Let’s travel together.

Nigdy nie zgłoszono jej zaginięcia, albo pochodziła z innego kraju – Kobieta znaleziona na bagnach

0

26 października 2006 roku mężczyzna zbierający rośliny derenia na bagnistym polu w Bowmanville (Ontario), natrafił na fragmenty ludzkiego szkieletu.

 

Clarington Jane Doe

Miejsce w którym rósł ten obfity w mineralne pierwiastki owoc, mieściło się w pobliżu wjazdu do elektrowni jądrowej i było najbliższym przystankiem od zjazdu z autostrady. Wezwanym na miejsce technikom udało się zabezpieczyć czaszkę, kość udową i kilka fragmentów mniejszych kości. Przeprowadzający sekcję antropolog sądowy ocenił, że szczątki należały do białej kobiety w wieku od 18 do 40 lat. Miała zadbane zęby z drogimi wypełnieniami, oraz przeszła plastykę nosa co sugeruje, że dbała o wygląd i miała dość dobry status ekonomiczny.

Przyczyny śmierci nie udało się ustalić, ale z uwagi na fakt, że szczątki pozbawione ubrań, spoczywały na podmokłym, rzadko uczęszczanym terenie, uważa się, że kobieta została zamordowana. Ofiara mogła tam leżeć od 2 do 10 lat, chociaż rozważa się ramy czasowe od 1976 do 2006 roku.

Przedmioty mogące należeć do ofiary

Miejsce z którego odzyskano szczątki, zostało bardzo szczegółowo przeszukane, co trwało do 29 listopada. Wtedy też zabezpieczono kawałek czerwonej wstążki, małe czerwone serduszko, pensa z 1980 r. I damski cyfrowy zegarek OMNI z dużą tarczą i paskiem ze stali nierdzewnej, pasujący na wąski nadgarstek. Chociaż nie wiadomo czy przedmioty miały jakikolwiek związek z ofiarą, ustalono, że zegarek został wyprodukowany na początku lat 80- tych i był sprzedawany od 1981 do 1983 roku. 

4 lata później, 27 października 2010 r. Kiedy poziom wody w Bowmanville się obniżył, a wiecznie podmokłe pole wyschło, śledczy wrócili na miejsce by kontynuować poszukiwania. To doprowadziło do odkrycia kilku kolejnych przedmiotów. Najbardziej znaczącym był damski pierścionek w rozmiarze 9.5, produkowany w Toronto i sprzedawany w rodzinnej firmie która działała od 1923 do 1994 roku. Pierścionek wykazywał oznaki częstego noszenia i jest uważany jako najsilniejszy dowód w śledztwie. Znaleziono także męski t-shirt z kapturem „Blue Rodeo”, oraz fragmenty szarych spodni dresowych.

Nadal bezimienna

W 2006 r. Powstał profil DNA niezidentyfikowanej kobiety, ale mimo tego przez te wszystkie lata, próby dopasowania DNA i dokumentacji dentystycznej do osób zaginionych na terenie Kanady i USA, zakończyły się niepowodzeniem. Może to oznaczać, że nigdy nie zgłoszono zaginięcia kobiety, lub pochodziła ona z zupełnie innego kraju.

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.