Let’s travel together.

Czy rozpoznajesz tych ludzi, przedmioty, miejsca? Pomóż złapać oprawców i wymierzyć sprawiedliwość!

0
Jesteśmy Polakami. Ale czy to znaczy, że los niewinnych dzieci, które padły ofiarą dorosłych nie powinien nas obchodzić, tylko dlatego, że sprawa nie dotyczy Polski? Stany Zjednoczone to kraj z największą Polonią na całym świecie. Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych mieszka blisko 10 milionów osób pochodzenia polskiego, a około 600 tysięcy z nich używa języka polskiego na co dzień.

Dlaczego piszę akurat o USA, skoro w każdym kraju na świecie dzieją się tragedie, które dotykają te niewinne istoty? Może dlatego, że tam skala tych przestępstw wydaje się być największa. W związku z tym, że Polacy osiedlają się niemal w każdym miejscu na świecie, warto udostępnić posiadane już informacje w nadziei, że ktoś skojarzy miejsce, rozpozna osobę lub przedmiot, a dzięki temu uda się uratować dziecięce życie lub złapać, choćby jednego dewianta odpowiedzialnego za ich krzywdę.

Na oficjalnej stronie FBI możemy przeczytać:

Funkcjonariusze organów ścigania poszukują wszelkich informacji w związku z opublikowanymi poniżej zdjęciami, które mogą pomóc w identyfikacji i ratowaniu dziecięcych ofiar. FBI wykorzystuje analizę obrazu, aby zidentyfikować wskazówki dotyczące miejsca przetrzymywania dziecka. Rozpoznając miejsce, zabawkę, osobę i dzieląc się swoimi spostrzeżeniami, możesz pomóc przede wszystkim zidentyfikować i uratować ofiarę (dziecko), a po drugie schwytać sprawcę. Nie istnieją wskazówki czy informacje zbyt małe.

Czy rozpoznajesz któregoś z „potworów” widniejących na tych zdjęciach? Może jest Ci znany jakiś obiekt lub miejsce w tle? Jeśli tak, podziel się informacją. Jeśli nie, prosimy, pomóż rozpowszechnić te zdjęcia i zwiększyć szansę na znalezienie tych biednych dzieci.

Jeśli masz jakiekolwiek informacje dotyczące tej sprawy, skontaktuj się ze śledczym ds. przestępstw przeciwko dzieciom w lokalnym biurze FBI, w najbliższej ambasadzie lub konsulacie amerykańskim. Można również przesłać anonimową wskazówkę online.

Poniżej znajdują się linki z dodatkowymi informacjami i źródłami.

https://www.fbi.gov/wanted/ecap/seeking-information

https://www.fbi.gov/wanted/ecap/seeking-information-collage/view

 

Autor: Kasia Magierska

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.