Let’s travel together.

16-latek urządził krwawą masakrę w domu, ponieważ pokłócił się z ojcem o muzykę

0

16 października 1989 r. 18-letni David Brom został skazany na 52 lata więzienia za zamordowanie siekierą swojej rodziny, z którą mieszkał w Olmsted County.

Wczesnym wieczorem 18 lutego 1988 r. zastępca szeryfa hrabstwa Olmsted odkrył w domu rodzinnym Brom ciała Bernarda (41), Paulette (40), Diane (14) i Richarda (9) Brom. Z domu zaginęli dwaj najstarsi synowie, David (16) i Joe (18).

Plotki

Administracja szkoły Davida poinformowała policję, że kilkoro uczniów zgłosiło, że usłyszeli „plotki” jakoby David opowiedział innemu uczniowi, że ​​tego ranka zabił swoją rodzinę.

Wszyscy czterej członkowie rodziny odnieśli liczne rany głowy i tułowia. Później policja znalazła w piwnicy poplamiony krwią topór, który zgodnie z przeprowadzonymi badaniami kryminalistycznymi został użyty do zabicia wszystkich czterech ofiar.

Jeden z uczniów powiedział, że David miał sprzeczkę ze swoim tatą z powodu taśmy magnetofonowej, którą przyniósł do domu, a ojciec nie chciał, żeby jej słuchał” – powiedział szeryf Charles Von Wald z Olmsted County.

Zwykły dzień

W dniu morderstwa Brom przyszedł jak zwykle do swojej szkoły Lourdes Roman Catholic High School. Przyjaciele powiedzieli policji, że w tym czasie, chłopak ufarbował włosy na czarno, zgolił je po bokach głowy i zaczesywał włosy z tyłu lub do góry, na tzw. irokeza. Rzekomo, w dniu poprzedzającym morderstwo Brom powiedział swojemu przyjacielowi, że tej nocy zamierza zabić swoich rodziców. Plotka dotarła w końcu do nauczycieli w szkole, a oni powiadomili organy ścigania.

Zatrzymanie

David Brom został zatrzymany 20 lutego, na terenie głównego urzędu pocztowego w Rochester. Szeryf Von Wald z Olmsted powiedział, że ktoś zadzwonił do jego biura, aby zgłosić, że widział kogoś, kto pasuje do opisu poszukiwanego chłopca w budce telefonicznej w pobliżu poczty.

Oficer Bill Verdick powiedział: „Funkcjonariusze, którzy zabrali go do aresztu, powiedzieli, że był zdenerwowany i przestraszony”. Chłopiec został poddany badaniu i obserwacji psychiatrycznej.

Samobójca

Z dokumentacji medycznej oraz zeznań wynika, że w momencie popełnienia zbrodni, jak i wcześniej, David cierpiał na silną depresję. Chłopiec dwukrotnie próbował popełnić samobójstwo (ostatnia próba miała miejsce zaledwie kilka miesięcy przed morderstwami), a jego znajomi zeznali, że od około sześciu miesięcy mówił o zabiciu swojej rodziny. Nikt jednak nie traktował tego poważnie.

Z powodów nigdy do końca nie wyjaśnionych, czas ten nadszedł 18 lutego 1988 roku.

Winny

16 października 1989 r., w Sądzie Okręgowym w Olmsted, zapadł wyrok. David Brom został uznany winnym popełnienia czterech morderstw pierwszego stopnia. Zgodnie z obowiązującym tam prawem stanowym, osoba skazana na dożywocie jest uprawniona do wcześniejszego zwolnienia po odbyciu 17,5 roku za każdą zbrodnię – co oznacza, że ​​Brom mógłby starać się o warunkowe zwolnienie w 2041 r., kiedy będzie mieć 71 lat.

This slideshow requires JavaScript.

David to dobry człowiek

Ale nie wszyscy byli zadowoleni z wyroku. Ciotka Broma, Mary, powiedziała, że ​​ten wyrok był niesprawiedliwy i dodała, że ​​„to wstyd tak zmarnować życie człowieka”.

„David to dobry człowiek.” – powiedziała gazecie po ogłoszeniu wyroku.

Według dokumentacji medycznej i zeznań podczas procesu Brom był w poważnej depresji w czasie popełnienia przestępstwa. David dwukrotnie próbował popełnić samobójstwo, ostatnia próba miała miejsce kilka miesięcy przed morderstwami.

Sędzia Morse powiedział, że sprawa była „ekstremalną i monumentalną tragedią” spowodowaną przez „żałośnie chory i przygnębiony umysł”.

Następstwa

Brat Davida, Joe przeżył tylko dlatego, że nie było go tego dnia w domu. Mężczyzna miał na ten dzień alibi i nie został w żaden sposób powiązany z tą zbrodnią.

David obecnie przebywa w zakładzie karnym Minnesota Correctional Facility w Stillwater.

Amerykański death metalowy zespół Macabre wydał piosenkę zatytułowaną „David Brom Took an Axe” na swoim albumie Gloom z 1989 r. Utwór ten jest zainspirowany morderstwami dokonanymi przez Davida Broma.

Poniżej znajduje się tekst utworu:

He took an axe
And then attacked
And away at his family
He began to hack
His dad wouldn’t let him
Listen to a hardcore band
So here comes David
With an axe in his hand

David Brom killed his dad
His mother and brother and sister
He took an axe to their heads
David Brom he killed his dad
His mother and brother and sister
Took an axe to their heads

They were sitting there
And David came in
Then he axed them
Again and again
Now his family
Is all dead
David came down
With an axe on their heads

David Brom killed his dad
His mother and brother and sister
He took an axe to their heads
David Brom he killed his dad
His mother and brother and sister
Took an axe to their heads

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.