Let’s travel together.

Jedenastoletnia Valentina i jej przyjaciel zostali porwani z lodowiska. Kim jest porywacz podający się za reżysera filmowego?

0

29 stycznia 2007 r. uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej nr 9 w Wielkich Łukach w Rosji o godzinie 12:40 zaczęli rozchodzić się do swoich domów. Wśród nich było troje przyjaciół Katya Savitskaya, Valentina Korik i Pavel Matrosov. Tamtego dnia, do domu wróciła jedynie Katya.

Lodowisko

W drodze do domu, dzieci zatrzymały się na lodowisku przy ulicy Karla Liebknechta, gdzie postanowiły pojeździć na łyżwach. Gdy przyjaciele bawili się w najlepsze, podszedł do nich nieznajomy mężczyzna. Przedstawił się jako reżyser filmowy z Moskwy i zaproponował dzieciom udział w kręceniu filmu fabularnego. Według Katyi mężczyzna był spokojny, opanowany i pewny siebie. Nie nalegał. Co więcej, powiedział, że dobrze byłoby najpierw zapytać dorosłych o zgodę zanim zgodzą się wziąć udział w produkcji.

Mężczyzna wyjaśnił, że zanim trafią na plan, będą musieli z nim pojechać, a on zrobi im kilka zdjęć. Valentina zgodziła się jako pierwsza. Katya się nie zgodziła, ale Pavel nie chciał opuścić swojej przyjaciółki i postanowił pójść z nią. Dzieci udały się z mężczyzną do zaparkowanego nieopodal samochodu i odjechali w nieznanym kierunku.

Poszukiwania

Gdy dzieci nie wróciły do ​​domu, rodzice skontaktowali się z ich znajomymi. Gdy tylko dowiedzieli się o sytuacji, która miała miejsce na lodowisku, czym prędzej skontaktowali się z organami ścigania i zgłosili porwanie. W poszukiwania zaginionych dzieci zaangażowano cały sztab milicji z Wielkich Łuków, a także funkcjonariuszy z innych oddziałów obwodu pskowskiego. Podczas poszukiwań użyto helikoptera. Za wszelkie informacje dotyczące zaginionych lub porywacza wyznaczono nagrodę w wysokości 400 tysięcy rubli.

W międzyczasie przeszukano piwnice okolicznych domów, a także zbiorniki wodne i kanały ściekowe. Zrozpaczeni rodzice zwrócili się do porywacza na antenie z prośbą o uwolnienie ich dzieci.

Porywacz

Według naocznych świadków porywaczem był mężczyzna w wieku około 35-40 lat. Porywacz miał okulary, a z jego ubrań emanował zapach tytoniu. Jego odzież opisana była jako brudna i niezadbana. Przesłuchano dużą liczbę podejrzanych, ale żaden z nich nie pasował do opisu. Sprawa zaginięcia tej dwójki odbiła się szerokim echem z powodu potężnej fali porwań, gwałtów i morderstw nieletnich w tamtym roku. Valentina i Pavel zostali umieszczeni na międzynarodowej liście osób zaginionych, a do ich poszukiwań dołączył nawet Interpol. W mieście to wydarzenie wywołało panikę wśród rodziców.

Bez śladu

Mimo aktywnych poszukiwań, po czternastu latach od zaginięcia, nie poczyniono żadnych większych postępów w sprawie. Szef Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej dla obwodu pskowskiego Andriej Kalinin powiedział: „Śledztwo nie jest zawieszone, jest nadal aktywne. Ilość wykonanej w tym celu pracy jest kolosalna, nie mogę nawet przytoczyć innego takiego przypadku, w którym tak duża liczba osób zostałaby sprawdzona pod kątem zaangażowania w sprawę czy przeprowadzoną liczbę czynności związanych z poszukiwaniem.”

W 2014 r. kierownictwo Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej w obwodzie pskowskim zapewniło: „…będziemy badać tę sprawę, dopóki nie dowiemy się, co się wydarzyło, w styczniu 2007 r., w centrum Wielkich Łuków”.

W 2020 roku, kiedy Matrosov i Korik mieliby 24 lata, opublikowano progresję wiekową ich prawdopodobnego wyglądu.

Rysopis
Valentina:  W dniu zaginięcia miała 11 lat (ur.1996), europejski typ urody, szczupła budowa ciała, niebieskie oczy, jasnoblond włosy, długie. Dziewczynka miała na sobie: dzianinową czapkę, szalik i bordowy płaszcz, czarne buty, ciemnozieloną sukienkę, szary golf, czarne rajstopy.
Pavel: W dniu zaginięcia miał 11 lat (ur.1996), europejski typ urody, normalna budowa ciała, włosy jasnobrązowe, krótkie.
Ubrany był: dzianinowa sportowa czapka w kolorze granatowym z białym logo z przodu, czerwona puchowa kurtka z kapturem, szary golf, ciemnozielona kamizelka, biały T-shirt w zielone wzory, czarne klasyczne spodnie, czarne skarpetki, czarne buty zimowe.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.