Let’s travel together.

Wokół jej nogi obwinęli jelito- Masakryczne morderstwo w Rosyjskiej wiosce

1

Natalia Dmitrieva była matką pięciorga dzieci, z czego najstarszy syn miał 19 lat, a najmłodsza córka 2 latka. Kobieta mieszkała w niewielkiej wsi Psebai w dystrykcie Mostowskim w Kubaniu (Rosja).

Wiejski gang

14 maja 2018 r. Natalia spędzała wieczór z najlepszą przyjaciółką w lokalnej kawiarni Ivushka, gdzie zabawiło też siedmiu nastolatków w wieku 16-20 lat. Grupa tworzyła miejscowy gang, który siał postrach wśród mieszkańców wsi: Od najmłodszych wyłudzali pieniądze, a starszych i bezbronnych atakowali żeby się wyżyć i dać upust emocjom. Z uwagi na to, że na całą wioskę był tylko jeden policjant, chuligani robili co chcieli. Miejscowi  podejrzewali, że to oni stali za niewyjaśnionym morderstwem, które miało miejsce rok wcześniej. Wtedy zadźgano nożem młodego mężczyznę, a jego ciało wrzucono do wąwozu. Nikomu jednak niczego nie udowodniono.

Ostatni spacer do domu

Tego wieczoru, chłopcy zaczęli zaczepiać Natalię i wypowiadać w jej kierunku sprośne uwagi. Nie przeszkadzało im to, że jest matką ich kolegi, ponieważ byli zbyt pijani i odurzeni narkotykami. Kobieta nie zwracała uwagi na zaczepki i starała się nie prowokować. Kiedy spotkanie dobiegło końca, przyjaciółka zaproponowała Natalii, że podwiezie ją do domu. Ta odmówiła, ponieważ od domu dzieliło ją zaledwie kilkadziesiąt metrów. Niestety to był błąd, który kosztował Natalię życie. Kiedy wyszła z kawiarni i udała się w samotny spacer nieoświetloną ścieżką, tuż za nią podążyła dwójka odurzonych nastolatków: Maxim Bondarenko i Savely Nikiforov. W odległości kilku metrów od domu, Natalia została zaatakowana kamieniem, a następnie zaciągnięta za mieszczące się w znacznej odległości od posesji wzgórze. Tam kilka godzin później znaleziono jej nagie, zmasakrowane, a wręcz rozerwane na strzępy ciało.

Bestialstwo

Widok był tak potworny, że zarówno miejscowi gapie jak i zatwardziali śledczy, mieli trudności z powstrzymaniem wymiotów. Na posiniaczonym ciele Natalii nie było miejsca bez obrażeń. Kobieta miała naderwane ucho, pociętą nożem twarz i rozerwane usta, co nadało jej twarzy okrutny wyraz  uśmiechu jokera. Wokół jej lewej nogi owinięto jelito, a wszystkie narządy rodne znajdowały się na zewnątrz- ich miejsce zastąpił patyk. Kiedy mąż Natalii i jej rodzice po raz pierwszy zobaczyli ciało, nie mogli dojść do siebie, ale postanowili, że podczas pogrzebu otworzą trumnę. 3 dni później uczynili to tylko po to, by wszyscy mieszkańcy wioski, przekonali się jakie bestie żyją wśród nich.

Żądanie sprawiedliwości

Początkowo całą winę wziął na siebie 16- letni Maxim Bondarenko. Twierdził, że towarzyszył matce kolegi z klasy w drodze do domu, kiedy się pokłócili i ją zabił. Nikt jednak nie uwierzył w to, że pijany nastolatek mógłby w pojedynkę dokonać tak brutalnej napaści. Podejrzewano, że chłopak wziął winę na siebie tylko dlatego, że wiedział, że wybroni go jego wpływowy i zamożny ojciec, który już wcześniej niejednokrotnie „rozwiązywał” jego problemy z prawem. Wszystko to, w połączeniu z niejednoznaczną reakcją funkcjonariuszy organów ścigania doprowadziło do zamieszek we wsi. Ludzie zebrali się, żądając ukarania wszystkich odpowiedzialnych za zbrodnię. Zamieszki sprowadziły do wsi wysokich rangą funkcjonariuszy. Konsekwencją tego, sprawa morderstwa Natalii Dmitrievy została przekazana do Głównego Wydziału Śledczego Rosji, co wkrótce dało swoje wyniki.

Aresztowanie

Kilka dni po aresztowaniu Maxima, zatrzymano także jego dwudziestoletniego kolegę Savelyego Nikiforova, który w końcu przyznał się do udziału w zbrodni. W rezultacie oboje zostali oskarżeni o morderstwo, umyślne wyrządzenie poważnych obrażeń ciała, gwałt i akty przemocy o charakterze seksualnym, popełnione ze szczególnym okrucieństwem. Dochodzenie wykazało, że przed zgwałceniem kobiety młodzi ludzie zadali jej kamieniem co najmniej 19 ciosów w głowę. Badania wykazały, że byli w stanie nietrzeźwości, ale byli w pełni świadomi swojego działania.

Wyroki

Sprawa karna trafiła do sądu 22 listopada 2018 r. Ze względu na okoliczności przestępstwa związanego z nietykalnością seksualną, proces odbywał się za zamkniętymi drzwiami i nie był łatwy, ponieważ sprawcy próbowali zminimalizować swoją rolę w zbrodni. Ostatecznie, wyrokiem sądu Nikiforov został skazany na 19 lat więzienia w kolonii o ścisłym reżimie, zaś Bondarenko z uwagi na swój wiek w momencie popełnienia przestępstwa, na 10 lat w kolonii edukacyjnej. 

Możemy z całą pewnością stwierdzić, że z niczego nie żałowali. Na ich twarzach nie było śladu smutku, żalu, skruchy. Nie oceniali siebie jako przestępców i uparcie twierdzili, że „część” stosunku, odbyli za zgodą ofiary. Z dowodów w sprawie jasno wynika, że ​​ich działania przestępcze były skoordynowane. Jeden pomógł drugiemu popełnić morderstwo i wszystkie te okropności z biedną kobietą. Oznacza to, że są cynicznymi łajdakami. Nie wiem, jakie inne słowa można tu znaleźć – Podsumował prokurator. 

Wpisując w Google наталья дмитриева псебай i trochę grzebiąc w grafice, można zobaczyć zdjęcia ofiary po morderstwie

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

1 komentarz
 1. Pablo mówi

  Niesamowite wręcz okrucieństwo
  wydaje się że sam narkoman nie mógłby popełnić takiej zbrodni.
  Oni byli opętani, jeden z gości miał też wpływowego ojca co mogło oznaczać bezstresowe wychowanie.
  Natalia mogła skorzystać z propozycji przyjaciółki która chciała ją podwieźć, może to ocaliło by jej. Życie tego dnia, bo z takimi zwyrolami mieszkańcy tej wioski zapewne byli zagrożeni każdego dnia. Ta biedna kobieta stała się ofiarą, która też doprowadziła do schwytania tych bandytów. To jest niestety smutne stwierzdzenie. Jedna z najbardziej przerażających spraw na tej stonie.

  P. S niedziela przy kawie z tym blogiem jest naprawdę fajna. Dobra praca tutaj jest wykonywana 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.