Let’s travel together.

Była zazdrosna o chłopaka więc zadecydowała, że rywalkę trzeba złożyć szatanowi w ofierze

0

Christa Pike jest jedyną kobietą, która siedzi w celi śmierci w Tennessee, a także najmłodszą kobietą skazaną na śmierć w Stanach Zjednoczonych. Miała 20 lat, kiedy została skazana za zbrodnie, którą popełniła w wieku 18 lat.

Dobre chwile z babcią

Christa Gail Pike przyszła na świat 10 marca 1976 r. W Zachodniej Wirginii. Jej ojciec nigdy nie uczestniczył w jej dzieciństwie, a matka była narkomanką i alkoholiczką. Zamiast opiekować się dzieckiem, zdecydowanie wolała spędzać czas na imprezach. Jak można się domyślać po tym wstępie, Christa u boku matki nie miała szans na normalne dzieciństwo. Wiedziała też o tym jej babcia, która postanowiła zabrać dziewczynkę do siebie i wychowywać jak własne dziecko. Szczęście Christy trwało do momentu, w którym ukończyła 12 lat. Po śmierci ukochanej babci musiała dokonać wyboru: Albo zamieszkać w domu dziecka, albo wrócić do Carissy czyli jej matki. Christa wybrała to drugie i zaraz potem zaczęły się problemy.

„Moralny upadek”

Już po pierwszych miesiącach pobytu pod opieką matki, Christa rzuciła szkołę i uzależniła się od narkotyków. Według medialnych doniesień spędzała czas na ulicy w towarzystwie narkomanów, którzy byli zresztą najlepszymi przyjaciółmi Carissy. Przez jednego z nich nastolatka miała być molestowana seksualnie.

W kolejnych latach sytuacja wcale nie uległa polepszeniu. Christa zaczęła utrzymywać się z kradzieży i wkrótce trafiła do aresztu dla nieletnich. 30 dni, które w nim spędziła okazały się dla niej zbawieniem. Christa nie miała dostępu do narkotyków i z chęcią brała udział w zajęciach z dziedziny resocjalizacji.

Po wyjściu z aresztu nastolatka dołączyła do rządowego programu o nazwie JOB CORPS, który miał na celu nieść pomoc młodzieży z rozbitych domów, a także tej która miała niskie dochody, bądź nie miała ich wcale.

Obsesja zazdrości

Program oferował szeroki wachlarz kursów zawodowych, pomoc finansową i mieszkaniową. Podczas jednego ze szkoleń Christa zakochała się w młodszym o rok Tadarylu Shippie. Po kilku randkach ta dwójka pozostała parą i rozwinęła wspólne zafascynowanie czarną magią, okultyzmem i satanistycznymi rytuałami.

Z relacji osób, które znały parę wynika, że ich związek nie był normalny i to nie tylko ze wzgląd na niecodzienne zainteresowania. Christa miała być bardzo zazdrosna, a jej zachowanie w stosunku Tadaryla, zakrawało wręcz o obsesję. Dziewczyna kontrolowała go na każdym kroku i wszędzie węszyła zdradę. Oczywiście nie miała ku temu żadnych podstaw bo chłopak był jej wierny.

Złóżmy ofiarę

Gdzieś na początku grudnia, Christa stała się zazdrosna o wspólną znajomą 19-letnią Colleen Slemmer, ponieważ wierzyła, że ta chce „ukraść” jej chłopaka. Oczywiście jej podejrzenia były zupełnie bezpodstawne. Obsesyjna zazdrość o koleżankę narastała jednak z każdym dniem, a wkrótce Christa zdołała przekonać swojego chłopaka i najlepszą przyjaciółkę  Shadollę Peterson (18), że najwyższy czas złożyć ofiarę szatanowi. Zasugerowała by poświęcić Collen, a Shadolla i Tadaryl zamiast sprzeciwić się temu szaleńczemu pomysłowi z chęcią na niego przystali i zaczęli układać plan, który krok po kroku zrealizowali 12 stycznia 1995 r.

Zasadzka

Tego dnia, pod pretekstem wspólnego palenia marihuany, zwabili nieświadomą zagrożenia Collen, na teren opuszczonej elektrowni, która sąsiadowała z akademikami kampusu uniwersyteckiego, ale z drugiej strony była głęboko w lesie, co zwiększało szansę na pozostanie niezauważonymi.

Po przybyciu na miejsce, cała trójka zamiast częstować używkami, zaczęła szydzić z zaskoczonej 19- latki. Collen próbowała się bronić i odpierać oskarżenia o próbę uwiedzenia Tadaryla. Mimo tego została przez niego i Christę zaatakowana. Shadolla nie brała udziału w ataku. Zamiast tego stała „na czatach”.

Trofeum

Przez kolejne 40 minut Collen była bita, kopana i torturowana, a jej krzyk nie miał szans dotrzeć do  innych uszów. Podczas brutalnej napaści w ruch poszedł nożyk do papieru, którym zadano ofierze około 100 nacięć i tasak do mięsa, którym poraniono jej brzuch, a na piersi wyryto pentagram. Po tym okropnym akcie przemocy, męka dziewczyny została skrócona. Christa chwyciła za leżący w pobliżu kawałek asfaltu i zaczęła okładać nim swoją ofiarę po głowie. Po wszystkim sięgnęła do krwawej miazgi i wydobyła z niej fragment czaszki, który schowała do kieszeni kurtki niczym trofeum.

Zatrzymanie

Cała trójka została zatrzymana po upływie 36 godzin, a wszystko za sprawą Christy, która zwierzyła się kilku koleżankom z tego co zrobiła. Pokazała im także kawałek czaszki i zagroziła, że to samo spotka każdą, która spróbuje odbić jej chłopaka. Podczas zatrzymania Christa nadal miała przy sobie fragment kości natomiast jej chłopak „biblię szatana”. Christa przyznała się do winy, ale przez łzy tłumaczyła, że nie chciała zabić: „Chciałam ją tylko nastraszyć, ale wszystko wymknęło się spod kontroli”.

Wyroki

Proces rozpoczął się 11 marca 1996 r. I trwał zaledwie kilka godzin. Tyle wystarczyło by wydać werdykt ostateczny. Pomimo, iż przez całą rozprawę Christa zalewała się łzami i przepraszała, sąd nie dawał wiary jej skrusze i skazał ją na karę śmierci poprzez porażenie prądem. Jeśli chodzi o jej wspólników, to Tadaryl otrzymał wyrok dożywocia z możliwością zwolnienia warunkowego po 25 latach, natomiast Shadolla otrzymała wyrok w zawieszeniu.

Oczekując na śmierć

Po ogłoszeniu wyroku, obrońcy Christy Pike, robili wszystko co w ich mocy by sąd zamienił karę śmierci na dożywocie. A ona? Napewno nie starała się o to by złagodzono karę. 4 sierpnia 2001 r. Po tym jak zamieniono jej celę, próbowała udusić swoją współwięźniarkę. Po tym epizodzie została ponownie skazana- tym razem za usiłowanie zabójstwa.

W marcu 2012 r. Próbowała uciec z więzienia, co uczyniła przy pomocy strażnika. Próba ucieczki została jednak udaremniona, a strażnik stanął przed wymiarem sprawiedliwości. Tłumaczył, że współpracował pod groźbą śmierci, ale podejrzewa się, że został uwiedziony. Ostatecznie uniknął kary.

27 sierpnia 2020 r. Biuro prokuratora generalnego stanu Tennessee zwróciło się do Sądu Najwyższego o wyznaczenie daty egzekucji. Christa Pike wciąż oczekuje w celi śmierci i jeśli dojdzie do egzekucji, będzie pierwszą kobietą, która zostanie stracona w Tennessee od prawie 200 lat.

Zdjęcia z miejsca zbrodni można zobaczyć tutaj

Collen

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.