Let’s travel together.

Krwawa zabawa w chowanego z tatusiem. Zadał 32 ciosy nożem swoim pięcioletnim córkom.

0

Piątek, 20 stycznia 2006 roku. Tego dnia, pięcioletnie bliźniaczki Tessara i Samantha miały wolne od szkoły, ponieważ obie czuły się nie najlepiej. Dziewczynki mieszkały w Charlotte w Karolinie Północnej, wraz z rodzicami, Davidem i Kim oraz z trójką starszego rodzeństwa Jessicą, Dylanem i Joshuą Davidem.

Rodzina Crespi

David i Kim pobrali się w 1994 roku. Poznali się podczas studiów na California State University. Pierwsza żona Davida zmarła na raka, a Kim adoptowała dwójkę dzieci męża Jessicę i Dylana. Dwa lata po ślubie, urodził im się Joshua David, a cztery lata później bliźniaczki, Tessara i Samantha. Mieszkali w pięknym domu, którym opiekowała się Kim, a David był wiceprezesem Wachovii, potężnej firmy świadczącej usługi finansowe, czwartej co do wielkości w Stanach Zjednoczonych.

Dzień wolny

Tego dnia Dawid również został w domu. Mężczyzna poprosił o tydzień wolnego z pracy, ponieważ jak twierdził, źle się czuł. Sam dzień zaczął się normalnie. Rankiem Dawid trochę popracował przy komputerze, a o 11.30 rozmawiał przez telefon ze swoją matką. Rozmawiali przez około piętnaście minut, a 20 minut po zakończeniu ich rozmowy, Kim opuściła dom. Kobieta wybierała się do fryzjera, a David stwierdził, że zajmie się bliźniaczkami. Gdy po godzinie Kim była już w drodze do domu, nie wiedziała jeszcze, że jej cały świat właśnie runął…

Tragedia

O godzinie 13.20, Kim zbliżając się do swojego domu, zauważyła, że w okolicy panuje duże zamieszanie. Na ulicy, w pobliżu jej domu, było mnóstwo ludzi, wśród nich dostrzegła swoich przyjaciół mieszkających w pobliżu. Wszędzie były samochody policyjne i karetki pogotowia. Kim nie miała pojęcia, co się dzieje. Gdy podjechała pod dom, jeden z funkcjonariuszy poprosił ją, aby wysiadła z samochodu. Miał jej coś do powiedzenia. Po jego minie wywnioskowała, że nie będzie to nic dobrego. Nie myliła się. Policjant oświadczył, że jej córki, Tessara i Samantha, zostały zamordowane. Kiedy oszołomiona Kim, z trudem próbowała sobie poukładać i zrozumieć słowa, które do niej docierały, funkcjonariusz zdradził imię zabójcy bliźniaczek. To był David. Jej mąż.

Zgłoszenie

David  dobrowolnie przyznał się, że zabił Tessarę i Samanthę. Po tym jak zamordował dziewczynki, zadzwonił pod numer alarmowy 911 i opowiedział dyspozytorowi, co zrobił. Kiedy Kim opuszczała dom, słyszała, jak dziewczynki mówiły, że chciałyby się pobawić z tatą. Nie było to niczym dziwnym, zawsze tak robiły, a David uwielbiał bawić się ze swoimi dziećmi. Dziewczynki lubiły przebierać się za Księżniczki z bajek Disneya, oglądać bajki i śpiewać. A tego dnia, chciały się również pobawić w chowanego.

Szukam!

Kiedy podekscytowane bliźniaczki pobiegły szukać kryjówek, David poszedł do kuchni, wziął stamtąd dwa noże i ruszył na poszukiwania córek. Najpierw znalazł Samanthę; dziewczynka ukrywała się w kuchni. Ojciec uniósł nóż i dźgnął ją osiemnaście razy, w klatkę piersiową, plecy i głowę. Słysząc krzyki siostry, Tessara próbowała uciec przed Davidem i ukryła się w szafie w sypialni rodziców. Mężczyzna bez problemu znalazł ją i dźgnął czternaście razy.
Po dokonaniu tej przerażającej zbrodni, David zadzwonił na 911 i powiedział operatorowi, że zabił swoje dwie córki. Zanim na miejsce przyjechała policja, David zmienił ubranie, ponieważ było pokryte krwią jego córek.

Koszmar

To był najgorszy dzień w życiu Kim. Bez żadnego ostrzeżenia, straciła swoje dotychczasowe życie w bezpiecznym i szczęśliwym domu z rodziną. David nigdy wcześniej nie był agresywny. Był kochającym ojcem, lubianym sąsiadem, dobrym i uczynnym kolegą z pracy i oddanym mężem. Nie było żadnych oznak, świadczących o tym, że miał zamiar skrzywdzić swoje dzieci tamtego dnia. Czyn, którego David się dopuścił był niewybaczalny, ale Kim przebaczyła mężowi i postanowiła go wspierać.

Leki

W chwili dokonania zbrodni, David zażywał silne leki. Mężczyzna cierpiał na depresję od ponad dwudziestu lat i nigdy nie udało mu się jej w pełni opanować ani znaleźć odpowiedniego lekarstwa, dzięki któremu mógłby skutecznie kontrolować swój nastrój. Miał dobre dni, było ich dużo. Ale miał też mroczne chwile, a Kim o tym wiedziała. Próbowała mu nawet pomóc. Ale nie miała pojęcia, jak złowieszcze były wtedy jego myśli. Nikt tego nie wiedział.

One muszą umrzeć

David powiedział policji, że nieraz myślał o zabiciu swoich dzieci, żony i rodziców. Bał się też, że wkrótce straci swoją pracę i roczną premię. Jego obawy były całkowicie bezpodstawne. Nikt nie miał zamiaru go zwalniać, a co więcej, wkrótce miał otrzymać za swoją wzorową pracę, największą premię ze wszystkich dotychczasowych. Kiedy tamtego dnia dziewczynki poprosiły go, by pobawił się z nimi w chowanego, uznał to za znak: „To po prostu przyszło do mnie. Nie ma żadnej przyszłości. Nie ma nic. I w ten sposób wszystko wskazywało na to, że one muszą umrzeć”

Koktail

Zaledwie kilka tygodni przed tym feralnym, styczniowym dniem, David zaczął brać Prozac. Przyjmował też Ambien, Trazadone i Lunesta. Kim uważała, że w wyniku przyjmowania tego koktajlu lekarstw, David doświadczył przerwy psychotycznej (przerwa psychotyczna to zjawisko, z którym mamy do czynienia zawsze wtedy, gdy jakaś osoba doświadcza poważnej zmiany w postrzeganiu otaczającej ją rzeczywistości). W dniach poprzedzających tragedię, David nie mógł spać. Zaledwie dzień przed morderstwami, Kim poszła z Davidem do psychologa. Powiedziała mu: „On mnie przeraża. Wstaje w środku nocy i chodzi tam i z powrotem.”

Kara

David przyznał się do dwóch zarzutów morderstwa pierwszego stopnia i 29 lipca 2006 roku, został skazany na karę dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego. W więzieniu zdiagnozowano u niego chorobę dwubiegunową. Kim aktywnie walczy, aby jej mąż został zwolniony z więzienia.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.