Let’s travel together.

Gwałcona przez partnera matki, zamordowana przez jego brata

0

Jetseta urodziła się 25 sierpnia 1994 r. W Cedar Rapids w stanie Iowaj jako córka Treny Lynn Gage. Była cudowną, słodką, kochaną dziewczynką, która mimo upośledzenia psychicznego i fizycznego ( rozszczep kręgosłupa), miała bardzo pogodną osobowość. Jej porwanie, okrutne tortury, gwałt i morderstwo, spowodowały poważne zmiany w przepisach o karaniu tych, którzy popełniają przestępstwa seksualne na dzieciach w Iowa. 

Porwana z łóżka

24 marca 2005 r. Nic nie zwiastowało nadchodzącej tragedii. Jetseta i jej 8- letni brat byli pod opieką babci. Wieczorem kobieta dała swojej wnuczce lekarstwa i ułożyła ją do snu myśląc, że przed nimi kolejna spokojna i bezpieczna noc. Niestety jakiś czas później babcię zaalarmował krzyk jej córki Treny, która właśnie wróciła do domu ze szkoły wieczorowej. Łóżko dziewczynki było puste. 8- letni brat Jatsety powiedział, że widział przez okno jak z podjazdu odjeżdża samochód wujka Roger’a. Niby nic w tym dziwnego, ponieważ tego dnia naprawiał furgonetką Treny, jednak wszystko wskazywało na to, że to on postanowił zabrać dziewczynkę ze sobą.

Bracia

Swojego czasu Trena spotykała się z bratem Roger’a, James’em Bentley’em, który obecnie odsiaduje wyrok 100 lat więzienia za to, że przez dwa lata regularnie molestował upośledzoną Jatsetę o czym jej matka ani pozostali członkowie rodziny nie mieli pojęcia. Mimo ogromnej krzywdy, którą James wyrządził jej córce, bezmyślna Trena postanowiła wpuścić do życia jej i dzieci, jego brata Roger’a, nie wiedząc, że odsiadywał wyrok za rozpowszechnianie zdjęć małych dziewczynek, które sam robił.

Przyczepa

Amber Alert wydano niemal natychmiastowo po zgłoszeniu porwania dziecka, jednak komunikat zawierał błędy. Właściwy opis dziewczynki wraz z jej imieniem i zdjęciem pojawił się dopiero kilka godzin później, przez co stracono cenny czas i szansę na jej uratowanie. Wraz z komunikatem informującym o porwaniu, wydano list gończy za Rogere’m. Następnego dnia zareagowała na niego kobieta imieniem Charita Hansel, która zadzwoniła na policję informując, żeby śledczy udali się na teren opuszczonej przyczepy, którą kilka tygodni wcześniej miała pokazywać zainteresowanemu wynajmem Roger’owi.

Torturowana

Kiedy zastępy śledczych dotarły na miejsce, Roger wciąż tam był. Stał cały pokryty krwią i śmiał się w głos. Krew miał na palcach, na spodniach, na koszulce. Sam jego widok wystarczył by wiedzieć, że dziewczynka nie żyje i że wszyscy spóźnili się o kilka godzin. Zmasakrowane ciało dziesięciolatki zostało umieszczone w szafce w łazience. Jatseta była naga, miała związane ręce i nogi, a na głowie plastikową torbę. Chociaż całe jej ciało, a szczególnie narządy płciowe, było strasznie okaleczone, sekcja zwłok wykazała, że śmierć nastąpiła w wyniku uduszenia, spowodowanego odcięciem od tlenu. Dziewczynka mimo swojej ułomności, próbowała się bronić. Na dłoniach miała rany obronne, a pod paznokciami naskórek Roger’a.

Pogrzeb

W pogrzebie Jetsety wzięło udział kilkaset osób i chociaż cmentarz jest miejscem na którym można honorować, szanować, okazywać miłość i żegnać się z ludźmi, tłum był gotowy zlinczować matkę dziewczynki, obwiniając ją za jej śmierć. W następstwie lokalnego wzburzenia Trena wraz z synem i swoją matką, musiała się wyprowadzić.

Proces i następstwa

Z obawy o bezpieczeństwo 37- letniego Roger’a, proces także przeniesiono do innego miasta. Wszystko za sprawą rozległego rozgłosu procesowego, który został nazwany przez media „Sprawiedliwość dla Jetsety”. Ogłoszenie werdyktu, zajęło prokuratorom niecałe dwie godziny. Mężczyzna został skazany na dożywocie, bez możliwości zwolnienia warunkowego.

26 lipca 2006: Prezydent George W. Bush podpisał „Prawo Jetsety”, które zaostrza kary wobec seksualnych drapieżników, którzy napadają na dzieci i zabijają je, a także unowocześnia ich kontrolę za pomocą elektronicznych opasek, które muszą nosić po wyjściu na wolność. Morderstwo dziewczynki przywróciło także karę śmierci w lowa.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.