Let’s travel together.

Ofiara kultu – Jimmy zmarł w wyniku bestialskich tortur, zmuszony do zjedzenia własnych genitaliów

0
Jimmy Prout przez długie miesiące był ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej ze strony członków grupy/kultu kierowanego przez Zahida Zamana. Cierpienia Jimmy’ego zakończyła śmierć. Jego ciało zostało znalezione zaledwie kilka metrów od jego domu, 27 marca 2016 r. w North Shields, North Tyneside w Anglii.

Mandy Carter była w związku z Proutem przez 14 lat i mieli razem dwójkę dzieci. Potem ich związek się rozpadł a Jimmy nie potrafił sobie poradzić z rozstaniem. Zaczął dopuszczać się drobnych kradzieży a z czasem stał się bezdomny. To własnie w tym trudnym okresie swojego życia, słaby i podatny na sugestie Prout spotkał na swej drodze Zamana.

Do spotkania doszło w jadłodajni dla bezdomnych, gdzie Zaman polował na swoje ofiary. Mężczyzna zaoferował Jimmy’emu pomoc i zabrał go do swojego domu. Po przybyciu do domu Zamana, okazało się, że Prout nie jest jedyny. W domu Zamana mieszkało już kilka osób, nazywanych „przyjaciółmi”.

Dom Zamana

Jimmy Prout uwierzył, że zamiary grupy są przyjacielskie ale jak się później okaże, niczego niepodejrzewający mężczyzna, padł ofiarą „kultu” na czele którego stał Zaman.

Zahid Zaman i przyjaciele

Zaman był postacią znaną w mieście. Poruszający się na wózku inwalidzkim, dobroduszny i budzący zaufanie mężczyzna, regularnie uczestniczył w imprezach charytatywnych i pomagał bezinteresownie innym. Pewnego razu, znalazł psa, który zgubił się właścicielom, oddał psa i odmówił przyjęcia wyznaczonej dla znalazcy nagrody.

Zahid Zaman

W rzeczywistości, Zaman był bezwzględnym przywódcą kultu, który manipulował wrażliwymi ludźmi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Ofiarowując im pomoc, w formie dachu nad głową i wyżywienia, dał sobie prawo do kontrolowania ich życia i umysłów. Przed zwerbowaniem Prouta, Zaman zwabił do swojego domu trzy kobiety: Ann Corbett, Myra Wood i Kay Rayworth.

Początki

Na początku, Prout pełnił rolę służącego w domu Zamana. Usługiwał jemu i kobietom, które z nim mieszkały. Z czasem Zaman stawał się coraz bardziej agresywny w stosunku do Jimmy’ego. Do przemocy namówił też mieszkające z nim kobiety. Okrucieństwo jakiego doświadczył Jimmy było niewyobrażalne. Pewnego razu, za karę wybił Prout’owi zęby przy pomocy młotka i dłuta. Była to kara za rzekomą kradzież jego narzędzi. Innym razem został zmuszony do odbycia stosunku z psem. Zaman zmusił Prouta, do obcięcia swoich jąder i zjedzenia ich.

Prout umieszczał zdjęcia zadanych mu obrażeń na swoim koncie na Facebooku.

This slideshow requires JavaScript.

To nie Jimmy

Mandy Carter powiedziała: „Pokazali Jimmy’ego na kamerach CCTV.  To nie był Jimmy, którego znałam. Sposób, w jaki szedł, oni go ciągnęli.”

„Jimmy, którego znałam, był czysty, schludny, był elegancko ubrany. W tamtym czasie był niechlujny. Patrzę na niego i myślę, że to nie Jimmy.”

„Wiedzieli, że jest bezbronny, wiedzieli, że jest bezdomny. Zastanawiam się dlaczego nie uciekł?”

Niedługo przed śmiercią

Po uśmierceniu Jimmy’ego, jego ciało zostało porzucone w krzakach na pustkowiu, gdzie zaczęło się rozkładać i zostało częściowo zjedzone przez zwierzęta. Po pozbyciu się zwłok, grupa zaczęła zacierać ślady zbrodni i pozorowali jego poszukiwania.

Wśród lokalnej społeczności, kult zaczęto nazywać North Shields Death Cult (Kult Śmierci North Shields).

Wyrok

Zaman został skazany za morderstwo na 33 lata więzienia a Ann Corbett  na 27 lat pozbawienia wolności.

Myra Wood i Kay Rayworth zostały oczyszczone z zarzutu morderstwa, ale skazano je za spowodowanie lub dopuszczenie do śmierci bezbronnego dorosłego. Wood została skazany na dziewięć lat więzienia. Rayworth został skazana na 12 lat.

This slideshow requires JavaScript.

Paul Greany, który był prokuratorem na procesie, powiedział: „To była jedna osoba, która zgromadziła wokół siebie pewną liczbę bezbronnych, zagubionych ludzi i sprawował całkowitą kontrolę nad ich życiem. Decydował, gdzie mieszkają, co robią, nawet gdzie i co jedzą.

Opinia publiczna była oburzona brutalnym i barbarzyńskim traktowaniem Jimmy’ego przez ludzi, których uważał za swoich przyjaciół.

Brat Prouta, Edward powiedział: „Pochowałem mojego brata Jimmy’ego w moje urodziny, w zeszłym roku i była to jedna z najtrudniejszych rzeczy, jakie musiałem zrobić. Mój brat był moim najlepszym kumplem i zabijając Jimmy’ego, zabili część mnie.”

 

Autor: KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.