Let’s travel together.

Ostatnia podróż Cheryl Lesley Shackleton

0

Cheryl Lesley Shackleton została zamordowana 3 lutego 1991 roku w Londynie. Sprawca tej brutalnej zbrodni nadal pozostaje bezkarny…

 

Kim była?

Jak podają dostępne źródła, Cheryl została zamordowana w wieku 34 lat. W przeszłości wyszła za mąż i mieszkała w Colne, w Anglii. Jej relacja z małżonkiem była bardzo skomplikowana i szybko zakończyła się separacją. Wiele wskazuje na to, że było to spowodowane jej problemami psychicznymi z którym dzielnie walczyła… samotnie podróżując po świecie.

Shackleton przyjechała sama do Paryża, dlatego też nie zdziwił nikogo jej wyjazd do Londynu w 1991 roku.

 

Zabójstwo i niepokojące okoliczności

Zaskakuje natomiast miejsce, w którym ciało Cheryl Lesley Shackleton zostało znalezione. Było w Telegraph Hill Park w Brockley (New Cross), w południowo-wschodnim Londynie. Niewątpliwie, nie był to teren uczęszczany przez turystów. Śledczy podejrzewali, że kobieta odwiedziła w tej okolicy kogoś, kogo poznała podczas podróży do Paryża.

Zwłoki 34-latki odkrył miejscowy „wyprowadzacz” psów. Mężczyzna wezwał policję około godziny 5.30. Według jego relacji, kobieta została pobita i wykorzystana seksualnie (świadczyć o tym ma poza, w której sprawca ją pozostawił).

W 2006 roku, w programie Crimewatch UK, wyemitowano materiał o Cheryl. Detektyw zajmujący się tą sprawą uznał, że kobieta została ciężko pobita, a dodatkowo sprawca próbował ją udusić. Wykluczył, że zdarzenie było „wypadkiem, który skończył się gorzej, niż powinien”. Co więcej, napastnik nie ukrył ciała w żadnym stopniu, przeciwnie – zostawił je przy ścieżce parku.

 

Świadkowie

Udało się ustalić, że Cheryl niosła ze sobą dużą torbę (walizkę), której nigdy nie udało się odnaleźć. Kilku świadków zeznało, że 34-latka weszła do parku z mężczyzną białej rasy, mającego 25-30 lat i około 182 cm wzrostu. Tych informacji nigdy nie udało się potwierdzić.

Potwierdzono jednak ze stuprocentową pewnością, że Cheryl Lesley Shackleton niedługo przed śmiercią, odwiedziła sklep w dzielnicy New Cross w Londynie.

Sprawca tej brutalnej zbrodni nigdy nie został schwytany.

 

autor, Daria

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.