Let’s travel together.

Maltretował 8-tygodniowe dziecko. Adaline zmarła

0

27 maja 2022 roku, mieszkaniec Oak Lawn w Illinois zgłosił się z 8-tygodniową córką do Hope Children’s Hospital w Oak Lawn, na przedmieściach Chicago. Podejrzewano, że dziecko ma jedynie „dolegliwości żołądkowe” i jest lekko odwodnione.

 

Pod obserwacją

Dziecko wraz z ojcem zostało odesłane do domu, jednak objawy nasiliły się już 30 maja. Jeszcze tego samego dnia, dziecko przestało oddychać. Lekarze uznali, że 8-tygodniowa Adaline doznała ciężkiego urazu mózgu. Specjaliści nie mieli wątpliwości – dziecko było maltretowane, a niebezpieczne symptomy są wynikiem poważnego urazu głowy i mózgu. 2 czerwca powiadomiono policję o podejrzeniach.

 

Areszt

Ojciec dziewczynki, Edward Janiszewski został zatrzymany pod zarzutem znęcania się nad córką. Mężczyzna najprawdopodobniej przyznał się funkcjonariuszom policji z Oak Lawn, że potrząsał dziewczynką, a 30 maja dodatkowo uderzył jej głową o poduszkę. Adaline zmarła w niedzielę, 5 czerwca br. Lekarz sądowy z Cook County ma przeprowadzić sekcję zwłok dziecka, której wyniki mogą dodatkowo obciążyć Janiszewskiego.

Mężczyzna wstawił się do sądu, jednak po wpłacie kaucji w wysokości 75 tys. dolarów wyszedł na wolność.

 

autor, Daria

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.