Let’s travel together.

[Aktualizacja] Znamy przyczynę śmierci Briana Laundrie.

4

Aktualizacja z 23 listopada 2021 roku

Szczątki znalezione 20 października 2021 r. w Myakkahatchee Creek okazały się należeć do poszukiwanego Briana Laundrie, a 23 listopada 2021 roku adwokat rodziny Laundrie, Steve Bertolino ogłosił, że dokonano sekcji zwłok i ujawniono przyczynę jego śmierci:

Chris i Roberta Laundrie zostali poinformowani, że przyczyną śmierci ich syna było samobójstwo i rana postrzałowa w głowę. Opłakują stratę syna i mają nadzieję, że te odkrycia przyniosą ostateczne zamknięcie dla obu rodzin.

Odkrycie szczątków zakończyło masowe poszukiwania z udziałem federalnych, stanowych i lokalnych organów ścigania, które rozpoczęły się wkrótce po zniknięciu Briana 14 września, dwa tygodnie po tym, jak 23-latek wrócił samotnie do domu swoich rodziców w North Port na Florydzie.

Jednak śledztwo w sprawie zabójstwa Gabby Petito jeszcze się nie zakończyło, a jako, że w sprawie jej śmierci głównym podejrzanym był właśnie Brian Laundrie, można więc założyć, że nigdy nie poznamy dokładnych przyczyn śmierci kobiety.

Aktualizacja z dnia 21 października 2021 roku

Minął miesiąc od znalezienia szczątków Gabby Petito w Wyoming. Od czasu morderstwa kobiety, policja nieustannie poszukiwała jedynego podejrzanego, czyli jej chłopaka Briana Laundrie. Akcja poszukiwawcza przez ostatnie pięć tygodni skupiała się w Myakkahatchee Creek Environmental Park. Dlaczego tam? Otóż zgodnie z zeznaniami rodziny i przyjaciół Brian’a, często odwiedzał to miejsce.

Zapalony 'survivalowiec ’ doskonale wiedział jak przetrwać w dziczy i właśnie dlatego wszyscy, którzy go znali mieli nadzieję, że żyje i się ukrywa- chcąc uniknąć odpowiedzialności za czyn, którego najpewniej się dopuścił.

Park Ekologiczny Myakkahatchee Creek to bardzo ciężki teren: gęsto zalesiony z bagnami i aligatorami. Z uwagi na akcję poszukiwawczą, FBI na miesiąc zamknęło obszar dla turystów. Teraz można otworzyć go ponownie, a to za sprawą znaleziska, które najprawdopodobniej zamknie sprawę śmierci Gabby.

20 października, na terenie, który wcześniej znajdował się pod wodą, znaleziono częściowe szczątki ludzkie. Chociaż na identyfikacje trzeba jeszcze poczekać, wiele wskazuje na to, że należą one do Briana. Wcześniej w ich pobliżu zabezpieczono rzeczy osobiste należące do mężczyzny, w tym plecak i notatnik.

Aktualizacja z dnia 12 października 2021 roku

Dziś poznaliśmy przyczynę śmierci Gabby Petito.

Aktualizacja z dnia 19 września 2021 roku ↓

Popołudniu 19 września 2021 roku, w Parku Narodowym Grand Teton w stanie Wyoming znaleziono ciało młodej kobiety, które odpowiada opisowi zaginionej Gabby Petito. Informacji udzielił agent FBI Charles Jones podczas konferencji prasowej, która odbyła się wczoraj o godzinie 16. Szczątki znaleziono na obszarze kempingu Spread Creek znajdującego się na wschodniej granicy Parku Narodowego Grand Teton, powiedział Jones, dodając, że kemping pozostaje na chwilę obecną zamknięty. Jones powiedział, że każdy, kto przebywał na terenie kempingu między 27 a 30 sierpnia, jest proszony o skontaktowanie się z FBI.

Charles Jones powiedział: „Pełna identyfikacja kryminalistyczna nie została zakończona, więc nie możemy jeszcze na 100 procent potwierdzić, że jest to ciało Gabby”. Mimo to, rodzice kobiety nie mają wątpliwości co do tożsamości zmarłej. Ojciec Gabby wyraził swój smutek i żal publikując zdjęcie na jednym z portali.

Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną śmierci kobiety. Narzeczony Gabby, Brian Laundrie nadal jest osobą zaginioną i poszukiwaną przez policję.

Sprawa Gabby i Briana

W lipcu tego roku, 22-letnia Gabrielle „Gabby” Petito wybrała się w ekscytującą podróż po Stanach Zjednoczonych ze swoim narzeczonym Brianem Laundrie. Para stworzyła nawet swoją stronę internetową i konto na YouTube, gdzie na bieżąco dokumentowali przebieg podróży.

Brian i Gabby byli parą od dwóch lat. Półtora roku temu zamieszkali wspólnie w North Port na Florydzie, skąd pochodził Laundrie, a w lipcu 2020 roku para się zaręczyła. W rocznicę zaręczyn Laundry i Petito wybrali się w podróż po USA, która miała się zakończyć w październiku tego roku. Para podróżowała odrestaurowanym białym Fordem Transitem z 2012 roku, w którym często nocowali. Podczas swojej podróży z Blue Point w Nowym Jorku do Oregonu odwiedzili między innymi Monument Rocks w Kansas, Colorado Springs, Great Sand Dunes National Park, Zion National Park, Bryce National Park w Utah oraz Canyonlands National Park. Wszystkie etapy swojej wyprawy dokumentowali na mediach społecznościowych oraz YouTube.

This slideshow requires JavaScript.

„Chciała przejechać cały kraj w tym ich vanie i cieszyć się wolnością. To było jej marzenie”  powiedziała matka dziewczyny podczas jednego z wywiadów.

Gabby, która pochodzi z Long Island w Nowym Jorku, podczas swojej wyprawy regularnie dzwoniła do bliskich, ale 25 sierpnia kontakt z nią zerwał się nagle, bez wiadomej przyczyny. Para przestała też publikować posty w internecie. Gabby ostatni raz była widziana 24 sierpnia, kiedy to wymeldowała się z hotelu w Salt Lake City (Utah) razem z Brianem. Następnie, 25 sierpnia rzekomo zatrzymali się w Grand Teton National Park, a ich następnym przystankiem miał być Park Narodowy Yellowstone.

W komunikacie prasowym, policja hrabstwa Suffolk oświadczyła: „Według rodziny, ostatni raz mieli z nią kontakt w ostatnim tygodniu sierpnia. Uważa się, że wtedy Petito przebywała w Grand Teton National Park w Wyoming.” W ciągu następnych kilku dni, z telefonu kobiety wysyłano wiadomości tekstowe do jej matki, Nicole Schmidt. Nicole przyznała jednak, że nie jest przekonana, aby autorką tych wiadomości była jej córka. Z czasem jednak i ta forma komunikacji ustała…

Początkowo milczenie ze strony dziecka rodzice tłumaczyli sobie słabym zasięgiem lub problemami z WiFi. Z czasem jednak ich niepokój przybrał na sile i 11 września 2021 roku zgłosili zaginięcie Gabby na policję. Policja potraktowała to zgłoszenie poważnie i niedługo później ustalili, że narzeczony Gabrielli od niemal 2 tygodni jest już w ich domu na Florydzie…

Wnętrze pojazdu, którym podróżowała para

Mężczyzna wrócił do domu 30 sierpnia. Sam. Nie odezwał się do rodziców swojej narzeczonej, nie odbiera od nich telefonu, a natychmiast po powrocie zatrudnił adwokata. Brian odmawia współpracy z policją i nie odpowiada na żadne pytania.

„Nie rozmawialiśmy z nim, ale bardzo chcielibyśmy z nim porozmawiać. Problem polega na tym, że nie ma on żadnego obowiązku, aby z nami rozmawiać – i tego nie zrobił. Na razie jeszcze nie wiemy, czy doszło do przestępstwa”. powiedział jeden z funkcjonariuszy zajmujących się sprawą.

Śledczy udali się do domu rodziców mężczyzny, ale ci również odmówili współpracy i natychmiast skontaktowali się z prawnikiem syna.

Od tamtej pory policji udało się namierzyć samochód jakim para podróżowała. Pojazd został odholowany i przekazany specjalistom z FBI.

Kilka dni temu policja wydała kolejne oświadczenie dotyczące sprawy: „Departament Policji w North Port aktywnie działa w tej sprawie we współpracy z Departamentem Policji Hrabstwa Suffolk, gdzie zgłoszono jej zaginięcie. Obecnie nie mamy żadnych potwierdzonych informacji, o tym aby w North Folk doszło do przestępstwa. Wiemy jedynie, że okoliczności są dziwne. Pojazd, którym podróżowała para, znajdował się w North Port. Tak więc, aktywnie analizujemy różne szczegóły i wszelkie dowody, aby pomóc w znalezieniu potrzebnych odpowiedzi. Jeśli wiecie coś na temat tej sprawy prosimy o kontakt pod numerem 941-429-7382.”

W sprawę zaangażowano również FBI Tampa Field Office.

Rodzice Gabby założyli stronę na Facebooku poświęconą zaginięciu ich córki. Możemy tam przeczytać:

Gabby ma około 5 stóp i 5 cali wzrostu; 110 funtów wagi, blond włosy, niebieskie oczy i kilka tatuaży. Tatuaż na jej przedramieniu to napis: „Let it be”.

Joseph Petito, ojciec kobiety wysłał wiadomość do Gabby za pośrednictwem mediów: „Gabby, chcemy tylko, żebyś wróciła do domu. Zadzwoń do nas. Daj nam znać, że nic ci nie jest. Wróć do domu, proszę.”

Rodzina Petito błaga rodzinę Laundrie, aby nie „pozostała z tyłu”, a zamiast tego pomogła znaleźć Gabby. Gabby, którą Brian nazywał miłością swojego życia. Rodzice kobiety wierzą, że Brian jest prawdopodobnie jedyną osobą, która wie, gdzie znajduje się Gabby. Państwo Petito błagali publicznie Briana, aby cytując: „odezwał się i przynajmniej powiedział nam, czy szukamy we właściwym obszarze”. Niestety, wszelkie prośby zrozpaczonej rodziny nie wywarły większego wrażenia na Laundrie. Mężczyzna nadal milczy.

We wtorek 14 września 2021 roku, na światło dzienne wypłynęła bardzo ciekawa informacja.

We wtorek wieczorem dziennikarze Fox News dowiedzieli się, że policja w Utah została wezwana w sprawie pewnego „incydentu z udziałem Briana Laundrie i Gabby Petito mniej więcej dwa tygodnie przed jej ostatnią potwierdzoną obserwacją i miesiąc przed oficjalnym zgłoszeniem jej zaginięcia”. Szef policji Moab Bret Edge powiedział dla Fox News: „Nasi funkcjonariusze zareagowali na incydent z udziałem Briana Laundrie i Gabrielle Petito w dniu 12 sierpnia 2021 r. Jednak ani Brian, ani Gabrielle nie byli stroną zgłaszającą… Funkcjonariusze przeprowadzili dochodzenie i ustalili, że nie istnieją wystarczające dowody aby komukolwiek postawić zarzuty karne”.

Nicole, mama zaginionej

Brzmi to bardzo zagadkowo, szczególnie, że nie ujawniono o jaki incydent chodziło… Tak naprawdę, to cała ta sprawa jest bardzo zagadkowa od momentu nagłego zaginięcia Gabrielli poprzez milczenie jej narzeczonego i brak współpracy z policją, po dziwne zachowanie rodziców mężczyzny.

Co tak naprawdę wydarzyło się 24 lub 25 sierpnia w Salt Lake City? Czemu Brian nagle wrócił sam do domu? Dlaczego pierwszym co zrobił po powrocie do domu to było zatrudnienie adwokata? Czemu mimo błagań rodziców Gabby, nie chce wyznać gdzie, kiedy i jak rozstał się z ich córką? Czy zostawił ją samą po środku niczego w wyniku kłótni? Czy sama zdecydowała się odejść? A może doszło do wypadku?

Jako, że sprawa jest stosunkowo świeża, postaram się aktualizować artykuł, gdy tylko pojawią się jakieś informacje na jej temat.

!!!Aktualizacja!!!

Kilka dni temu, amerykańska policja opublikowała nagranie z interwencji, do której doszło 12 sierpnia w okolicach Moab, Utah. Wyraźnie widać, że między parą doszło do kłótni, ale mimo że zdawali się nosić ślady fizycznej walki, oboje tłumaczyli, że są w sobie zakochani i zaręczeni. W raporcie jednego z policjantów możemy przeczytać: „nie chcieli, by którekolwiek z nich zostało oskarżone o przestępstwo.”

Poniżej znajduje się pełna wersja nagrania ↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

17 września pojawiły nowe informacje w sprawie Gaby i Briana.

Brian Laundrie, małomówny chłopak zaginionej Gabby Petito zniknął i nie widziano go od kilku dni. FBI, które prowadzi śledztwo w sprawie zniknięcia Gabby, odkąd 11 września zgłoszono jej zaginięcie, teraz poszukuje zarówno Gabby, jak i Briana.

Funkcjonariusz wchodzi do domu rodziny Laundrie z torbami na dowody. 17 września 2021 r.

„Prawnik rodziny Laundrie zadzwonił do śledczych z FBI w piątek wieczorem, twierdząc, że rodzina chciałaby porozmawiać o zniknięciu ich syna. Rodzina twierdzi teraz, że nie widziała Briana od wtorku w tym tygodniu” powiedział Josh Taylor, pracownik North Port Police.

W piątek, 17 września policja odwiedziła dom rodziny Laundrie, gdzie pozostawała przez około 2,5 godziny, w trakcie których rozmawiano z rodzicami zaginionego mężczyzny. Uwagę dziennikarzy przykuły również koperty na dowody jakie trzymał w dłoni jeden z funkcjonariuszy idąc do domu państwa Laundrie.

Autor, KaMa.

4 Komentarze
 1. Marta mówi

  Pojawiła się informacja, że wtedy kiedy zatrzymała ich policja doszło do kłotni między parą,Gabi płakała przed kamerą, była bardzo poruszona,policja stwierdziła, że wyglądało to jak załamanie.

 2. Krzysiek mówi

  Mało tego, mężczyzna miał ślady po zadrapaniach a dziewczyna była rozstrzęsiona. Całe nagranie interwencji można znaleźć na YT trwa około godziny z kamery funkcjonariusza.

 3. 123 mówi

  Takich gnoi powinno się wysłać do kamieniołomu.

 4. Sylwia mówi

  Nie znajdą go już…rodzice go dobrze ukryli. Szkoda, że ktoś dopuścił do tego żeby uciekł na oczach prasy i podobno samej policji….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.