Let’s travel together.

Morderstwo na plaży- finał w sądzie 14 lat później

0

W dniu 14 sierpnia 2004 roku, dwójka narzeczonych wyrusza w trzydniową, romantyczną podróż przez Północną Kalifornię. Dwudziestodwuletnia Lindsay Cutshall i jej dwudziestosześcioletni narzeczony Jason Allen spotkali się dwa lata wcześniej w 2002 roku, podczas studiów na uniwersytecie. Obaj byli chrześcijanami z małych religijnych miasteczek i razem pracowali w obozie dla chrześcijańskich dzieci, znanym pod nazwą „Rock n 'Water” z siedzibą u podnóża gór Sierra Nevada. Para uwielbiała swoją pracę, dlatego też gdy w poniedziałek nie zjawili się w obozie ich pracodawca skontaktował się telefonicznie z ich rodzinami. Lindsay i Jason zostali uznani za zaginionych, a ich bliscy rozpoczęli śledztwo na własną rękę. Z pomocą przyjaciół, prześledzili trasę, którą para planowała pokonać. Zakupy dokonywane za pomocą karty kredytowej Lindsay zaprowadziły bliskich na plażę „Fish head beach”.

Właściciel plaży, prowadził księgę gości, w której narzeczeni umieścili swoje wpisy. Oboje dziękowali Bogu za stworzenie tak niesamowitego świata, a Jason dodatkowo dziękował za swoją wspaniałą narzeczoną. Nie wiadomo czy para planowała nocleg na plaży, czy rozbili się na niej ze względu, na brak wolnych miejsc w pobliskim hotelu. Obaj lubili przygody, a kempingi nie były im obce. Cokolwiek wydarzyło się tamtej nocy, zmieniło ich romantyczną podróż w koszmar. Ich ciała zostały odnalezione cztery dni później przez zupełny przypadek. Helikopter wynajęty w celu poszukiwania człowieka, który utknął na szczycie klifu, zlokalizował zwłoki.

Lindsay i Jason zostali postrzeleni w głowy, bronią kalibru 45. Pociski nigdy nie zostały odzyskane, co oznacza, że morderca zabrał je ze sobą. Śledczy od razu odrzucili możliwość podwójnego samobójstwa. Para narzeczonych została zamordowana. Z miejsca zbrodni nie zginęły żadne przedmioty osobiste, w tym kosztowny naszyjnik kobiety jak i samochód jej narzeczonego. Nie zostali oni także, wykorzystani seksualnie. Nie mając widocznego motywu zbrodni, spekulowano że być może ci młodzi ludzie byli świadkami przestępstwa, wskutek czego sprawca „zlikwidował” świadków. Z braku dowodów, akta sprawy morderstwa trafiły do policyjnego archiwum, na kolejne dekady.

Dopiero 5 maja 2017 roku, szeryf hrabstwa Sonoma, Steve Freitas przeczytał następujące oświadczenie dotyczące podwójnego morderstwa na plaży w 2004 roku:

„Dzień dobry, panie i panowie, jestem Steve Freitas- szeryf. Chciałbym złożyć krótkie oświadczenie, a następnie odpowiem na kilka pytań. Z przyjemnością ogłaszam, że Biuro Szeryfa dokonało poważnego przełomu w śledztwie dotyczącym zabójstwa Jason’a Allen’a i Lindsay Cutshall, które miało miejsce w sierpniu 2004 roku. Biuro Szeryfa zidentyfikowało Shaun’a Gallon’a, ​​38-letniego mieszkańca Forestville, jako potencjalnego zabójcę Jason’a i Lindsay. Shaun został niedawno aresztowany za zamordowanie rodzonego brata. Mężczyzna był od zawsze dobrze znany policji i nigdy nie został wykluczony z kręgu podejrzanych. Podczas aresztowania, Shaun przekazał detektywom informacje o morderstwie. Takie szczegóły znała tylko policja i sam morderca. Jesteśmy pewni, że osoba odpowiedzialna za ten czyn jest w areszcie.(…)”

17 maja 2018 roku, Shaun Galon został oficjalnie oskarżony o morderstwo. Motyw zabójstwa na chwilę obecną, pozostaje nieznany. Mężczyzna stoi w obliczu kary śmierci, a w najlepszym wypadku dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości zwolnienia warunkowego. 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.