Let’s travel together.

Koktajl z krwi i wnętrzności – historia Wampira z Sacramento, część II (18+)

Uwaga! Artykuł zawiera treści drastyczne, nieodpowiednie dla niepełnoletnich czytelników oraz osób szczególnie wrażliwych.

0
Dlaczego nazwano Richarda Trentona Chase’a Wampirem z Sacramento i współczesnym wcieleniem Drakuli? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w poniższym artykule.

Poniższy artykuł jest kontynuacją części pierwszej tej historii. Jeśli nie przeczytaliście jeszcze części I, polecam zajrzeć do linku poniżej.

Koktajl z krwi i wnętrzności – historia Wampira z Sacramento, część I (18+)

Pierwsze morderstwo

29 grudnia 1977 r. Chase zabił swoją pierwszą ofiarę.Ofiarą był Ambrose Griffin, 51-letni inżynier i ojciec dwojga dzieci, który pomagał żonie przynieść zakupy z samochodu do domu. Ambrose został śmiertelnie postrzelony przy swoim samochodzie.

W międzyczasie

W styczniu 1978 roku, włamał się do domu obcych ludzi, obrabował go, oddał mocz do szuflady z dziecięcymi ubraniami  i wypróżnił się do łóżka w pokoju dziecięcym. Akt dewastacji został przerwany powrotem właścicieli domu, Chase został zaatakowany, ale udało mu się uciec.

Chase kontynuował poszukiwanie otwartych drzwi do okolicznych domów. Uważał, że zamknięte drzwi to znak, że był tam niemile widziany a otwarte, w jego mniemaniu, były zaproszeniem do wejścia.

Drugie morderstwo

21 stycznia 1978 roku. Podczas poszukiwań otwartych posiadłości, natknął się na dom Davida i Teresy Wallin. Dawid akurat był w pracy a Teresa, będąca w trzecim miesiącu ciąży, była w trakcie wyrzucania śmieci i dlatego nie zamknęła drzwi wejściowych. Chase zaskoczył ją w domu i postrzelił ją trzy razy, raz w rękę (rana obronna) i dwa razy w głowę, kobieta zmarła na miejscu. Odnalezione później łuski z nabojów, potwierdziły, że użyto tej samej broni, której użyto przy egzekucji Ambrose Griffina.

Następnie Chase zaciągnął ciało martwej kobiety do sypialni i zgwałcił je pośmiertnie, kilkakrotnie dźgając je nożem rzeźniczym. Kiedy skończył, rozpruł zwłoki i wyjął kilka jej narządów wewnętrznych. Użył wiadra do zebrania krwi i wnętrzności ofiary a następnie poszedł z nim do łazienki. Wylał zawartość wiadra do wanny i urządził sobie kąpiel. Po kąpieli wrócił do ofiary, odciął jej sutek i upuścił jej krew do pustego pojemnika po jogurcie, po czym ją wypił. Przed opuszczeniem posesji Teresy, wyszedł na podwórko, gdzie znalazł psie odchody, zebrał je i wepchnął do ust i gardła zwłok kobiety.

Masowa zbrodnia

23 stycznia 1978 r., dwa dni po zabiciu Teresy Wallin, Chase kupił dwa szczeniaki od sąsiada. Trenton zabił je i wypił ich krew, po czym pozostawił martwe psy na trawniku sąsiada.

27 stycznia Chase wszedł do domu 38-letniej Evelyn Miroth, która opiekowała się swoim 22-miesięcznym siostrzeńcem Davidem. W domu obecny był także sześcioletni syn Eveyln, Jason i Dan Meredith, sąsiad, który przyszedł odwiedzić Evelyn. Evelyn była w wannie a Dan pilnował dzieci. Kiedy wszedł do przedpokoju, natknął się na Chase, który właśnie wtargnął do domu Evelyn. Dan został postrzelony z bliska w głowę, z pistoletu Chase’a. Mężczyzna zginął na miejscu.

Chase odwrócił zwłoki i ukradł portfel Dana oraz kluczyki do jego samochodu. Przerażony syn Eveline, Jason pobiegł do sypialni swojej matki, szukając ratunku. Jednak  Chase był szybszy, oddał dwa strzały do chłopca. Strzelił dwa razy w głowę sześciolatka. W pogodni za Jasonem, Chase strzelił także do malutkiego Davida, również w głowę.

Masakry ciąg dalszy

Następnie wszedł do łazienki i zabił Evelyn, jednym strzałem w głowę. Zaciągnął jej zwłoki na łóżko, gdzie jednocześnie je gwałcił i pił jej krew. Patolodzy odkryli dużą ilość nasienia w odbytnicy zwłok, co wskazuje na „niezwykłą liczbę” wytrysków.

Kiedy Chase skończył , dźgnął ją „co najmniej pół tuzina razy” w odbyt, nożem wbijając się w jej macicę. Dźgnął ją w szereg istotnych punktów na ciele, co spowodowało, że krew z jej narządów wewnętrznych wlała się do jej brzucha, który następnie rozciął i wylał do wiadra; następnie pochłonął całą krew. Chase poszedł po zwłoki Davida, zabrał go do łazienki gdzie otworzył jego czaszkę  i zjadł część tkanki mózgowej.

Speszony zabójca

Do domu państwa Miroth zapukała dziewczynka, z którą Jason zwykł się bawić. To wydarzenie zaskoczyło Chase’a, który uciekł z rezydencji, kradnąc samochód Dana Mereditha. Dziewczyna zaalarmowała sąsiada o zaistniałej sytuacji. Zaalarmowany sąsiad włamał się do domu Miroth, gdzie odkrył ciała i czym prędzej skontaktował się z policją. Po wejściu do domu policja odkryła odciski dłoni sprawcy oraz odciski podeszew butów. Nie znaleziono jednak niespełna dwuletniego Davida. Policja miała cały czas nadzieję, że znajdą chłopca żywego.

Tymczasem Chase zabrał ze sobą zwłoki Davida do domu, gdzie odciął jego przyrodzenie i użył go jako słomki, przez którą wysysał krew z jego ciała. Następnie rozciął zwłoki chłopca, zjadł kilka narządów wewnętrznych i zrobił koktajle z reszty. Zwłok pozbył się porzucając je przy pobliskim kościele.

This slideshow requires JavaScript.

Działania policji

Po morderstwie Wallina, miejscowa policja wezwała FBI. Agenci Russo Vorpagel i Robert Ressler opracowali profil zabójcy. Ustalili, że zabójca jest wysoki, niedożywiony, samotny, zaniedbany, a co najważniejsze, nadal będzie zabijał.

Pięć dni po masowym morderstwie i po wysłuchaniu opinii FBI, Nancy Holden skontaktowała się z policją, twierdząc, że sądzi, że Richard Chase może być zabójcą. Policja prześledziła profil Chase’a, gdzie natknęli się na rejestrację półautomatycznego pistoletu kalibru 22. Broni o tym kalibrze użyto przy wszystkich jego zbrodniach. Policjanci udali się do mieszkania Chase’a, gdzie poprosili go o rozmowę. Chase odmówił. Przyczajeni policjanci poczekali zatem, aż Chase wyjdzie z domu aby go aresztować. Po jakimś czasie mężczyzna wyszedł z mieszkania, niosąc zakrwawione pudełko. Jego kurtka i buty były również całe we krwi. Wewnątrz pudełka znajdowały się kawałki poszarpanej, nasiąkniętej krwią tapety oraz zakrwawiona broń kalibru 22.

Wnętrze nory wampira

Detektywi wraz z agentami, Ressler i Vorpagel, przeprowadzili przeszukanie mieszkania Chase’a. Ściany, podłoga, sufit, lodówka oraz wszystkie naczynia do jedzenia i picia były pokryte krwią. Na kuchennym blacie stał blender, którego Chase używał do robienia swoich koktajli. Naczynia pokryte były krwią i gnijącą tkanką narządów wewnętrznych. W lodówce policja znalazła kilka części ciała zwierząt, owiniętych folią aluminiową. Znaleziono mózg Dawida w plastikowym pojemniku i kawałki jego ciała owinięte folią spożywczą. Oprócz tego w lodówce znajdowało się kilka narządów wewnętrznych Evelyn Miroth i Teresy Wallin. Na blacie znaleziono kilka obroży dla zwierząt a na stole w kuchni, leżały rozłożone schematy przedstawiające różne aspekty ludzkiej biologii.

Wyrok

W 1979 r. Chase stanął przed sądem z sześcioma zarzutami morderstwa. Aby uniknąć kary śmierci, obrona próbowała doprowadzić do tego aby Chase został uznany za winnego zabójstwa drugiego stopnia, za co skazano by go na dożywocie. Linia obrony, opierała się na historii chorób psychicznych Chase’a oraz na tym, że zbrodnie nie zostały zaplanowane. 8 maja 1979 roku, ława przysięgłych uznała Chase’a za winnego sześciu morderstw pierwszego stopnia.  Chase został skazany na śmierć w komorze gazowej.

Postrach

Czekając na śmierć, Chase stał się postrachem w więzieniu. Inni więźniowie (w tym kilku członków gangu), świadomi makabrycznej natury jego zbrodni, bali się go, a według strażników więziennych, często próbowali namówić Chase’a do popełnienia samobójstwa.  Sami bali się zbliżyć do niego na tyle aby pozbawić go życia. Chase udzielił także kilku wywiadów, które przeprowadził z nim Robert Ressler, podczas których mówił o swoich obawach przed nazistami i UFO. Twierdził, że chociaż zabił, to nie była jego wina; został zmuszony do zabijania, aby utrzymać się przy życiu, co, jak wierzył, zrobiłby każdy.

Nizistowskie UFO i śmierć

Poprosił Resslera, aby umożliwił mu dostęp do pistoletu radarowego, za pomocą którego mógłby zatrzymać nazistowskie UFO, aby naziści mogli stanąć przed sądem za morderstwa. Wręczył także Resslerowi dużą ilość makaronu oraz sera, które gromadził w kieszeniach spodni, bojąc się ich spożyć, wierząc, że pracownicy więzienia pozostawali w sojuszu z nazistami i usiłowali go zabić.

26 grudnia 1980 r. strażnik przeprowadzający kontrolę celi, stwierdził, że Chase leży nieruchomy na swoim łóżku i nie oddycha. Sekcja zwłok wykazała, że ​​Chase popełnił samobójstwo poprzez przedawkowanie przepisanych przez lekarza więziennego leków antydepresyjnych, które odkładał przez ostatnie kilka tygodni.

 

 

Autor: KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.