Let’s travel together.

34 gwoździe w głowie. Brutalne zabójstwo chińskiego emigranta.

0

1 listopada 2008 roku, dwoje chłopców, w wieku 9 i 14 lat dokonało makabrycznego odkrycia. Chłopcy udali się tego dnia na spływ kajakowy rzeką Georges w Sydney. Około godziny 18, na bagnach otaczających rzekę dostrzegli sporej wielkości pakunek.

Zaintrygowane dzieci zbliżyły się do dziwnego znaleziska i z przerażeniem odkryły, że wewnątrz zwiniętego dywanu znajdowało się ludzkie ciało. O swoim odkryciu poinformowały rodziców, a ci od razu zaalarmowali policję.

Ciało

Znalezione ciało w stanie dalekiego rozkładu było owinięte kablem. Jednak to co najbardziej szokujące, odkryją patolodzy podczas sekcji zwłok. Jak się okaże, zwłoki należały do młodego mężczyzny, który był martwy od około 12 dni. Mężczyzna został zamordowany, przy użyciu gwoździarki, którą wielokrotnie ”strzelono” mu w głowę i szyję. W ciele zmarłego znaleziono 34 gwoździe.

Chen

Policji szybko udało się zidentyfikować tożsamość denata. Był nim 27-letni Chen (Anthony) Liu, chiński emigrant. Chen wyemigrował z Chin do Australii w 2000 r. Na początku osiedlił się w Melbourne, a następnie, w 2004 roku przeniósł się do Sydney w 2004 r. W trakcie pobytu w Australii, mężczyzna się ożenił i po krótkim czasie rozwiódł. Po rozwodzie nie utrzymywał kontaktu ze swoją byłą żoną i nie miał innej rodziny w Australii. Następnie Liu związał się z mężczyzną i zamieszkał z nim w Rockdale, na południowych przedmieściach Sydney. Ostatni raz widziano go w okolicach domu 19 października 2008 roku.

Narzędzie

„Wyniki sekcji zwłok ujawniły, że pan Liu został kilkakrotnie postrzelony w głowę pistoletem do gwoździ o dużej mocy. Podobne typy pistoletów mogą wystrzelić gwoździe o długości do 85 milimetrów” – powiedział detektyw, inspektor Mark Newham z Wydziału Zabójstw.

Narzędzia zbrodni nigdy nie znaleziono, a szef wydziału zabójstw, zajmującego się sprawą, Geoff Beresford, apelował aby każdy, kto odkryje, że skradziono mu tego typu narzędzie, zgłosił ten fakt na policję. Dodał również: „W ciągu 36 lat śledztwa nigdy nie spotkałem się z takim morderstwem przy użyciu gwoździarki. Trzeba przyznać, że jest to szczególnie brutalne i okrutne morderstwo i prosimy opinię publiczną o informacje, abyśmy mogli doprowadzić dochodzenie do końca”.

Samochód

Detektyw Newham podkreślił, że przydatne byłyby informacje o samochodzie ofiary, który również zaginął.

„Detektywi apelują również o informacje od każdego, kto mógł widzieć samochód pana Liu w Rockdale lub Connells Point około 19 października 2008 r.” – powiedział. Samochód jest opisany jako niebieski Range Rover Sport z 2005 roku z napędem na cztery koła, który według policji mógł zostać użyty do przetransportowania i wyrzucenia ciała Liu na bagnach.

Dlaczego?

Okrucieństwo tej zbrodni prowadzi do podejrzeń o związek z przestępczością zorganizowaną: czy była to egzekucja? Z drugiej strony, biorąc pod uwagę orientację seksualną ofiary, można by również założyć, że była to zbrodnia z nienawiści. Sydney ma na swoim koncie serię pobić i nierozwiązanych przypadków morderstw mężczyzn o odmiennej orientacji seksualnej, ale były to zazwyczaj przestępstwa przypadkowe; mężczyźni zwykle bywali napadnięci i pobici w klubach lub w okolicach plaży. W niektórych przypadkach ofiary zrzucano z klifów do oceanu. Nie są znane przypadki, w których ofiara została zaatakowana bronią, a następnie przewieziona w inne miejsce i porzucona.

Sprawa brutalnego zabójstwa Chen Liu po dziś dzień pozostaje nierozwiązana.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.