Let’s travel together.

Jaka jest prawdziwa tożsamość zmarłego mężczyzny z namiotu? Kim był tajemniczy Ben Bilemy?

4
Znamy jego pseudonimy. Wiemy, jak wygląda. Wiemy, gdzie był. Mamy jego zdjęcia i zeznania wielu ludzi, którzy go spotkali podczas górskich wędrówek. Czy to wystarczy aby zidentyfikować martwego mężczyznę ze szlaku?

23 lipca 2018 roku, przypadkowi turyści znaleźli martwego mężczyznę w namiocie na kempingu Noble’s Camp w Big Cypress National Preserve w hrabstwie Collier na Florydzie. Jego śmierć nie wydała się podejrzana, biorąc pod uwagę wygląd jego ciała, które było skrajnie wychudzone. Mężczyzna zmarł prawdopodobnie kilka dni przed odkryciem. W namiocie znaleziono wiele rzeczy należących do zmarłego ale ani jednej, która mogłaby ujawnić, kim tak naprawdę był. Żadnego telefonu, dowodu osobistego, żadnych kart kredytowych; był tam jego sprzęt turystyczny, notatnik i 3640 dolarów w gotówce.

Poszukiwania tożsamości

„Jego ciało było trochę poskręcane. Jego oczy były szeroko otwarte, jakby patrzył prosto na mnie.” opowiada NICHALAUS HORTON – TURYSTA, KTÓRY ZNALAZŁ CIAŁO MĘŻCZYZNY.

Natychmiast po odnalezieniu zwłok, mężczyzna zadzwonił pod numer 911 i poinformował o swoim odkryciu.
Pierwszą rzeczą, jaką zrobili śledczy, było przeszukanie kryminalnych i wojskowych baz danych pod kątem odcisków palców. Nie było żadnych trafień. Następnie śledczy przejrzeli zgłoszenia dotyczące osób zaginionych w okolicy miejsca znalezienia ciała. Nie znaleziono jednak nikogo pasującego do opisu zmarłego. Funkcjonariusze stopniowo poszerzali geograficzny obszar poszukiwań pod kątem zgłoszonych zaginięć, ale wszystkie próby zidentyfikowania tego człowieka zawiodły.

This slideshow requires JavaScript.

Apel do społeczeństwa

Podejmując kolejną próbę zidentyfikowania zmarłego turysty, śledczy wydali biuletyn, prosząc opinię publiczną o informacje. Biuletyn zawierał rysopis i informował, że mężczyzna był w wieku między 35 a 50 lat, miał włosy i brodę  w kolorze salt & pepper (pieprz i sól), a jego zęby były w doskonałym stanie. Mężczyzna miał 5’8 ” wzrostu i ważył zaledwie 83 funty(około 38 kg) i pionową bliznę na brzuchu niewiadomego pochodzenia. Informacje na temat zmarłego obejmowały również jego ubranie, czyli beżową koszulkę, zielone szorty i czarne buty trekkingowe Salomon. Namiot, w którym znaleziono mężczyznę był żółty, dwuosobowy, marki Brooke-Range.
Po opublikowaniu tych informacji, na policję zaczęły wpływać liczne zgłoszenia od osób, które spotkały tego mężczyznę podczas swoich wędrówek. Wielu ludzi zaczęło opisywać w internecie swoje spotkania z owym mężczyzną, podczas wędrówek po szlaku. Jak się okaże, nie były to tylko puste słowa, bo wielu z nich na ich poparcie przedstawiła fotografie z tajemniczym mężczyzną znanym pod pseudonimami „Mostly Harmless”, „Denim”, „Ben Bilemy”. Poniżej przedstawiam oś czasu, którą udało się stworzyć na podstawie zeznań świadków.

2017

Kwiecień 2017 – Nowy Jork
Mostly Harmless (W zasadzie niegroźny), tak przedstawił się  napotkanym na szlaku ludziom w kwietniu 2017 roku, gdy zaczął wędrować po Szlaku Appalachów w Nowym Jorku. Mężczyzna nosił jeansowe spodnie i w związku z tym, został nazwany przez turystów „Denim”.

Podejrzewa się, że mężczyzna przedstawiał się jako Mostly Harmless w związku ze swoim zamiłowaniem do tematyki Sci-Fi. „ Mostly Harmless ” to piąta książka z serii „Autostopem przez galaktykę” autorstwa Douglada Adamsa (w Polsce ukazała się pod tytułem „W zasadzie niegroźna”).

Czerwiec 2017 – Powiedział ludziom, których spotkał na szlaku, że wybrał się na 2-tygodniową wędrówkę Szlakiem Appalachów (Appalachian Trail „AT”) w Nowym Jorku.
Inny turysta dowiedział się od niego, że pracował w dużej firmie i niedawno rzucił pracę. Powiedział, że przebywał w Bear Mountain Park w Nowym Jorku przez 2 tygodnie, zanim zdecydował się wędrować na południe AT.

Czerwiec lub lipiec 2017 r. – Turysta spotkał Denima w centrum dla zwiedzających w Unionville, w stanie Nowy Jork.
Inny świadek twierdzi, że spotkał go w kościele w Duncannon w Pensylwanii.

28 lipca 2017 r. – Mężczyzna był widziany  na AT w schronisku Raven Rock w Maryland.

Początek sierpnia 2017 r. – Pewien wycieczkowicz twierdzi, że widział go wędrującego gdzieś w pobliżu Shenandoah w Wirginii, w towarzystwie starszej kobiety z siwymi dredami.

Wrzesień 2017 – turyści spotkali go w Daleville, w stanie Wirginia. Mężczyzna wyglądał wtedy całkiem normalnie i zdrowo.

7-8 października 2017– Pewna kobieta spotkała Denima w Damascus, w Wirginii. Powiedziała, że plecak Denima ważył 53 i pół funta(około 24 kg). Kobieta zrobiła zdjęcie jego plecaka leżącego na wadze, ponieważ był tak ciężki, że prawie się przewróciła próbując go włożyć na plecy. Kobieta zrobiła sobie selfie z Denimem i kilka innych zdjęć. Utknęli w Woodchuck’s Hostel w Damaszku na 2 dni z powodu huraganu uderzającego w szlak
7 października udał się na posiłek do Damascus Pizza Co Bar and Grill z ową kobietą i kilkoma innymi turystami. Mężczyzna był zakwaterowany w Woodchuck’s Hostel w Damascus i utknął tam na dwa dni, ponieważ do szlaku zbliżał się huragan.

Listopad 2017 r. – Hiker (DB) spotkał go w schronisku Trey Mountain na AT. Powiedział DB, że pracował jako informatyk w Nowym Jorku i jedzie na Florydę.

22-26 listopada 2017 – Hiawassee, w stanie Georgia
Mostly Harmless zameldował się w Top of Georgia Hostel & Hiking Center pod nazwiskiem„Ben Bilemy”. Ben Bilemy to kolejna zmyślona tożsamość mężczyzny. W hostelu nie można było się zameldować przy użyciu pseudonimu, więc mężczyzna użył wtedy zwyczajnie brzmiącego imienia i nazwiska. Denim wymeldował się z hostelu ponieważ ten był zamykany w związku ze Świętem Dziękczynienia 23 listopada. Wrócił następnego dnia i został od 24 do 26.

Tuż przed wyjazdem Mostly Harmless kupił 2-osobowy namiot, w którym później znaleziono go martwego.

2 grudnia 2017 – Blairsville, Georgia

Denim odwiedził sklep Mountain Crossings, gdzie kupił mapy i powiedział właścicielowi, że zmierza do Key West na Florydzie.
Według pracownika, który sprzedał mu mapy, mężczyzna zapłacił gotówką, więc nie było możliwości uzyskania jakichkolwiek informacji o człowieku, który je kupił.

4 grudnia 2017 – Blue Ridge, Georgia
Mężczyzna dotarł do Springer Mountain. Pewien turysta spotkał Mostly Harmless, w schronisku na Springer Mountain.
Świadek zeznał, że byli tam sami, więc rozmawiali do późnych godzin nocnych. Denim powiedział swojemu rozmówcy, że jego tata znęcał się nad nim i obecnie nie utrzymuje kontaktu z rodzicami. Mężczyzna wspomniał o swojej siostrze i byłej dziewczynie. Rozmawiali także o Sci-Fi, a konkretnie o Doktorze Who .

29 grudnia 2017 – Salem Church Road, Georgia
Mężczyzna zrobił zdjęcie Denimowi, kiedy spotkali się na Salem Church Road, na Szlaku Pinhoti, na południe od granicy stanu Alabama i Georgia.

2018

Styczeń 2018 – Pinhoti

Turysta spotkał go na szlaku Pinhoti, Denim powiedział turyście, że pokonuje około 10 mil dziennie.

24 stycznia 2018 r. – Crestview na Florydzie
Kelly Fairbanks była pierwszą osobą, która dopasowała rysopis zaginionego do turysty, którego poznała na Florydzie 24 stycznia 2018 r. Kobieta jest tzw. aniołem szlaku – kimś, kto pomaga wędrowcom, oferując im prysznic i posiłek oraz inne rzeczy mające na celu pomoc turystom. Poznała go jako „Mostly Harmless”.

„Gdy tylko to zobaczyłam (portret zmarłego), wiedziałam, kim on jest. Natychmiast wysłałam wiadomość do szeryfa hrabstwa Collier ze zdjęciem.”

Kelly Fairbanks przekazała Mostly Harmless naklejkę z napisem „FT thru-HIKE” i zrobiła mu z nią zdjęcie.
Mężczyzna powiedział Kelly, że zaczął swoją podróż w Nowym Jorku i kieruje się do Key West. Kiedy zapytała go, czy korzysta z aplikacji Florida Trail Guide, odpowiedział, że nie, ponieważ nie ma telefonu komórkowego. Wyciągnął kartkę z mapą Florydy z narysowaną linią oznaczającą szlak, którym podąża.

Kelly powiedziała, że ​​martwiła się o Mostly Harmless, ponieważ wydawał się niewprawionym wędrowcem, brak telefonu i noszenie ogromnego namiotu to „błędy debiutanta”. Mężczyzna odrzucił jej propozycję zakwaterowania, nie skorzystał też z prysznica.

22 lutego 2018 r. – Monticello, Floryda
Dwie kobiety, które wędrowały po Florida Trial „FT”, również spotkały Mostly Harmless. Snapper i Sugar Rush szły zalanym szlakiem, kiedy natknęły się na Mostly Harmless, który szedł na południe. Powiedziały, że mężczyzna pokonywał szlaki bez GPSu, a nawet szczegółowej mapy. Kobiety udzieliły mu informacji o szlaku- starając się podać więcej szczegółów.

24 lutego 2018 r. – Pine Log State Forest, Floryda
Obozowiczka w Pine Log State Forest powiedziała, że ​​spotkała Mostly Harmless na kempingu Sand Pond. Mężczyzna ​​powiedział jej, że przebywał u swojej siostry w Sarasocie lub w Fort Myers na Florydzie zanim zaczął swoją podróż po Florida Trail. Denim ​​powiedział jej o pracy w branży technologicznej. Powiedział jej również, że ma pewne problemy zdrowotne i potrzebuje / chce odbyć podróż, póki jeszcze może.
(Nie wiadomo czy informacja dotycząca przebywania u siostry jest prawdą. Wiadomo, że zaczynał w Nowym Jorku, przeszedł Appalachian Trial aż do Florida Trial. Sarasota i Ft. Meyers nie są częścią FT, więc prawdopodobnie nie wchodzą w grę.)

17 marca 2018 r. – w pobliżu Paisley, Floryda
Ktoś inny spotkał Mostly Harmless na FT, niedaleko Paisley na Florydzie. Turysta powiedział, że Denim wyglądał na chudego. Mężczyzna był w tym czasie w dobrym nastroju i wydawało się, że jest zadowolony z wędrówki. Ponownie wspomniał, że pochodzi z Nowego Jorku lub przynajmniej zaczynał swą podróż z Nowego Jorku. Turysta zrobił mu zdjęcie.

23 lipca 2018 – Ochopee, Floryda
Mostly Harmless został znaleziony martwy w swoim namiocie przez dwóch turystów, Nichalausa Hortona i Logana Buehla, w Noble’s Camp w Big Cypress National Preserve.

This slideshow requires JavaScript.

Co wiemy?

Krótko podsumowując wiemy, że:

 • Meldował się w hostelach pod nazwiskiem Ben Bilemy
 • Nazywano go Denim (wzdłuż AT) i Mostly Harmless (wzdłuż FT)
 • Pochodzi z Nowego Jorku, być może z Brooklynu
 • Mógł się urodzić w Baton Rouge w Luizjanie
 • Nikt ze świadków nie wspomniał o akcencie.
 • Wspominał o siostrze i byłej dziewczynie
 • Pracował w branży technologicznej, mógł rzucić pracę tuż przed rozpoczęciem podróży
 • Miał zeszyt z zapisanymi kodami
 • Niektórym turystom powiedział, że pracuje nad aplikacją dla wędrowców
 • Nie miał dokumentów ani telefonu, podróżował bez GPS
 • Nie był doświadczony w wędrówkach górskich

Obecnie

Sekcja zwłok nie wykazała żadnej śmiertelnej choroby, oznak uszkodzenia serca, wątroby lub nerek. Nie stwierdzono też aby zmarły przyjmował jakieś leki. Przyczyną śmierci było wygłodzenie.

This slideshow requires JavaScript.

W lipcu 2020 roku ogłoszono, że biuro szeryfa hrabstwa Collier podjęło współpracę z firmą Othram Inc. w celu zidentyfikowania zmarłego na podstawie genealogii kryminalistycznej. Sekwencjonowanie DNA Mostly Harmless zajmie około 12 tygodni.

Na dzień 24 lipca 2020 r. tożsamość człowieka nazywanego Mostly Harmless, Denim, Ben Bilemy pozostaje nieznana.

Macie pomysł kim może być tajemniczy mężczyzna? Co nim kierowało, gdy wybrał się w taką podróż? Czy możliwe aby osoba, która funkcjonowała w społeczeństwie (pracował, miał dziewczynę, siostrę, z którą rzekomo miał kontakt) nagle zniknęła i nikt tego nie zauważył? Wczoraj minęły 2 lata od znalezienia Mostly Harmless martwego.

Dla znających dobrze język angielski, poniżej umieszczam linki do zdjęć jego notatek. Może Wy na coś wpadniecie?

Notatki odręczne

Notatki przepisane na komputerze

Autor: Kasia Magierska
4 Komentarze
 1. Boli głowa mówi

  Równie dobrze mógł zmyślić tę siostrę i byłą dziewczynę.

 2. pant3k mówi
  1. Dorota Ortakci mówi

   Nie oglądałam. Muszę nadrobić

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.