Let’s travel together.

Gdybym wiedziała, że ​​dostanę McDonalda, zabiłabym kogoś wcześniej”- 14- letnia TikTokerka, która zamordowała siostrę

0

19- letnia Helen spała spokojnie w swoim łóżku, kiedy do pokoju weszła jej 14- letnia siostra…

Choroba

Claire Miller urodziła się w 2007 r. W Lancaster w Pensylwanii. Była zdrowym dzieckiem i dorastała w kochającej się rodzinie. Jej starsza siostra Helen miała niestety mniej szczęścia. Dziewczyna cierpiała na dziecięce porażenie mózgowe, a większość swojego życia spędzała na wózku inwalidzkim. Nastolatka wymagała nieustannej opieki więc rodzice dpoświęcali jej praktycznie całą uwagę, robiąc wszystko co w ich mocy by córka miała względnie normalne życie. Claire pomagała w opiece nad siostrą i być może właśnie to ją przerosło.

Obie siostry chodziły do tej samej prywatnej szkoły Lancaster Country Day School, gdzie Helen mimo swojej choroby cieszyła się popularnością i zawsze była otoczona wianuszkiem przyjaciół, czego nie można było powiedzieć o Claire. Dziewczyna raczej stroniła od rówieśników i wolała trzymać się z boku. Czuła, że siostra ją przysłania.

TikTok

Czternastolatka szukała więc uznania i aprobaty za pośrednictwem Internetu i posłużyła jej do tego popularna mobilna aplikacja jaką jest TikTok. Dziewczyna publikowała krótkie filmiki na, których tańczyła w swoim pokoju, albo ruchem ust naśladowała piosenki. Inne przedstawiały jej tatę robiącego głupie miny, a jeszcze inne popularne memy anime. Można by pomyśleć- filmiki jakich wiele, jednak z czasem stawały się coraz bardziej złowieszcze i mogły niepokoić.

Claire nagrywała bowiem zakrwawioną, lateksową rękawiczkę, albo pluszową żyrafę, która była poplamiona czymś co wyglądało jak krew. Dzięki tego typu publikacjom nastolatka zyskiwała coraz większą popularność i obserwowało ją 22 000 użytkowników.

W niedzielny wieczór 22 lutego 2021 r. Claire opublikowała swój ostatni filmik…Nie wiadomo co przedstawiał ponieważ naruszał zasady i został usunięty, ale ci co zdążyli go zobaczyć, w komentarzach wyrażali szok i niedowierzanie.

Kilka godzin później doszło do ogromnej tragedii.

Zabita podczas snu

Była 1:00 w nocy kiedy 14- latka zadzwoniła pod 911 i wyznała dyspozytorowi, że zabiła swoją siostrę.  Chociaż dyżurny miał chwilę zawahania myśląc, że to jakiś głupi „szczeniacki” żart, wysłał na miejsce patrol i karetkę pogotowia.

Podczas gdy nieświadomi dramatu Mark i Marie smacznie spali w swojej sypialni, Claire siedziała w śniegu przed domem i próbowała zmyć z siebie krew.

Policja dotarła na miejsce w ciągu pięciu minut:

„Dźgnęłam moją siostrę. Jest w sypialni”.

Zalana krwią Helen leżała w swoim łóżku, na twarzy miała poduszkę, a z szyi wystawał jej kuchenny nóż. Chociaż lekarze podjęli desperacką walkę o jej życie, akcji serca nie udało się przywrócić. Dziewczyna została łącznie dźgnięta nożem siedem razy: dwa razy w klatkę piersiową, dwa razy w szczękę i trzy razy w szyję.

McDonald

Claire została przewieziona na komisariat. Była histeryczna i zachowywała się nielogicznie co wskazywało na to, że może cierpieć na zaburzenia psychiczne. Twierdziła bowiem, że jej siostrę zamordował Michael Myers (postać fikcyjna, znana z serii filmów Halloween). Zmieniła jednak zdanie kiedy w oczekiwaniu na psychologa, policjant przyniósł jej trochę jedzenia.

„Och, McDonald’s – zabiłabym kogoś wcześniej, gdybym wiedziała, że ​​dostanę McDonalda”- Odparła z uśmiechem.

W oczekiwaniu na karę

Sprawa Claire jest wciąż rozpatrywana, a z uwagi na jej charakter pierwsza rozprawa miała miejsce w sądzie dla dorosłych, co oznacza, że jeśli 14- latka zostanie ukarana jak osoba pełnoletnia, grozi jej dożywocie. W sądzie pojawili się Mark i Marie, którzy mimo tego co się stało, chcą bronić swojej córki:

„Kochamy je obie. Wiemy, że Claire nie chciała tego zrobić. Straciliśmy Helen i nie chcemy też stracić Claire. Nie chcemy, żeby została ukarana i nie otrzymała pomocy. To co się wydarzyło było poza jej kontrolą”.

Swoje zdanie mieli także biegli psychiatrzy:

„Oskarżona cierpi na halucynacje słuchowe. W chwili popełniania przestępstwa słyszała głosy, które kazały jej poderżnąć siostrze gardło. Ma także poważną depresję, lęki i psychozę co można przypisać stresowi związanemu dysforią płciową, nękaniem przez rówieśników i pandemią COVID-19”.

Obecnie adwokat Claire walczy by oskarżenie o zabójstwo przenieść do sądu dla nieletnich, gdzie nacisk kładzie się bardziej na resocjalizację, a mniej na karę.

Claire cały czas przebywa w areszcie, a jej konto na TikToku zostało usunięte.

 

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.