Let’s travel together.

Czy Jane Doe zamordowana w Stanach to Konstantina z Grecji? Zagadka Little Miss Lake Panasoffkee

0

19 lutego 1971 r. Dwoje nastolatków podróżujących autostopem po autostradzie międzystanowej 75 na Florydzie, odkryło zwłoki kobiety. Ciało pływało bagnistą, południową krawędzią jeziora Panasoffkee, tuż pod mostem z którego prawdopodobnie zostało zrzucone.

 

Zrzucona z mostu

Kobieta ubrana była w zieloną koszulkę oraz kraciaste spodnie i kwieciste poncho w tej samej kolorystyce. Chociaż ciało było w stanie znacznego rozkładu i mogło spoczywać w wodzie nawet 30 dni, zachowała się na nim biżuteria; zegarek z białego złota, złoty naszyjnik i delikatny złoty pierścionek z półprzezroczystym kamieniem. Umiejscowienie pierścionka – czyli serdeczny palec prawej ręki, mogło oznaczać, że kobieta była mężatką.

W momencie odnalezienia na jej szyi tkwił męski pasek; sekcja zwłok potwierdziła, że padła ofiarą morderstwa, a jej śmierć nastąpiła w wyniku uduszenia. Miała złamane jedno żebro co może oznaczać, że zabójca klęknął na jej klatce piersiowej jednym kolanem kiedy ją dusił. Prawdopodobnie została zamordowana w innym miejscu, a jej zwłoki następnie zrzucono z wiaduktu, przez co przez miesiąc pozostała niezauważona. Kobieta nie miała przy sobie żadnych dokumentów tożsamości, przez co jej identyfikacja była niemożliwa. Została pochowana w nieoznakowanym grobie, a 15 lat później jej szczątki zostały ekshumowane.

Jane Doe Little Miss Lake Panasoffkee

Wtedy też oszacowano, że Little Miss Lake Panasoffkee miała około 17-24 lat, ciemne włosy, brązowe oczy i wystające kości policzkowe. Była także dość drobna; mogła mierzyć 155 centymetrów i ważyć 45 kilogramów. Miała wykonane pełne prace dentystyczne, w tym srebrne wypełnienia i porcelanową koronkę. Ustalono także, że przeszła przez co najmniej dwa porody. Antropolog sądowy – William Maples odkrył, że przeszła także dość skomplikowaną operację ortopedyczną prawej kostki, którą wykonano techniką Watsona-Jonesa. Antropolog twierdził, że lekarz, który przeprowadził w tamtych czasach ten zabieg, na pewno go zapamiętał. Śledczy skontaktowali się także z Lindą Galeener – wybitnym ekspertem w tworzeniu kompozytowych szkiców na podstawie ludzkich szczątków. Mimo tego, Jane Doe nadal pozostała niezidentyfikowana.

Europejka

Ciało niezidentyfikowanej ofiary morderstwa, zostało ponownie ekshumowane w 2012 r. Wtedy też ustalono, że na pewnym etapie życia, choroba bądź niedożywienie, zaburzyły w dzieciństwie rozwój jej wzrostu, który w końcu się zatrzymał. Badania izotopów wykazały natomiast, że Jane Doe niewątpliwie spędziła swoje dzieciństwo jak i młodość w południowej Europie, blisko morza – najprawdopodobniej na południe od greckiego miasta Ateny. Geolog- naukowiec George Kamenov wskazał najbardziej prawdopodobne miejsce, jako port rybacki w Laurium w Grecji.

Konstantina

Przypadek Jane Doe nagłośniono więc w tamtejszych mediach, co zaowocowało przełomem w sprawie. Z policją skontaktowała się kobieta, która twierdziła, że Jane Doe nazywa się Konstantina. Opowiedziała, że poznały się w szkole na przedmieściach Aten, gdzie przyuczały się do zawodu pokojówki. Ich drogi rozeszły się w momencie, w którym w ramach szkolnego programu, zostały wysłane na dwuletnie kontrakty do pracy. Dzwoniąca wyjechała do Australii, zaś Konstantina opuściła Grecję w 1970 r. I poleciała do Stanów.

Dzięki świadkowi, policja dysponuje realnym zdjęciem Konstantiny, jednak po dziś dzień nie udało się zlokalizować jej krewnych, ani jej samej, co sugeruje, że rzeczywiście może być ona Little Miss Lake Panasoffkee.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.