Let’s travel together.

Odsiadywał wyrok dożywocia, kiedy okazało się, że 46 lat wcześniej zamordował inną dziewczynkę

0

15- letnia Jacqueline Thomas mieszkała wraz ze swoją liczną rodziną w dzielnicy Alum Rock w Birmingham, gdzie była jedną z ośmiu sióstr. Dziewczynka wspomagała domowy budżet, pracując jako pracownik fizyczny w fabryce ciastek, a w wolnych chwilach spotykała się z przyjaciółmi, tak jak 18 sierpnia 1961 r.

Wypad na wesołe miasteczko

Tego ciepłego wieczoru, Jacqueline udała się wraz z koleżankami do pobliskiego obszaru Ward End, aby odwiedzić wesołe miasteczko. Kiedy wszystkie dziewczynki zebrały się później w umówionym miejscu, nie stawiła się tylko Jacqueline. Niedługo później jej rodzice zgłosili zaginięcie. Zgodnie z relacjami świadków, dziewczynka była widziana o godzinie 22:30 podczas rozmowy z młodym, dość przystojnym mężczyzną, który kupował jej watę cukrową.

Na działkach

Dokładnie siedem dni później, 25 sierpnia 1961 r. Mężczyzna spacerujący ze swoim psem, po nieużytkach działkowych, znajdujących się w bliskim sąsiedztwie domu Jacqueline, znalazł jej roznegliżowane zwłoki. Wezwani na miejsce policjanci, nie odnaleźli żadnych śladów walki, co przemawiało za tym, że dziewczynka została zamordowana w innym miejscu. Sekcja zwłok wykazała, że Jacqueline nie żyła od co najmniej czterech lub pięciu dni, została wykorzystana seksualnie, a następnie uduszona jej własną halką.

Anthony z wesołego miasteczka

Śledztwo w sprawie morderstwa piętnastolatki zrzeszyło całe Birmingham, w tym kilkuset funkcjonariuszy, którzy odwiedzili ponad tysiąc domów w okolicy, prowadzili wywiady z lokalnymi mieszkańcami jak i przyjaciółmi Jacqueline oraz pracownikami wesołego miasteczka. Dzięki temu udało się wkrótce zidentyfikować mężczyznę z którym po raz ostatni widziano dziewczynkę.

24- letni Anthony Hall, „przykładny” mąż i ojciec, który wcześniej podał alibi, przyznał w końcu, że poznał Jacqueline na wesołym miasteczku, gdzie wdali się we flirt, przytulali się, a nawet całowali, jednak zaprzeczył jej morderstwu. Wyjaśnił, że o zapewnienie fałszywego alibi poprosił swoją matkę co zrobił w obawie przed żoną. Tłumaczył, że nie chciał aby jego wyskoki w bok wyszły na jaw, tym bardziej, że małżonka już niejednokrotnie groziła rozwodem.

Chociaż Anthony znajdował się w kręgu podejrzanych, nie został oskarżony o morderstwo Jacqueline, a jej sprawa trafiła wkrótce do szuflady, oznaczonej plakietką „NIEROZWIĄZANE”.

Morderca

Kilka lat później, w 1969 r. Anthony został skazany na dożywocie za zabójstwo 16-letniej Sylvii Whitehouse, której późną nocą zaproponował podwiezienie, po czym zaatakował i zadźgał śrubokrętem. Jej ciało zostało później znalezione na nieużytkach w pobliżu lotniska w Birmingham.

W 2007 r. W ramach rutynowego przeglądu spraw nierozwiązanych, detektywi przestudiowali dokumenty śledztwa Jacqueline Thomas. Świeże spojrzenie na zgromadzone w latach 60-tych dowody, ujawniło, że mordercą dziewczynki był odsiadujący swój wyrok wówczas 70- letni Anthony Hall.

Mężczyzna stanął przed sądem koronnym w dniu 19 sierpnia 2008 r. Ale sędzia orzekł, że nie będzie on sądzony za morderstwo Jacqueline, ponieważ sprawa uległa przedawnieniu, a od 1961 r. Zmarło 21 świadków, innych nie można było zlokalizować, lub byli zbyt chorzy, żeby zeznawać. W konsekwencji zawieszono postępowanie przeciwko Anthony’emu.

W dniu 6 grudnia 2011 roku Anthony Hall zmarł w więziennym hospicjum po walce z długotrwałą chorobą.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.