-miesięczny synek doznał z rąk matki dwóch złamań prawego ramienia oraz dwóch złamań każdej z nóg. Po tym incydencie dzieci zostały odebrane rodzicom, jednak ostatecznie władze Teksasu umieściły Rebeckę i czwórkę jej rodzeństwa pod opieką matki i ojca.

Rebecka

Po szokującym odkryciu w mieszkaniu rodziny, zarówno ojciec jak i matka dziewczynki zostali aresztowani. Początkowo oskarżono ich jedynie o manipulowanie dowodami fizycznymi i sprofanowanie ciała, ponieważ detektywi nie mieli jeszcze dowodów na to, że to rodzice stoją za śmiercią Rebecki. Co gorsze, stan szczątków malucha uniemożliwił lekarzowi sądowemu ustalenie przyczyny jego śmierci.

Rebecka

Podczas składania zeznań Monica powiedziała policji, że Rebecka utonęła podczas kąpieli z siostrą. Kobieta zeznała, że ​​dziewczynki nie były przez nikogo nadzorowane i doszło do nieszczęśliwego wypadku. Po tym jak Monica odkryła ciało martwej Rebecki w wannie, zadzwoniła do Gerardo i opowiedziała mu co się stało. Kobieta poprosiła męża, aby ten wrócił czym prędzej do domu i pomógł jej pozbyć się ciała. Po krótkim namyśle, para wpadła na pomysł umieszczenia szczątków córki w kwasie. Zanim jednak to uczynili, najpierw poćwiartowali ciało dwulatki, aby szybciej się rozpuściło w żrącej substancji.

Rodzice dziewczynki

Zavala zawarł ugodę z prokuraturą i przyznał się do zarzutu manipulowania dowodami, w związku z czym został skazany na 14 lat więzienia. Dominguez przyznała się do zarzutu narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, profanację zwłok oraz manipulowanie dowodami za co skazano ją na 20 lat więzienia. Najpierw jednak musi odsiedzieć wyrok 10 lat, który został jej odwieszony po tym jak załamała warunki zawieszenia kary.

Autor, KaMa.

1 komentarz
  1. Ania mówi

    Boże, jak można rozczłonkować dziecko, takie maleństwo jakby nigdy nic?? Bestie!!!! Kara śmierci!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.