Let’s travel together.

Koktajl z krwi i wnętrzności – historia Wampira z Sacramento, część I (18+)

Uwaga! Artykuł zawiera treści drastyczne, nieodpowiednie dla niepełnoletnich czytelników oraz osób szczególnie wrażliwych.

0

Dlaczego Richarda Trentona Chase’a nazwano Wampirem z Sacramento i współczesnym wcieleniem Drakuli? Na to pytanie, odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Richard Trenton Chase urodził się 23 maja 1950 r., w Sacramento, w stanie Kalifornia. Chase wychował się w zwykłym domu, w rodzinie klasy średniej. Zgodnie z panującym wtedy przeświadczeniem, kary cielesne wymierzane dzieciom miały pozytywny wpływ na ich wychowanie i dyscyplinowanie. Ojciec Chase’a nie był pod tym względem wyjątkiem i często zdarzało mu się  karać syna w ten sposób.

Początki

Od najmłodszych lat, można było dopatrzeć się dziwnych zachowań i problemów natury emocjonalnej oraz psychicznej u Trentona. W wieku 10 lat wykazywał wszystkie elementy triady Macdonalda* : moczenie się, podpalanie i okrucieństwo wobec zwierząt.

Trenton prawdopodobnie cierpiał na hipochondrię. Uskarżał się, że jego serce czasami „przestaje bić” lub że „ktoś usunął mu tętnicę płucną ”. Trzymał pomarańcze na głowie, wierząc, że witamina C zostanie wchłonięta do jego mózgu poprzez dyfuzję . Chase uważał również, że kości jego czaszki zostały rozdzielone i poruszały się niezależnie od siebie, więc ogolił głowę, aby móc lepiej obserwować tę aktywność.

Młodość

W szkole średniej, Chase miał kilka dziewczyn, z którymi się spotykał. Nigdy jednak, nie był w stanie utrzymać stałego związku, częściowo ze względu na jego niezdolność do osiągnięcia lub utrzymania erekcji. Po zasięgnięciu opinii psychiatry, Chase został poinformowany, że źródłem jego problemów jest albo tłumiona wściekłość, albo choroba psychiczna. Po tej diagnozie, Chase nie szukał już dalszego leczenia. Później ustalono, że Trenton miał awersję do seksu konwencjonalnego i mógł osiągnąć orgazm jedynie poprzez gwałtowne, dewiacyjne działania, takie jak zabijanie zwierząt czy nekrofilia.

Dorosłość

W wieku 21 lat, Chase wyprowadził się z domu rodziców. Zanim jednak to zrobił, oskarżył matkę o próbę zabicia go poprzez podawanie trucizny. Trenton miał również przekonanie, że naziści czyhają na jego życie. Ojciec Chase’a wynajął dla niego mieszkanie i zmusił go do wyprowadzki z domu.

Trenton zamieszkał z kilkorgiem znajomych. Współlokatorzy Chase’a skarżyli się, że był stale pod wpływem alkoholu i narkotyków takich jak marihuana i LSD . Mężczyzna chodził też nago po mieszkaniu, nawet w towarzystwie współlokatorów. Współlokatorzy Chase’a zażądali aby się wyprowadził jednak mężczyzna zdecydowanie odmówił. Wtedy oni zdecydowali się opuścić mieszkanie.

Trenton sam w domu

Gdy Trenton został sam w mieszkaniu, bez oporów mógł chwytać i zabijać małe zwierzęta, które następnie pochłaniał na surowo. Jak się później okaże, robił o już kiedy był dzieckiem. Niejednokrotnie jego matka była świadkiem jak mały Richard przynosił do domu martwe zwierzęta, nie zrobiło to jednak na niej większego wrażenia.

Po jakimś czasie, zaczął wkładać wnętrzności zwierząt, które zabił, do blendera w celu zrobienia koktajlu. Chase wierzył, że pijąc te koktajle, zapobiega skurczowi serca; obawiał się, że jeśli skurczy się za bardzo, zniknie, a potem umrze.

This slideshow requires JavaScript.

Hospitalizacja

W 1975 r. Chase został mimowolnie zamknięty w zakładzie psychiatrycznym po tym, jak trafił do szpitala z zakażeniem krwi, którego nabawił się po wstrzyknięciu sobie krwi królika.

Chase uciekł ze szpitala, po czym udał się do domu matki. Szybko jednak został zlokalizowany i przetransportowany z powrotem do placówki. W szpitalu, często dzielił się z personelem, swoimi fantazjami na temat zabijania królików. Kiedyś znaleziono go z krwią rozsmarowaną wokół ust. Personel szpitala przyłapał Richarda, gdy ten łapał ptaki przez kraty w oknach pokoju, ukręcał im głowy i wyssał z nich krew. Między sobą, personel zaczął nazywać go „Draculą” z powodu jego słabości do krwi.

U Richarda zdiagnozowano schizofrenię paranoidalną. Po przejściu szeregu zabiegów z użyciem leków psychotropowych, Chase nie był już uważany za zagrożenie dla społeczeństwa. W 1976 r. został zwolniony ze szpitala i trafił pod opiekę matki. Kobieta zadecydowała, że jej syn nie musi przyjmować przepisanych mu leków i zażądała aby się wyprowadził z jej domu.

Na wolności

Po samotnym zamieszkaniu, mógł znowu chwytać i torturować zwierzęta, a następnie pić ich krew. Jego wczesnymi ofiarami były psy, koty, ptaki, króliki. Czasami zabijał i zjadał zwierzęta sąsiadów i przynajmniej raz skontaktował się z jednym z nich aby przyznać się do tego co zrobił. Jednocześnie rozwinął fascynację bronią palną i zakupił kilka pistoletów. Zafascynowały go zbrodnie Dusiciela z Hillside; wierzył, że Dusiciel, podobnie jak on sam, padł ofiarą spisku nazistowskiego lub UFO.

Chase zaczął zaniedbywać swoją higienę osobistą, zaprzestał kąpieli, mycia zębów, prania odzieży. Przestał jeść i jego waga spadła do 145 funtów (65 kg).

Dziwne znalezisko

3 sierpnia 1977 r. policja stanu Nevada odkryła, samochód przykryty grubą warstwą piasku, w pobliżu jeziora Pyramid w stanie Nevada. W środku znaleziono dwa karabiny, stos ubrań, wiadro pełne krwi oraz wątrobę. Oficerowie wytropili Richarda, która był nagi a ciało miał umazane krwią, od stóp do głów. Zapytany o zawartość samochodu, stwierdził, że krew i wątroba należy do niego.

 

Część pierwsza historii o Wampirze z Sacramento kończy się tutaj. Wkrótce ukaże się kontynuacja artykułu, pod tym samym tytułem. W drugiej części poznacie dalsze losy przyszłego seryjnego mordercy.

 

*Triada Macdonalda – trójelementowy zestaw zachowań obejmujący enurezę (mimowolne moczenie się), podpalanie i okrucieństwo wobec zwierząt. Współwystępowanie tychże zachowań w okresie młodości interpretowane jest jako sygnał rozwijającej się osobowości patologicznej lub antyspołecznej. Teorię tę przyjął John Macdonald w roku 1963, a Hellman i Blackmann w 1964. Zachowania składające się na triadę Macdonalda wielokrotnie obserwowane były w młodości seryjnych zabójców.

 

Autor: KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.