Let’s travel together.

Aresztowano mężczyznę, który próbował uprowadzić 11- letnią dziewczynkę

3

Próba porwania dziecka

Slime

18 maja 2021 r. O godzinie 7:00 rano, w Pensacola na Florydzie, doszło do mrożącego krew w żyłach incydentu. To wstrząsające wydarzenie zostało uchwycone na kamerze z miejskiego monitoringu. 11- letnia Alyssa Bonal siedziała na trawie, czekając na szkolny autobus. Dla zabicia czasu, dziewczynka bawiła się niebieskim slimekreatywna zabawka, która charakteryzuje się niezwykłą rozciągłością i elastycznością. Może przybierać różne formy.

Biały Suv i atak

W pewnym momencie, w autobusowej zajezdni zatrzymał się biały SUV-a Dodge. Niby nic dziwnego. Można by pomyśleć, że kierowca zrobił sobie postój aby zadzwonić bądź zjeść śniadanie. Nic bardziej mylnego…Kiedy otworzyły się drzwi od strony kierowcy z samochodu wybiegł biały mężczyzna, który rzucił się na siedzącą na trawie nastolatkę.

Walka

Napastnik był uzbrojony w nóż, ale dzielna dziewczynka zaciekle walczyła i nawet w chwili, w której została powalona na ziemię, nie przestawała się bronić. Jej zawziętość, głośny krzyk i fakt, że autobusowa zatoczka znajdowała się przy ruchliwej ulicy, spłoszyły napastnika, który wsiadł do auta i odjechał- wierząc, że nie zostanie zidentyfikowany.

Upatrzona

Przerażona dziewczynka pobiegła do domu i o wszystkim opowiedziała rodzicom. Zgodnie z jej twierdzeniami, napastnik był tym samym mężczyzną, który dwa tygodnie wcześniej zaczepił ją pod szkołą. Wtedy incydent został zgłoszony dyrektorowi placówki.

Mąż, ojciec, przestępca

Obława za przestępcą zaczęła się już o 8:00 rano. 8 godzin później zatrzymano 30- letniego Jareda Stanga, którego zlokalizowano dzięki numerowi rejestracyjnemu jego auta, który bardzo dobrze uwidocznił się na nagraniu z monitoringu. Mężczyzna został zatrzymany we własnym domu, w którym mieszkał z żoną i dzieckiem.

Udawał zaskoczonego, ale śledztwo ujawniło, że tego samego dnia, w którym doszło do próby porwania dziewczynki, Jared przemalował swój chromowany zderzak na kolor czarny. Mężczyzna uprał także ubranie, które tego dnia miał na sobie. Mimo tego, jego T-shirt, nadal był poplamiony kleistym slime.

Zimna krew

Dziewczynka wyciągnęła lekcję z popularnego programu telewizyjnego, który zawsze oglądała z mamą ” Law & Order: Special Victims Unit”. Alyssa zapamiętała, że w toku prowadzonych spraw, najważniejsze są dowody, dlatego podczas ataku pomyślała: „Jeśli rzucę na niego moje slime, to może go złapią”. 

Praca

Według raportu z prowadzonego śledztwa, 18 maja o godzinie 7:02, Stanga wysłał SMS-a do swojego przełożonego. Tłumaczył, że spóźni się do pracy, ponieważ musi zawieźć swoje dziecko do szkoły. Przełożony uznał to za dziwne, ponieważ w tym czasie dzieci odbywały lekcje zdalne.

O godzinie 7:45 mężczyzna przybył do pracy i ku zdziwieniu kolegów i koleżanek, zaparkował samochód za budynkiem, a nie jak zawsze w wyznaczonym miejscu parkingowym.  Nie tylko to było dziwne. Zawsze otwarty i uśmiechnięty Jared, przez cały dzień trzymał się z boku. Unikał współpracowników, nie chciał rozmawiać, był zdenerwowany.

Sprawa w toku

Obecnie mężczyzna oczekuje na proces, podczas którego zmierzy się z zarzutami takimi jak: próba porwania dziecka poniżej 13 roku życia, napaść i pobicie. Z więzienia prędko nie wyjdzie, ponieważ jak się okazało ma bogatą kartotekę kryminalną. Wszystkie jego przewinienia obejmują przestępstwa seksualne z udziałem dzieci.

Film z próby uprowadzenia dziewczynki można zobaczyć tutaj:

 

This slideshow requires JavaScript.

3 Komentarze
 1. Sławek mówi

  Dlaczego w USA można pokazać twarz faceta, który napada na dziecko, a u nas nie można pokazać twarzy zwyrodnialca Dawida? Czemu tam dostanie długą karę za porwanie, a u nas „Dawidek” ma czelność po 6 latach śmiać się ojcu Dziewczynki w twarz?

 2. ffdf mówi

  siedziala czekajac na szkolny autobus, a jego szef byl zdziwiony, ze musi odwiesc dziecko do szkoly, bo lekcje sa zdalne?

  1. Dorota Biel mówi

   Ale co w tym dziwnego? Tam tak jak i u nas. Klasy zostały podzielone. Jedni w domu, drudzy do szkoły.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.